Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KLIniKA
KLINIKA
Sledujte info zde, na webu http://451.cz/klinika/, FB nebo na https://en.squat.net/tag/klinika/

https://twitter.com/centrum_klinika  
http://vimeo.com/user36144298
http://451.cz/wp-content/uploads//sites/2/smlouva-o-vypujcce.pdf


Jeseniova 60, Žižkov,
Praha 3, tram 9, 10, 16:
Biskupcova
Autonomní sociální centrum
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 16:24:56 19.5.2020
TROJKA: tam bude kriminál? :)
TROJKA --- 7:21:07 19.5.2020
DZON_SON: . .třeba se uvnitř zase spolu sejdeme . .:)
FRK_R23 --- 11:05:40 16.5.2020
DZON_SON: Naprosto ti rozumím. Ale ty mluvíš o ideálech, ja jsem spíš reagoval na aktuální stav společnosti. Bylo by ideální, kdyby to stát trěba za korunu prodal Klinice a tak by tam vzniklo to o čem mluvíš.

Jenže realita české země je tomuhle na hony vzdálená. Když se podivám na pražský squaty, tak jedině Klinika něco dokázala. To nemyslim jako výtku ostatním squatům, prostě to tak vyšlo. Nebudu tu rozebírat důvody, mám dojem že to chápem podobně.

Ten smysl vidím v tom, že po x letech fungování squatu neni výsledkem jenom násilný vystěhování, ale faktická záchrana chátrajíci budovy. Jak sám říkáš, léta po tom baráku neštěk pes.

Je samozřejmě otázka, co z toho nakonec bude. Tu fotku jsem sem dal proto, že mi to přišlo tématický. Já osobně okolo pomerně často chodim, tak na to čumim no:)
HARVIE --- 10:54:48 16.5.2020
FRK_R23: Docela me prekvapilo, ze to je z cihel. Cekal bych ze tam nalejou oceán betonu a obloží to hektarem skla.
DZON_SON --- 10:16:16 16.5.2020
FRK_R23: Jasně, že je lepší že tam něco bude a nespadne to. Ano, neni to chátrající barák. Ale je to teda fakt znouzectnost největšího kalibru. Pro mě ale jakýkoli oceňování týhle (honemrychle exemplární) rekonstrukce smrdí až za roh, protože:

Byl bych bych opatrnej s tim "že to mělo smysl." Pro mě, aby to mělo smysl, by tam teď právě mělo fungovat autonomní centrum, tak jak bylo plánovaný v jeho projektu. Že stát zadupal do země a uškrtil místo, ke kterýmu měly možná až tisíce obyvatel Prahy vybudovanej vztah a cejtilo se tam dobře. Že nedokázal tolerovat, nebo aspoň hledat cesty jak přijmout existenci něčeho takovýhodle a jedinou odezvou byla represe - JE velkej smutek.
Dobrovolnický úsilí stovek lidí bylo zmařeno, jen aby se ukázalo, že takhle to tu prostě fungovat nebude a basta. Nějaký radikálně autonomní věci si tu prostě dělat nebudete. Všichni hezky do lajny, platit nájem, psát granty který musí boss v kravatě milostivě schválit dle svý oblíbený politický ideologie a momentálních vrtkavejch smypatií.
Je potřeba si uvědomit, že do tý doby, než do Kliniky vlezli squatteři, po tom baráku neštěk pes a byl redy na spadnutí nebo k tichému prodání developerovi, kterej by tam postavil pokračování lajny novostaveb co už v Jeseniový vyrostla, neboli podstavců pro ultradrahý byty s výhledem v posledním patře - hurá vstříc gentrifikaci žižkova.

Berlín má Køpi, Vídeň má EKH, Praha má hovno, a super nový kancly pro geodety a nový betonový mrdky od Penty, Metrostavu a jim podobnejch. Je to smutný a není to hodný jakýhokoli ocenění. SŽDC má baráků hromady a zrekonstruovat pro ně jeden je jako když plivne. Další normál barák pro znormalizovaný normály.

Nejde jenom o Kliniku, ale i o Miladu a Cibulku a Albertov.

Budou tam kancly geodetů SŽDC, na zahradě, která je moc příjemná na posezení a sousedský setkávání, budou parkovat jejich auta a ve spodním patře bude jako "držhubný" prej pár místností pro nějaký kroužky a snad nějakej jeden něco-jako doktor.
AKUKA --- 22:23:46 15.5.2020
FRK_R23: Tak určitě tam bude domov pro seniory, mateřská školka a na zahradě hřbitov domácích zvířátek...
FRK_R23 --- 20:39:41 15.5.2020
DZON_SON: Upřímně řečeno jsem radší, že se tam něco děje. Jestli výsledkem celý kauzy bude opravení a znovuoživení domu, tak to mělo celý smysl. Spíš jsem se ale obával, že to nechaj spadnout...

Teď ještě počkámě, co tam vlastně bude :)
DZON_SON --- 18:42:04 15.5.2020
FRK_R23: Já to bohužel čekal, holt to nebyl subkulturní squat jako Milada, ale fakt exponovaná kauza, to by musely bejt už hodně velký mamvpičisti kdyby to nechali zas roky chátrat.
FRK_R23 --- 17:13:40 15.5.2020
Aktuálni stav. Něcekal jsem, že se začne opravdu stavět:)