Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DOKKTOR --- 14:33:32 24.2.2020
???: to vubec nerozporuju, ani to, že je to reklama na stavební firmu. ale třeba i rozdíl v rychlosti rozvedení sítí bude v cihle a dřevosendviči trochu jinde. to samé omítky na cihlu vs sádrodeska přibitá na rám. atd. suchá stavba je prostě technologicky rychlejší než mokrá. a pak taky rozdíl v počtu zedníků dělá docela rozdíl v člověkohodinách na výsledné faktuře.
??? --- 14:09:32 24.2.2020
Snažím se vyjádřit, že rozdíl v rychlosti stavby mezi dřevostavbou, deskostavbou, cihlostavbou a betonstavbou je pouze ve vybudování svislého zdiva. Což je jen malá část časové spotřeby stavby.

Jak rychle se zdí závisí od počtu zedníků na stavbě. Ale srovnávat jeřáb a 5 pracovníků si dovolím s cihlama na paletě a 5 zedníkama. V tom případě jsme na 2 týdnech na domek.

Výhoda stavby na klíč je provázanost procesů, jakmile stavba začne (ovšem pokud to firma skutečně zajistí), to urychlí velmi.

Komerční článek je reklama na Rýmařov. Možná staví rychle, tři týdny mají ale od základové desky a v typizovaném domě beze změn. Otázka je, kdy se člověk dostane na řadu k otmu kopnutí.
??? --- 13:52:49 24.2.2020
DOKKTOR: ten článek je komerční sdělení, jen to tam možná nepíšou.
Základy, vytvrdlé podlahy, omítky.. ne za tři dny to nebude.

PETER_PAN --- 13:51:26 24.2.2020
???: Hele pokavad jsou to panely (frame udelany na hale a dovezeny kamionem) sestaveny na miste. Je hruba stavba za tyden (je-li to dobre zorganizovany). Tomuhle nejde u "mokry" vystavby konkurovat.

Ale celkove. Projekt, profese, vsechny vady/nedodelky. To muze byt stejne ci horsi, pochopitelne. Ale potencialne tam uspora je.
DOKKTOR --- 13:46:36 24.2.2020
???: nechcu tu něco zpochybňovat, ale třeba jenom tvárnice jsme u kamaráda stěhovali v 5 lidech celý den. ano, byrokracie je pořád stejná, ale nedovedu si moc představit, že bych se do cihlového domu stěhoval za měsíc od prvního kopnutí do země. viz
Banka dělala majitelům domu problémy, ke kompromisům se dohnat nenechali - Novinky.cz
https://www.novinky.cz/...delala-majitelum-domu-problemy-ke-kompromisum-se-dohnat-nenechali-40312903
"Jak dlouho potom trvala samotná výstavba?
Nechali jsme si stavět dům kompletně na klíč včetně kuchyně. Za 3 dny stála hrubá stavba včetně střechy, pak už se dělaly vnitřky. Stěhovali jsme se za tři a půl týdne."
PRASECI_SOIREE --- 12:20:24 24.2.2020
PETER_PAN: ano presne tak:)) jasny, nepochybuju, ze kdyz se to udela spravne, tak to funguje, ale nemuzu si pomoct, kdyz to nekde vidim nazivo rozestaveny tak me to proste udivuje az rozesmiva.. zlata cihla, ktera je beztak setrnejsi k ziv. prostredi.. sem tu jeste nedavno taky porad vymejslel, z ceho alternativne stavet (hlina, slama, konopi apod.) a nakonec se ze me stava fanousek cihel pripadne veprovic
??? --- 12:09:18 24.2.2020
PETER_PAN: rychle realizovatelne stavby jsou dneska drevostavby - nesouhlasím
stavební povolení, čekání na materiál / firmu, základová deska, rozvody, okna, střecha... ta část, kdy se dělá zdivo trvá u běžného rodinného domu cca 14 dní. Všechno ostatní je stejný. Šetřit 10 dní? Fakt?
PETER_PAN --- 12:05:46 24.2.2020
PRASECI_SOIREE: Uz chapu jak to myslis. Drevostavba = fejkovej dum. Ja take preferuji stavbu z tvarnic, betonovy venec atd., ale levne a rychle realizovatelne stavby jsou dneska drevostavby. A to ale rozhodne neni "derava konstrukce prekryta deskou z ciny". Skladba je standartne: fasada, perlinka/lepidlo, EPS, zaklopova deska, frame, parotes, instalacni predstena.
PRASECI_SOIREE --- 11:59:53 24.2.2020
PETER_PAN: no nevidim tam zadnej rozdil oproti drevostavbe z osb desek, tak to myslim... proste to vypada stejne jako kazdej jinej "fejkovej dum" slepenej z desek...
PETER_PAN --- 11:50:36 24.2.2020
PRASECI_SOIREE: Ted nevim co tam neni videt. Mas konostrukci z KHV nebo z fosen. Zaklop ze sadrovlaknite desky. Pred tim je izolace, fasada, omitka. Nekdy se dava izolace z vaty i do frameu (tady to tak nevypada). Pak mas parotesnoou folii, instalacni predstenu a sadrokartony, mozna v koupelne sadrovlakna.

Bud mas jednoduchy system kde se pouziji 2 zaklopove desky, nebo slozitejsi kde 3. Ale od toho se upousti, trende je 2 desky s tim ze instalacni predstena snizuje pocet naruseni parotesu. Fakt ted nevim kam miris.