Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
základní školy
SEVERINE
diskuze o základních školách
sdílení konkrétních zkušeností
poradna - co s různými základkovými jevy
kam dát svoje dítě
odklad?
co po 5. třídě?

dobrý knihy - vaše tipy prosím v diskusi označte TIP, ať se mi to líp hledá

* před vstupem
Jak pomáhat dětem při vstupu do školy
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VERUNKA --- 7:42:49 20.5.2018
Sháním polohovací stůl pro naši budoucí prvňačku. Nemáte nějaké tipy? Preferuji kamennou prodejnu, abych si ho prohlédla naživo.
SEVERINE --- 11:53:03 4.5.2018
MARKYSHA: tak se jich na to zeptej - jestli by je mohli dát spolu. ideálně ať je to potvrzený i ze strany holčičky. třeba škola, do který choděj moji kluci podobnou předvolbu umožňuje (samo že když si někdo napíše 6 lidí, tak mu nejspíš všichni nevyjdou, ale jeden vycházívá).
EDERA --- 11:25:58 4.5.2018
MARKYSHA: Za každým úspěšným mužem stojí žena. I když je mu teprve šest.:-)
MARKYSHA --- 11:23:03 4.5.2018
Tak Toník měl v nové škole dodatečný zápis a vyšvihl to úplně luxusně, že na nás ředitelka čuměla jako na blbce, proč jsme ho strkali do Vokovický, i se snažil vyslovovat a namaloval postavu, tedy vypadalo to jako Michelin a bylo u toho napsáno máma, ale siluetou mi to bylo i podobný :-D Motivace? Do téhle školy bude chodit jeho láska ze školky. Tak doufám, že budou chodit spolu do třídy a že se bude před ní snažit.
MARKYSHA --- 11:22:58 2.5.2018
TAPINA: no ono mezi námi oni i ty animáci jsou čím dál tím víc hnusnější a odbytější, tak co vlastně chtějí po dětech...
ADD --- 10:22:00 2.5.2018
VALENTINA: Muj muz si zacal brat obrazky naseho syna do prace, ze bude u zkouseni rikat studentum "Tohle nakreslil z hlavy muj osmilety syn. Mohl byste to nakreslit alespon z poloviny tak dobre, pokud chcete zapocet?" ;-)
VALENTINA --- 9:13:19 2.5.2018
MARKYSHA: hele, filip kreslí přesně totéž-bitvy, neskutečně propracované stroje-tanky, letadla, zbraně, zato lidská postava pouze schematicky. ale musím říct, že ty detaily zbraní a spol jsou neskutečné:)
ALI_EN --- 11:23:24 1.5.2018
asi na tom ma zasluhu i doba, kterou deti travi doma/u televize/u pocitace a mobilu a o to min se venujou manualnim vecem, cmarani na papir, cmarani klackem v hline. a ta zrucnost se tou zmenou traveni casu oproti drivejsi generaci vyviji pomaleji
TANAIS --- 8:24:08 1.5.2018
TAPINA: ja to chapu. Ja se snazim vysvetlit, ze chapani kvality je ale jine u dospeleho a jine u ditete. A spis mam pocit, ze deti mozna kresli jinak (pokud kresli jinak) prave proto, ze se jim ve skolkach uz mozna tolik nerika, jak se kresli spravne.
TAPINA --- 1:59:46 1.5.2018
TANAIS: Pořád mluvíš o něčem úplně jiném, než já. Moje dítě kupříkladu hlavonožce nikdy nekreslilo. Než poprvé nakreslilo postavu, mělo už tuhle fázi "v mozku" za sebou, jenže chyběla praxe mnoha nakreslených postav, takže kreslí kvalitou něco na úrovni hlavonožců, akorát to má i těla. Ve věku, kdy by kresba "měla být" už mnohem propracovanější.