Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
NORM-CORE VÝCHOVA - žádné teorie jsme nikdy nepotřebovali
GAISAKA
Klub pro rodiče, kterým leze krkem Montessori, Nevýchova, šátkování a podobné vynálezy, ač třeba nějaké části z nich sami praktikují. Místo, kde pochvala není zločin, a babička není fašista. Místo pro normální lidi, kteří chtějí normálně vychovávat svoje děti. Místo pro dělání si legrace z Naomi Al-Dort a podobných veleduchů. Výchovných rad a ideologických výlevů netřeba, postačí vtipné momenty s Vašimi dětmi. Místo, kde je svět prostě stále v pořádku,)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
INDIAN --- 14:00:37 9.3.2017
je tu nak mrtvo, to uz sou vsichni beznadejne pohlceny tema vsema lesanama a nevychovama ? :O

AAHHWISEGUY: me vzal tata v 16ti poprvy do hospody na pivo mezi svoje kamose remeslniky v modrakach. byl to pro me skutecne zlom, od ty doby sme byli uz jako kamosi a veskery rady od nej sem bral s daleko vetsim respektem nez jako predchozi pubertak... nutno dodat, ze na me byl dost prisnej a casto me rezal, pac sem byl fakt grazl (ostatne stejne jako on v detstvi)
NOFNAK --- 12:03:04 28.5.2015
AAHHWISEGUY: Jedny z nejvýraznějších a nejhezčích vzpomínek na dětství jsou právě takové chvíle, kdy jsme s tátou byli někde sami. Kdy se naplno věnoval mně a nechal mne něco dělat jako dospělý. Tj např týdenní pobyt na chalupě, kterou jsme spolu sami vymalovali, nebo práce na autě...
Je mi jasné, že to není přesně to co máš na mysli, ale myslím si že je to dobrá cesta.
??? --- 22:11:57 27.5.2015
AAHHWISEGUY:
prechodovy ritual kluk => muz nemuze zprostredkovat otec (aspon to tak afaik tradicne nebyva)
KEIKIN --- 8:08:45 18.5.2015
AAHHWISEGUY: Tak to je u každého úplně jiné. Vzpomeň si na svoje dětství.
Já nahodím spíše filosofickou diskusi.
Jak poznáš, že chlapec není chlapec, ale muž ? O mužích se říká, že dozrávají později. Proč tedy urychlit přechod chlapce mezi muže ? Není lepší nechat chlapce prožít spíše více dětských let na úkor dospělých ?
Neměl by ten rituál být třeba více duchovnější než praktičtější ? Třeba, že otec sdělí synovi určité věci doufajíce, že syn je již natolik velký, že to pochopí (unese)
KOCOURMIKES --- 20:58:00 17.5.2015
AAHHWISEGUY: ty cigara nejsou dobry napad
AAHHWISEGUY --- 17:51:18 17.5.2015
ahoj, v poslední době mě zaujala otázka vztahu otce a syna a "rodinných rituálů", kdy otec pomáhá přejít chlapci k dospělosti - např. jedou někam do přírody a většina zodpovědných úkolů leží na chlapci, nebo otec se synem udělají společně něco, co náleží do svět dospělých (13 kluk společně s tátou vykouří pár cigaret a pak je rituálně spálí), atp.
máte s tím někdo zkušenost? plánujete někdo něco takového pro svého syna, anebo už to máte za sebou?
budu rád za každou připomínku.

(ps: nejde mi o nějakou metodu, nebo kurz, jde mi o obyčejný vztah otce a syna, předpokládám, že by to mohlo být téměř v každý rodině :)
GAISAKA --- 13:04:54 6.2.2015
???: Jako aby to moc nebolelo, aby to nebylo "násílí", ale "naplácání na zadek".
??? --- 11:32:25 6.2.2015
GAISAKA: hele a proc aby to nebolelo? Jakej to pak ma vyznam?
GAISAKA --- 12:12:43 4.2.2015
EWICZZZKA: Tak to je dost dobře možný,)) Nějaké detaily?