Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Transkulturní komunikace UHK - taková moderní (kulturní) antropologie
MEA
O čem a k čemu?

Komunikace mezi společnostmi a jejich kulturami.
Moderní součást kulturní antropologie (dle Soukupa).
Společensko-vědní obor.
Obor Univerzity Hradce Králové.
Komunikace o sociální a kulturní antropologii, etice, filosofii i teologii, psychologii, psychoterapii, ekologii, médiích.
Komunikace o respektu a akceptaci ostatních kulturních společenství, porozumění menšinám i většinám včetně sebe sama, schopnost rozumět si vzájemně, akceptace jiných názorů a pohledů na svět...
Přesahy.

Vždyť svět má tolik úhlů pohledu, kolik na něm žije kulturních bytostí.

http://www.transkulturnikomunikace.cz/
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MEA --- 14:18:34 17.10.2015
ANNICKA --- 14:04:59 22.6.2015
Pomozte prosím s výzkumem k diplomové práci z obecné antropologie! Klikněte na link níže a zkuste si, jestli dokážete z pohybu animované postavy poznat osobnost žen, které jí byly předlohou. https://cuhumanities.az1.qualtrics.com/jfe/form/SV_2rCOpottsfdjTDL
MEA --- 12:07:54 22.4.2015
SHEALA: jj, tahle cesta je fakt trnitá, společnost bývá hodně zabředlá do svý lenosti, tradičnosti a nebo strachu, když to napíšu spíš obecně.. pozoruju, že hodně lidí jde za svým právě tím stylem "a basta" a za každou cenu se postavim a budu tam stát, ať to stojí co to stojí.. takhle se někdy tý větčině otevřou oči.. ale je to vždycky sázka a risk.. osobně obdivuju takový zarputilý lidi, ale zároveň i vidím tu tvrdohlavost, paličatost a že by kolikrát udělal pro sebe líp.. kdyby se na to vyprdl, jenže pak by toho nedosáh, ale chce to fakt mít, vnímá to tak, že to za každou cenu chce? atd atd..

dneska jsem to "a basta" taky zkusila, jenže nakonec jsem zjistila, že jsem udělala chybu, když jsem navrhla grafickej plakát k zamyšlení na jiný téma, než kterýho se vlastně týkal, a že si za tím stát přecijen takhle nemůžu, ale kdybych ji neudělala, tak jsem připravená stát za tím, co chci jak nejvíc umim .)
MEA --- 11:50:40 22.4.2015
SHEALA --- 21:31:12 24.1.2015
MEA: alternativa ke googlu je pak duckduckgo, vytáhne tě z google bubliny. https://duckduckgo.com/
SHEALA --- 21:29:51 24.1.2015
MEA: Co se týče postižených, tak tam potřebuju se naučit pár věcí, abychom nestáli a nepořvývali na sebe, jak se bohužel děje. Nějáká možnost dialogu je pořád ještě obtížná, a strašně to pochopitelně komplikuje diskrepance moci. (A to že my co jsme se s tou diskrepanci moci naučili pracovat, to přepalujeme na druhou stranu. Stylem A BUDE TADY BEZBARIÉROVÝ NÁDRAŽÍ ať to stojí co to stojí)

Nechci se omezit jen na to. Zajímá mě víc věcí, třeba komunikace s přistěhovalci a potomky přistěhovalců, a taky mezi seniory z vesnic, kteří mají jakýsi kulturní kapitál, co postupně mizí, a náma městskýma povalečama.
MEA --- 14:38:10 23.1.2015
teda ale nepochopim..
jak je možný, že v tom slovníku mají uvedený strukturalismus a chybí jim tam funcionalismus? nechápu..
MEA --- 13:59:23 23.1.2015
MEA: oprava - slovník
MEA --- 13:58:57 23.1.2015
hmm, ještě bych uvítala tip na nějaký pěkný slovních kulturálních studií..
mám od chrise barkera a je dost malý, takový základ, chtělo by to něco víc :)
MEA --- 13:47:22 23.1.2015
jinak nový otázky transkultuní komunikace se týkají určitě i internetu (to je hodně široká problematika :)) ) - jaké alternativy máme k dispozici k hlavní internetové síti, jaký protokoly mimo https a pod. známé a hojně užívané, je něco kvalitnějšího na vyhledávání než gugl a přitom zaručí ještě lepší a méně mocensky kontrolované výsledky vyhledávání, kam směřuje internetová realita, budeme za chvíli jako v matrixu, lenošit napíchnutí jako lavry a užívat si těch nějdivočejších fantazií naplno? :)

kdybyste k tomu cokoliv měli, to by bylo!