Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
INTELIGENCE - MYSL - VĚDOMÍ - Turingův test - čím se liší člověk od AI ?
LALINA
Klub pro filozofování, úvahy, citace a polemiky vztahující se k tématu inteligence, mysli, vědomí a umělé inteligence (artifical intelligence- AI). Začali jsme imitační hrou neboli Turingovým testem. Co je to Turingův test? Může Turingův test rozlišit lidskou a umělou inteligenci? Co vlastně z filozofického, matematického a psychologického hlediska pojem "inteligence" znamená?
Mohou se stroje stát lidmi i s jejich kognitivními a emočními schopnostmi, nebo naopak lidé jsou také vlastně jen takové velmi dokonalé myslící stroje? Nebo ani jedno ani druhé?
Jaké jsou názory na to, co přesně je inteligence? Jak s tím vším souvisí či nesouvisí vědomí a sebe-si-uvědomění?
Těmito otázkami se do dnešní doby zabývalo mnoho vědců a filozofů a zdá se, že stále je to plodné pole, na kterém lze bádat dál a dál, vše se vyvíjí a názory se mění.
Ne že by to tedy diskuse o tomto byla pro naše štěstí nezbytně nutná, ale co, každý má nějakého koníčka (a někdo za to je dokonce i placený:) takže proč by ne.
Pokud tedy nemáte zrovna nic lepšího na práci a téma vás zajímá, je tu prostor pro vás ;)
Umělá inteligence (AI)
ALAN TURING wiki
TURINGŮV TEST wiki
TURINGŮV STROJ wiki
TURINGŮV STROJ
TURINGŮV STROJ V PŘÍKLADECH
KVANTOVÝ POČÍTAČ
TURINGŮV TEST - disertační práce Filip Tvrdý
A Neuroscientist’s Radical Theory of How Networks Become Conscious
Seminárka Jan Machala: FENOMÉN VĚDOMÍ ve vědeckém a spirituálním diskursu.......
JAK FUNGUJE ENIGMA-video 1
JAK FUNGUJE ENIGMA-video 2

Umělé vědomí
Artifical consciousness
Hledají se programátoři pro vyvíjení AI
SLOVNÍK CIZÍCH SLOV
PŘEKLADÁTOR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LALINA --- 12:35:27 9.3.2015
v kořenech to spulu vlastně souvisí, tak kdyby mě někdo chtěl podpořit...chci založit klub o šifrování a kódech, můžete mě podpořit - a hlavně se potom i zúčastnit:)

[ LALINA @ nyx :: kluby :: věda a technika ]
LALINA --- 21:39:03 7.2.2015
Alan Turing: Muž s příliš mnoha maskami | Fokus - RESPEKT.CZ
http://respekt.ihned.cz/c1-61514790-alan-turing-muz-s-prilis-mnoha-maskami
LALINA --- 15:26:45 31.1.2015
od čtvrtka v kinech běží film
Kód Enigmy / Imitation Game, The (2014) | ČSFD.cz
http://www.csfd.cz/film/283747-kod-enigmy/

díky kterému jsem se začala víc zajímat o umělou inteligenci jako takovou, o Alana Turinga, imitační hru a všechno to kolem. A díky kterému jsem založila i tenhle klub.
Ne že byste se tam dozvěděli kdovíkolik novinek, detailů a tajností, ale film je to rozhodně kvalitní (8 nominací na Oskara) a pro lidi, tkeré Alan Turing zajímá, by měl být samozřejmostí:))
Takže tedy vzhhůru do kina! :))
LALINA --- 15:30:48 21.1.2015
???: Pěkný:))) prej umění:)))
??? --- 15:22:23 21.1.2015
Policie zabavila robota poté, co si koupil drogy a falešný maďarský pas | Wave News
http://www.rozhlas.cz/...cie-zabavila-robota-pote-co-si-koupil-drogy-a-falesny-madarsky-pas--1446204
LALINA --- 15:47:45 14.1.2015
YAMAOTOKO: labakové myši na rozdíl od nás ne že mají málo ptřeb, ale nedokážou si je vědomě najít, vytvořit.
Neuvědomují si, co se to vlastně s nima děje, natož aby pochopily, jak z toho ven. I mnoho, velmi mnoho lidí je na téhle úrovni.
Ale jiní lidé už si to uvědomují - mají pokročilejší software a umějí s ním líp pracovat - a ti mohou konat, tvořit, vtisknout do jisté míry svou vůli časoprostoru, ve kterém existují.
LALINA --- 15:44:26 14.1.2015
YAMAOTOKO: tak zrovna právě ty různé komunity mi z toho vycházejí, že mají největší šanci ten kolaps přežít. Vznikají a je jich asi čím dál víc, což značí určitou míru zdravýho selskýho rozumu a přirozenýho cítění... řekněmež novozákonního myšlení.
Je jen otázka, jestli ten počet stačí k efektu sté opice, aby se naše civilizace zachránila - tedy přerodem změnila a přežila. A to už je ale jiné téma...
YAMAOTOKO --- 15:41:09 14.1.2015
LALINA: ako dnes dobre poznamenal kamarat, ked sme sa o tom bavili: ludia maju nastastie viac potrieb ako mali spominane labakove mysi a su na sebe o dost viac zavisle na roznych urovniach. Napr aj hippie komunity su na sebe zavisle, jeden vypsetuje kukuricu, druhy ganju a mozu vzajomne vymienat :)
LALINA --- 12:09:14 14.1.2015
YAMAOTOKO: podnětné je to pro mě i proto, že od rána tohle téma řeším jinde a tenhle článek přišel jako příspěvek do té mé samomluvy.)))
ano, někdo tomu říká zákony, někdo duchovní zákony, někdo program, někdo boží přikázání.. ale je to o tom samém.....o určitým stupni předurčenosti a tedy i řekněme nesvobody. O nemožnosti ten program, to znění změnit nebo dokonce zrušit.
YAMAOTOKO --- 10:52:11 14.1.2015
neviem ci related (dufam), ale kazdopadne celkom podnetne - aj my sme naprogramovani > https://dennikn.sk/22911/mysi-raj-upadok-spolocnosti/