Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
základní školy
SEVERINE
diskuze o základních školách
sdílení konkrétních zkušeností
poradna - co s různými základkovými jevy
kam dát svoje dítě
odklad?
co po 5. třídě?

dobrý knihy - vaše tipy prosím v diskusi označte TIP, ať se mi to líp hledá

* před vstupem
Jak pomáhat dětem při vstupu do školy
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZEMINO --- 15:48:49 29.7.2018
BEBERA: kdyby ty svačiny byly takhle jakou vás,tak super..u nás je jednotná a to většinou pomazánka, což syn nejí už od školky..a bohužel od svačiny počítám,že se dítě naji, takže dělám doma..
LORAIN: máme ve škole taky mlíko a ovoce.. bohužel syn to nosí,misto aby to jedl..v létě to putuje bohužel někdy rovnou do koše
FRAKIRA --- 22:24:19 28.7.2018
BALAENA: tyhle jsou rozmerove skvele (za me teda lock&lock mnohem lepsi nez tesco nebo tescoma), ale na svacinu nejsou dost hezke :-)
LUCIMO --- 23:57:10 26.7.2018
TAPINA: meli nejake vyšší ty dozy, taky jsem koukala. Ja ksem koupila krabičku v Kauflandu, dve patra, tesni...tesni tak dobre, ze ji mlady asi neotevre. Tak budu muset koupit jinou.
BALAENA --- 17:03:08 26.7.2018
TAPINA: osvědčila se Tesco nápodoba téhle (teď jsem ji byla změřit, je 17x11x4,5, originál je podle webu ještě o 2 cm kratší)
Dóza na potraviny Lock - obdélník,360 ml | Kitos - pokaždé něco navíc
https://www.kitos.cz/doza-na-potraviny-lock---obdelnik360-ml/162077p/
TAPINA --- 15:06:58 26.7.2018
Takže zatím jsem koupila Lidl pikslu s tyčinkama, ale přijde mi hrozně velká, blbě se vejde do aktovky a je to tak pro mě na oběd a ne pro školáka na svačinu. V Globusu měli dneska takové pěkné menší dělené na dva sektory, tak jsem ji vzala taky a budeme experimentovat.
MEDVED007 --- 10:37:49 26.7.2018
BEBERA: tak to je určitě lepší řešení než jednotná svačina pro všechny...navíc za totáče ta pestrost byla fakt prachmizerná.

já bych u tohohle modelu měla jediný problém a to pití....obě děti mizerně pijou a to mi vadí. pokud by si tedy někde nalévaly, tak by si možná taky nevzaly vůbec :-( takhle ve flašce vidím, kolik vypily, takže se víc snaží. :-)

u nás na odpolední hlad fungují dokoupení jídla, ve škole mají nějaké automaty (takovéty jakože zdravé) nebo v ZUŠ, která je naproti škole je bufík, kde si děti můžou dokoupit sváču
BEBERA --- 22:55:43 25.7.2018
MEDVED007: LORAIN: Měli jsme malou školu, svačiny chystala paní, se kterou děti přes den normálně mluvily, nebylo to jen tělo za okénkem, takže paní věděla, co dětem chutná a nechutná. Děti měly na výběr každý den několik variant, přičemž každý si na chleba/rohlík dal to, co chtěl sám a kolik toho chtěl. Pro mě i ostatní rodiče to bylo skvělé řešení a myslím si, že pro děti taky... Bylo to prostě jako doma - taky má člověk v lednici několik věcí, jedno dítě má rádo tohle, druhé zas něco jiného, takže každé dostane to, co jí... Zrovna tak pití - standardně měly děti k dispozici vodu po celý den, neřešily jsme žádné lahvičky apod., měly normální skleničky. Na svačinu si mohly kromě vody nalít mlíko nebo ovocný čaj, občas jim paní svačinářka udělala šťávu...

Já třeba v období chystání svačin měla problém s odhadnutím množství - někdy měl syn velký hlad a při vyzvedávání říkal, jak všechno snědl už dopoledne a celé odpoledne měl hlad, jindy dostal stejně velkou svačinu,v podstatě do toho během dne jen párkrát kousl a dojídal to cestou domu mladší... To je mi pak líto, když má dítě ve škole hlad a v podstatě s tím nemůže nic dělat...
LORAIN --- 16:38:16 23.7.2018
Syn má ve škole projekty mléko do škol a ovoce do škol (původní myšlenka asi dobrá, ale provedení nějak pokulhává), a když vidím a na každém rodičovském poslouchám, co je s tím spojeno, jsem celkem ráda, že si svačiny může nosit z domu a můžeme je přizpůspbovat jeho aktuální chuti a jiným potřebám.
MEDVED007 --- 14:36:21 23.7.2018
BEBERA: jako dítě z postižených severních Čech, které celé dětství dostávalo svačiny ve škole zodpovědně říkám, že já jsem díky tomu fakticky nikdy nesvačila. nebyla jsem nějak extra vybíravá, ale co nám servírovali bylo z valné většiny něco, co nemám ráda...např. furt a furt mlíko, které jsem nikdy nepila a nepiju ho dosud, pomeranče, které nešly vůbec oloupat, různé hnusné pomazánky nebo sýr, který se jmenoval Radlík a my mu sborově říkali ratlík....byla to taková o řád hnusnější lučina.
ano, dělat dítěti svačinu je vopruz, ale člověk mu dá to, o čem ví, že to dítě pozře a s proměnlivostí chutí/hladu mění i svačinu.
LUCIMO --- 0:09:30 23.7.2018
BEBERA: u nas nam to nikdo nenabídl a troufám si tvrdit, ze zadna škola ve městě svačiny detem nedělá.