Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Ekologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
CUKI
Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 12:15:36 8.1.2019
AMBIENTIUM: To znám bohužel tam nic v blízkosti není, doufal jsem, že by se našel někdo kdo je blíž... Nejbližší kontakt,co tam je, je bez odezvy. A dovážet slámu přes půl svět nechci. Dokud bude nedostatková, tak na to kašlu, Až si zemědělci uvědomí že, Babišovka není ze zlata a budou pěstovat i naší půdě bližší plodiny, půjdu do toho.

LINKOS: Asi ne takový jako si ho představuješ, bude to takový pokus jak tu slámu využít ve větším měřítku. V mnohem větším než je u dosavadních slamáků. Ale jak říkám je to jen pokus.

Standarní slamáky (nosné i nenosné) mě zatím k-čně nijak neoslovili (velká pracnost, malé využití výhod). Sláma se mi líbí spíše u větších staveb, kde je vhodnější využití vlastností. Na malé stavby je z mého pohledu zadupáno spousta výhod lehkých staveb, které aspekt egologické udržitelnosti slámy zatím zbytečně potápí.

Stávající slamáky u mě mají místo u domů, jež přesáhnou částku milion Kč (klidně i několikrát). Proto je jako takové vůbec nezatracuji, naopak tato výstavba tvoří v Čechách cca 95% výstavby.

Jen to není můj směr cesty. Já hledám možnosti pro lidi z mého okolí, pro které je hypotéka nepřekonatelné zlo a v kapse několik volných mega nemývají. Tedy přírodnější alternativu bydlení se standardem tohoto století za cenu několik set tistík Kč.
LINKOS --- 11:10:09 8.1.2019
CUKI: nerikej,ze ty budes delat slamak...
VO_D_KOLEK --- 9:06:33 8.1.2019
VZT – MŘÍŽKY NA FASÁDU
Došel jsem do poslední fáze: z fasády na severní straně vystupuje 160mm EPE, ale co na to?
Stačí tohle?
Čtyřhranné mřížky- krytka NVM 200 x 200 K
https://www.ventila-vzduchotechnika.cz/...by-nerez/produkt/ctyrhranne-mrizky--krytka-nvm-200-x-200-k
Nebo je lepší hlubší konstrukce? Třeba https://www.ventilace.eu/cz/protidestova-zaluzie-pozink-d162/
Mělo by to být něco hranatého.
CUKI --- 14:31:18 24.12.2018
Sháním někoho, kdo vlastní, nebo má zkušenost s lisem na slaměné balíky, ideálně z berounska nebo západu středočech. Dále někoho kdo příští rok plánuje mít té slámy přebytek na odkup.
DOKKTOR --- 13:32:06 21.12.2018
CUKI: tak je to na spárovací hmotu primárně, nijak hlouvěj sem to nestudoval, asi by se to dalo okopírovat se starým mlýnkem na paštiku třeba
CUKI --- 12:44:12 21.12.2018
DOKKTOR: Tam o silikonu a akrylátu ale nic nepíšou, To je spíš asi na "hrubší" hmoty ne?
Jinak když už jsi to tu nadhodil, tak v rámci EU vs. jednorázové plasty, byl i bod ohledně recyklovatelných kartuší (respektive znovu naplnitelných). Bohužel se to nedostalo ani k prvnímu čtení :-(
Je to boj když u nás ani nedokážeme prosadit zálohovatelné PET lahve a bude to trvat několik let... :-(
DOKKTOR --- 12:20:31 21.12.2018
kdysi tu nekdo sháněl, jak se necrcat s kartušema na silikony a ostatní stavební hmoty a zůstat co nejvíc eko a bez odpadu
E-shop - Aplikátor spárovací hmoty
https://www.aplikatorsparovacihmoty.cz/...R3bfbMnLNL0sBrlHJMQY1ExQcvOe-oemuEgb8gOP7ob0kmS4UPK89Zt3WA
MAR_TINA --- 15:08:48 12.12.2018
CUKI: myslím, že bude spousta papírování, rok nebude nikdo moc vědět, co dělat, všechno se zpomalí, my budeme mít kvanata práce pro nic a celé to bude k hovnu.
CUKI --- 15:07:36 12.12.2018
MAR_TINA: Hele já si vážím práce hydrogeologů, je mi jasné že je v důsledku často věštění z koule. prostě naše podloží většinou není moc známé, tak se dá udělat nějaký odborný odhad. Ale ty sama píšeš, že v tuto chvíli se ta práce dělá vlastně 2x. Jednou pro povolení a podruhé pro kolaudaci.
Každej vrtař má nějakého domluveného hydrogeologa. Tedy na jedny papíry mi to jiný vrtař třeba udělat nepůjde... Ten poslední mi chtěl vrtat sotva 2m od hranice pozemku, což se mi nelíbí, ale jeho hydrogeolog si s tím prý poradí...
Tedy je to změna k lepšímu? Podle mě na vrtání by měla být koncesní živnost a ten člověk by měl ručit za to co dělá v rámci zákonů. Tedy nevidím jedinou výhodu nové změny.

A za druhé ano každý si dělá co chce, ale nemyslím že se to tímto vyřešilo. Myslíš že najednou tam budou všichni uvádět správné metry? tedy nad 30m... Dost pochybuji. A jinak to strhnutí vody je v praxi dost složitě vymahatelné, bohužel a to se nezmění.