Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Šťastný rodič, šťastné dítě.
ONA_MAKARONA
Tato diskuze se zaobírá zejména tzv. Nevýchovou a učením Naomi Aldort. Jakou výchovu doma upřednostňujete a proč? Praktikujete ve své rodině tyto "alternativní" směry výchovy? Opravdu fungují? Otázky, rady a pomoc ohledně (ne)výchovy vítány.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
YMLADRIS --- 16:50:38 31.12.2014
TORUVIEL: tak to je slusny!
ORIKA --- 16:44:38 31.12.2014
YMLADRIS: tak z tohodle mi teda beha mraz po zadech
YMLADRIS --- 16:32:53 31.12.2014
jinak vcera jsem slysela muj nejnovejsi top #1 antihit: Jak udrzet dite v postylce samo v pokoji: rikaji mu, ze ve skrini je bubak a jestli dite z te postylky vyleze, tak po nem skoci.

Obcas mi fakt zustava rozum stat. Ale jiste timpadem rodice maji vecer klid...
WITCHIE --- 11:50:41 31.12.2014
YMLADRIS: dostatecne dobra v cinnosti, ktera ale presto obsahuje urcity stupen vyzvy - na kterou clovek odpovi, dokaze (vetsinou) neco noveho. Takze to cloveka bavi natolik ze ho cinnost uplne pohlti (za predpoladu ze neni rusen zvenci) a po skonceni ma pak takovy ten fajn povznasejici a uspokojujici pocit "dobre vykonane prace" a zaroven je pritomno pozitivni sebehodnoceni. Coz jak pises dusevne nabiji. V takovem rozpolozeni je pak vetsina lidi vcetne deti vlidnejsi, otevrena spolupraci a naslouchani druhym.
YMLADRIS --- 11:36:41 31.12.2014
WITCHIE: presne, tak jsem na to monte vlastne padla: vedela jsem ze mne osobne v zivote nejvic pomaha flow -- vic nez konzum, myslenky, nebo cokoliv jineho, vic mne nabiji a stava mne vyrovnanou a laskavou, kdyz se mi dari dostatecne "dobra" cinnosti. A kdyz mi doslo ze to je presne ta polarizovana pozornost dle montessoriove, rekla jsem si oho s tou zenou jsem kompatibilni

oblibeny obrazek

[http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f6/Challenge_vs_skill.svg/300px-Challenge_vs_skill.svg.png]
WITCHIE --- 11:15:20 31.12.2014
YMLADRIS: jen doplneni - v psychologii je na tenhle stav ponoreni se do primerene narocne cinnosti termin - "flow". Je to idealni stav kdy clovek provozuje cinnost dost narocnou na to, aby se nenudil, ale zas ne tak tezkou a narocnou, aby se citil neschopny, nekompetentni a frustrovany. Proto se v nem nejlepe uci: mozek ma maximalni moznou intelektualni stimulaci pomerne k maximalni mozne pozitivni stimulaci emocni/k motivaci (intelektualni cinnost neni rusena ani nudou ani pochybnostmi o sobe). (Plati i pro dospele.)
MARKYSHA --- 11:10:51 31.12.2014
YMLADRIS: no tak víceméně Montessori používám, ale já ho nechávám i volně projevovat emoce křikem, smíchem, myslím, že to děti potřebují, ví, že se má ztišit, když přijde muž z práce, který to nesnáší, u babičky a dědy, v tramvaji apod. Já nevymezuju Tondovi pravidla hry, jen v určitých případech, kdy mu prostě poručím, protože nemám neomezený čas čekat, až k tomu dojde sám, to je základní problém. Ale netýká se to hraní, týká se to běžného provozu. On je problém v tom, že jsou taky dva a často mají naprosto protichůdné potřeby a já nechci upřednosťňovat jen jednoho. To se týká i tý školky, Tonda je teda ten typ, který tam chodí celkem rád, žádné dramatické scény, že tam nechce neprobíhají, ale raději by tam nespal, což je pro mě i pro Alenku šílené, ona se po obědě neprospí, často se ani nenají, má cvičení, já taky musím doma uvařit, něco poklidit, takže tam dvakrát až třikrát týdně prostě spí a já pro něj jdu ve tři, což je první určená doba odpoledního vyzvedávání. Ale takhle stíhám se věnovat jen čistě Alence, má mě jen pro sebe, což taky potřebuje, Tonda má taky svůj čas se mnou, před spaním, takže je to spravedlivé.
YMLADRIS --- 10:55:01 31.12.2014
BEBERA: jo rozumim. mozna ma takovej klidnej temperament, nebo se na to ve videu fakt nezamerili. ideove souhlasim, toto mi v monte dost chybi, nejaka vtipna podpora divokosti, pohybu atd. behat venku. v tom se mi libi Rebeca Wild a jeji free skola v ekvadoru - v tamnim klimatu se snadno realizuje aby decko mohlo jit kdykoliv z budovy ven...

jinak tady jsou jeste jedny prazske jesle, kde si taky jedou hodne tu kompetenci deti. (skolne je vysoke)
Marché Montessori miniškolička | náš běžný den
http://www.youtube.com/watch?v=8wnjdfaBXPY

BEBERA --- 10:49:50 31.12.2014
YMLADRIS: přiznám se, že jsem to video nedokoukala, dokonce unudilo i syna, který je jinak jak přivařený úplně k čemukoliv, co se na obrazovce hýbe. Ten kluk je tam jak robůtek, jak malý dospělý - ani jednou jsem ho neviděla běhat, vřískat, chechtat se, někam šplhat a sápat se... Buď rodiče sestříhali nejlepší momenty několika dní nebo není normální...