Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 20:04:42 21.11.2018
Kdyby měl někdo zájem o zbytek ze stavby vata: Ursa 40mm cca role a půl a jedna role 160mm, k vyzvednutí v Berouně

Obecné informace | Ursa
https://www.ursa.cz/...a-pureone/mineralni-izolace-ursa-pureone-usf-31/Stranky/obecne-informace.aspx

zdarma
UF0UN --- 8:39:10 16.11.2018
UF0UN: seminář o stavbě slameneho domu s p. Grmelou - 17.11. a 1.12.
CUKI --- 10:04:22 9.11.2018
Česko zastaví dotace na uhelné kotle • RESPEKT
https://www.respekt.cz/...um=newsfeed&utm_content=recombee1&utm_term=position-2&utm_campaign=Respekt
alespoň něco...
EL_KO --- 16:25:41 8.11.2018
CUKI:no tohle je zrovna přesně případ i tohohle kámiče se slamákem - v kamnech teď netopí - moc práce, má elektrickou podlahovku a protože to něco stojí, tak ani moc nevětrá, žejo - to by byla i odpověd na ten dotaz, proč je tam tak vlhko... navíc mimino v domě, denně prádlo, spousta vaření a mytí prdelky ve sprše...
CUKI --- 13:53:46 8.11.2018
AMBIENTIUM: Tak ty kamna jako největší akumulační hmota by měli v být v běžném provozu uvnitř o dost teplejší než vzduch v místnosti před zapálením. Tedy je jasné že vzduch z venku neohřeješ na teplotu toho uvnitř, ale i tak se to bude blížit. je velice jednoduché ten přívod do kamen jednoduše rekuperovat.

Ta vlhkost se vyvětrá to je jasný, ale čím sušší tím lepší hoření. Nicméně pokud ti to dělal Křivonožka, tak ten asi ví co dělá. Dost zajímavý člověk a věřil bych že pro to má nějaké opodstatnění.
AMBIENTIUM --- 13:38:08 8.11.2018
LINKOS: K horeni a teplotam do kamen: ty kamna klidne muzou jet na vnejsi vzduch to neni zadny problem. Kamnari to jen nejak maj podrobneji vykoumane ty energie a efektivity spalovani a rikali mi to. Asi se bavime o malych rozdilech, to ano a je to pod moji rozlisovaci schopnost. My jsme tam ten vnitrni tah nechteli kvuli tomu horeni, ale prave kvuli vetrani.
AMBIENTIUM --- 13:31:50 8.11.2018
LINKOS: To jo, ale prakticky je to tak, ze se v pohode staci ohrat. Proste dum nijak znatelne neochladne, kdyz se topi. Opravdu, nekecam, ani teplomer to nezaznamena, sledoval jsem to mockrat :] U nas jsou misty az pres 10 cm hlineny omitky, pak tam jsou ty kamna a ze starejch cihel zdenej komin a zdeny pricky z cihel. To je tolik akumulacni hmoty, ze tech minus dvacet ohreje a co vychladne tak neni znatelne.
Vymenik topi behem zhruba 15 minut (prepinam to tam az po rozhoreni) a kamna pak hreji klidne 8 - 20 hodin podle venkovni teploty. V nejvetsich nejtreskutejsich mrazech, kdy to slo pod dvacet jsme topili mensi davku 2x denne. Bylo to jen par dni. Temer celou zimu se topi 1x denne. Jizni Morava (u Brna).
LINKOS --- 13:23:59 8.11.2018
AMBIENTIUM: tak zrovna tydle akumulacni kamna jsou takovy ficak,ze bych se fakt nebal,ze jim ten rozdil teploty bude vadit. V podstate kdyz vyzenes +23, tak ti musi nekudy pribehnou do mistnosti -20 vzduch. Rozumime si proc to neni uplne koser...
AMBIENTIUM --- 13:18:42 8.11.2018
CUKI: Zevnitř je to vždycky teplejší. Nejde to v tý trubce moc ohřát a ve finále končíš na stejným místě.
Sušší bude, ale když je venku -20 a v domě +23 tak ten domácí vzduch je prostě o 43 stupňů teplejší. Vlhkost vyletí komínem. Stejně je ve formě vzdušné páry, takže nekondenzuje. Něco málo samozřejmě zkondenzuje v komíně, ale to se odpaří.