Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
ELIJÁŠ - Křesťanská základní škola a mateřská škola
BALAENA
Křesťanská mateřská škola a základní škola Elijáš. Klub (nejen) rodičů a přátel školy. V případě zájmu i burza uniforem. Klub není míněn k diskusi o smyslu soukromého či církevního školství, o elitářství ani o smyslu nošení školních uniforem. Na to jsou kluby jiné. Tohle je klub pro rodiče, učitele, žáky (i bývalé), zájemce a přátele jedné konkrétní školy.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BALAENA --- 11:30:58 2.9.2016
Nabízím k adopci tuto diskusi, pokud bude pro někoho aktuální.

Dítě od včerejška navštěvuje osmiletý gympl, takže u Elijáše zůstávám nadále jen přítelem školy. Bude-li někdo povolanější, diskusi mu ráda předám.
BALAENA --- 2:58:22 9.1.2016
Nové školní video. Tohle by se snad mělo stát školní hymnou.
Báječný svět ZŠ Elijáš
http://www.youtube.com/watch?v=iaVKhG46-X8
BALAENA --- 15:47:06 30.4.2015
Pokud někdo chce vidět školní uniformy a Baba Yetu naživo, tak 13. května má možnost - ve Společenském centru je Koncert pro Afriku

5. benefiční koncert Gospel for Afrika - SPOLEČENSKÉ CENTRUM
http://www.spolecenskecentrum.cz/aktualne/5-benefin-koncert-gospel-for-afrika/
BALAENA --- 14:28:35 14.4.2015
OMO: že jo? mně právě taky :)
kde jinde dostane prvňáček mezinárodní diplom za to, že se naučil psát? a obráceně, kdo jiný než křesťanská škola by se do toho měl zapojit?

a jinak zaštítění Národů světa pro ČR má právě jen ICEJ, takže je to oni nebo nic. Jejich aktivity na poli vožení sov do Atén jsem doteď upřímně řečeno nesledovala.
OMO --- 14:19:28 14.4.2015
BALAENA: Ad biologie, já osobně jsem přesvědčen, že problém nestojí tak, že je kreacionismus a proti tomu evoluce, ale že tohle jde spojit. Bůh je stvořitel a původce života a technicky vzato dochází k evoluci. Jsem rád, že Elijáš o evoluci učí, hodně asi záleží na osobním podání učitele. Já bych učil asi tak, že je jeden extrém, který Boha vylučuje. Pak je druhý extrém, který popírá vědu. A pak je střed. Je na každém, co si vybere.
---
ICEJ má ten problém, že o izraelsko-palestinském konfliktu informuje velmi jednostraně až demagogicky. Když byla poslední větší krize, organizovali pobyt izraelských dětí, přitom palestinské děti žijí v mnohem palčivější humanitární krizi. Základním cílem ICEJ je navozit Židy do Izraele a uspíšit tak Pánův příchod, tzv. křesťanský sionismus. Vychází to z fundamentalistického čtení první poloviny listu Římanům a apokalyptických textů. A mě to přijde praštěné. Personálně je ICEJ velmi v překryvu s iniciativami jako IvČRN. Já mám radši Společnost křesťanů a Židů a protesty proti IvČRN, které pořádá Mikuláš Vymětal. Mám rád Izrael, nemám rád ICEJ. Ale to je debata jinam, zde to byl spíš takový povzdech.

Obecně se mi ten projekt líbí, je to hezké, když mrňata opisují Bibli.
BALAENA --- 13:58:33 14.4.2015
OMO: zatím máme zkušenosti z prvního stupně, kde teda končíš u toho, že se nějaký dino kostry našly (což se našly), a pak stejně jedeš nějak od Římanů, Germánů a Keltů na našem území

ale kdysi jsme se o tom s ředitelkou, která učí (nebo aspoň učila, teď snad svoje hodiny nemá) biologii na druhém stupni, bavili.
konstatovala, že i kvůli tomu, že děti pak budou pokračovat i na jiných školách, se musí odpřednášet to, co je v učebnicích. ovšem to neznamená, že se to musí přednášet jako jediná pravda, žeáno. kromě toho prezentuje, čemu a proč věří ona, v písemkách pak klidně i můžou být otázky na srovnání tezí obou (či více dalších) systémů. pro žádný ze systémů (najmě ne pro ten "náš") není jedinečný důkaz, který by ostatní systémy vyvrátil, ale tohle umět musíte - už kvůli gymnáziím
------------
on to na českém území afaik nikdo jiný než ICEJ nedělá. co s nimi máš za problém?
a do školy jsme to onehdy zavlekli my, nám a následně ředitelce se líbila ta idea, že jsme křesťanská škola, prvňáci napíšou svůj první biblický verš nebo dva a dostanou za to mezinárodní diplom :) na který škole dostaneš mezinárodní diplom za to, že ses naučil psát? :)
OMO --- 13:45:30 14.4.2015
BALAENA: Ach jo, ICEJ. Kdyby to aspoň pořádal někdo jiný.... Apropos, z jiného soudku, jak je to na Elijáši s výukou biologie? Učí se o evoluci? A jestli ano, jak?
BALAENA --- 19:12:23 13.4.2015
Národy světa píší Bibli - Křesťanská základní škola a mateřská škola Elijáš
http://www.elijas.cz/web/aktuality-na-uvodni-strance/narody-sveta-pisi-bibli-1180
BALAENA --- 14:50:57 31.1.2015
jinak jsem teď znovu narazila na loňskou akademii, aneb (nejen) uniformy v praxi
Baba Yetu (elijas school)
https://www.youtube.com/watch?v=Ezo3Ku6LcCQ
BALAENA --- 14:02:18 28.11.2014
OMO: minimálně dokud je tam současné vedení, si za tu školu troufám ručit. samozřejmě nikdy nevíš, jak si lidsky i směřováním sedneš s někdy příštím ředitelem, ale se směřováním současné ředitelky jsme v souladu.
jako jistě, o některých detailech si můžu myslet, že by se mi víc líbily jinak, ale spokojenost se školou se přece neodvíjí od toho, jak má upravené přednosti ve frontě na obědy (když to přeženu ad absurdum)