Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 12:25:02 3.8.2020
DOKKTOR: JJ to zkusím určitě. Zavolat jo. Jen dost pochybuju, že to dodává někam do okolí.

Mám ještě nějaký kontakt ze skanzenu vila nova. Který je mnohem blíž (alespoň to není po D1 :-D). Ale ono je to i tom materiálu.
DOKKTOR --- 12:13:50 3.8.2020
CUKI: no nevim, jestli seženeš jiného výrobce. když sem u něho byl předloni, říkal, že dodává všude vpodstatě jenom on. česko, slovensko, rakousko. myslel sem to tak, at mu zavoláš, kam zrovna neco prodával, kde se zrovna něco staví nebo opravuje
CUKI --- 12:10:48 3.8.2020
DOKKTOR: Dík, případě nouze zkusím, ale hledal jsem spíš primárně někde v okolí. Už jen kvůli materiálu. I když tam bych raději viděl původní žitný došek. Bohužel dnešní žito už vypadá jinak, hlavně má kratší klas. Za druhé se sklízí před uzráním, takže je to takové kontraproduktivní...
DOKKTOR --- 7:42:42 3.8.2020
CUKI: zkus zavolat pavlicovi v hroznove lhote
Pavlica František - Výroba slámových kruhů a doškové střechy
http://www.slamove-vence.cz/
Vyrabi slamene dosky a dodava do skanzenu apod. Treba ti da tip, kde zrovna neco delaji
CUKI --- 19:06:23 2.8.2020
Neví tu někdo o někom, kdo právě dělá nebo rekonstruuje doškovou střechu? Nabízím zdarma pomoc, rád bych si to vyzkoušel.
Došky z původních českých plodin výhodou :-)
CUKI --- 15:47:10 13.7.2020
THERIDANE: jo jasný o PC se ve skutečnosti nejedná. Není to o tom že se nahradí část něčím jiným, ale jde se na to odznovu.

Těch firem je už víc, jedna dělá i klasické deskové materiály, ale zapoměl jsem jak se to jmenuje.
sklo je sklo :-D
THERIDANE --- 15:36:03 13.7.2020
CUKI: díky, není to teda PC, ale je to PC-like, dokonce lepší :)
CUKI --- 15:32:40 13.7.2020
New Bio-based Engineering Plastic "DURABIO" | Products | Mitsubishi Chemical Corporation
https://www.m-chemical.co.jp/en/products/departments/mcc/sustainable/product/1201026_7964.html
CUKI --- 15:30:56 13.7.2020
THERIDANE: tuším že Mitsubishi vyrábí PC z celulózy, který krom absence BPA také nežloutne a průsvitnost má asi 93%, pevnost a ohebnost je také větší. Viděl jsem to před pár lety jako novinku.
THERIDANE --- 15:22:09 13.7.2020
CUKI: Nemůžou být bez (BPA je monomer, jehož polymerizací PC vzniká), ale ano, vyrábí se PC s podlimitní úrovní BPA. Mimo potravinářství jsem se s tím ale zatím nesetkal, měl bys datasheet nějakých stavebních desek, který by to splnily?