Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
INTELIGENCE - MYSL - VĚDOMÍ - Turingův test - čím se liší člověk od AI ?
LALINA
Klub pro filozofování, úvahy, citace a polemiky vztahující se k tématu inteligence, mysli, vědomí a umělé inteligence (artifical intelligence- AI). Začali jsme imitační hrou neboli Turingovým testem. Co je to Turingův test? Může Turingův test rozlišit lidskou a umělou inteligenci? Co vlastně z filozofického, matematického a psychologického hlediska pojem "inteligence" znamená?
Mohou se stroje stát lidmi i s jejich kognitivními a emočními schopnostmi, nebo naopak lidé jsou také vlastně jen takové velmi dokonalé myslící stroje? Nebo ani jedno ani druhé?
Jaké jsou názory na to, co přesně je inteligence? Jak s tím vším souvisí či nesouvisí vědomí a sebe-si-uvědomění?
Těmito otázkami se do dnešní doby zabývalo mnoho vědců a filozofů a zdá se, že stále je to plodné pole, na kterém lze bádat dál a dál, vše se vyvíjí a názory se mění.
Ne že by to tedy diskuse o tomto byla pro naše štěstí nezbytně nutná, ale co, každý má nějakého koníčka (a někdo za to je dokonce i placený:) takže proč by ne.
Pokud tedy nemáte zrovna nic lepšího na práci a téma vás zajímá, je tu prostor pro vás ;)
Umělá inteligence (AI)
ALAN TURING wiki
TURINGŮV TEST wiki
TURINGŮV STROJ wiki
TURINGŮV STROJ
TURINGŮV STROJ V PŘÍKLADECH
KVANTOVÝ POČÍTAČ
TURINGŮV TEST - disertační práce Filip Tvrdý
A Neuroscientist’s Radical Theory of How Networks Become Conscious
Seminárka Jan Machala: FENOMÉN VĚDOMÍ ve vědeckém a spirituálním diskursu.......
JAK FUNGUJE ENIGMA-video 1
JAK FUNGUJE ENIGMA-video 2

Umělé vědomí
Artifical consciousness
Hledají se programátoři pro vyvíjení AI
SLOVNÍK CIZÍCH SLOV
PŘEKLADÁTOR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MEJLA77 --- 17:33:01 3.7.2019


Antonín Dvořák + AIVA - From The Future / klavír Ivo Kahánek
https://www.youtube.com/watch?v=5rszSp3dIY8

MEJLA77 --- 2:01:55 1.5.2019
https://www.youtube.com/user/keeroyz/videos - zajímavý zdroj, ukazuje většinou využití AI v grafickém zpracování obrazu...
MEJLA77 --- 17:24:39 27.3.2019
MEJLA77: Whither project managers? AI will take 80 percent project management tasks, says Gartner
LALINA --- 19:29:35 23.3.2019
MEJLA77: nejen slovník máme každý jiný:))) tak nic:)
MEJLA77 --- 11:48:20 22.3.2019
LALINA:
Asi používáme každý jiný slovník...

Co se týče otiskování do vody:

"voda je schopná si uchovat otisk molekuly rozpuštěné látky řádově 0.000000000001 sekundy. Na tom se shodují spektroskopická měření i počítačové simulace. Homeopatika by tedy bylo třeba připravit a spolknout sakra rychle."
viz https://www.respekt.cz/rozhovory/s-pavlem-jungwirthem-o-zahadne-vode

Je to jeden z naších předních vědců - fyziků, pracuje v Akademii věd... Fakt s těmi otisky ve vodě je to blbost - si to někdy zkus - otiskni si něco třeba na hladinu a vezmi si stopky, jak dlouho ten otisk zůstane vidět... Ušli jsme kus špatným směrem - otiskování do vody nefunguje, homeopatika mají účinnost o něco nižší než placebo, které obsahuje jenom cukr.

Pokud máš tvrzení, které je záměrně postavené tak, aby ověřit nešlo, tak důkazy si můžeš vyrobit a tvrdit, že je to přesně takhle, ale pravdivé a ověřitelné to nebude - na tom IMO funguje většina náboženství...

Možná bychom při používání základních fyzikálních pojmů mohli zachovávat jejich původní význam - projevem hmoty může být jak látka (něco, na co si můžeš "sáhnout"), tak i pole (gravitační, magnetické) - v dnešní době už máme přístroje, které jsou přesnější než smysly - těmi například nezměříš gravitační vlny a neurčíš odkud přichází.

Představy jsou fajn, ale kdyby hmota neexistovala, neexistují ani představy.
LALINA --- 9:44:17 22.3.2019
MEJLA77: "ověřit to nejde a nepůjde a musíte mě poslechnout a poslouchat i nadále a platit
mi za to"
úsměvné je hlavně to "nejde a nepůjde. " Ono když se neche, tak to nejde a kdo neche, klidně bude celý živozt zavírat oči i před ověřením, případně ohnivě bojovat proti důkazům. Tohle tady bylo vždycky a vždycky bude, lidé se příliš nemění.
Já nemám problém si reálně představit informaci "otisknutou" do vody, podle mě je to i čistě fyzikálně střízlivé. Na ověřování této teze už jsme nějaký kus cesty ušli.
Kromě toho je tu otázka, jakou ta informace má formu, nemusí to být nějaký kód, jaký umí vytvořit lidé.
A další věcí je otázka hmoty vbůbec. Nemám problém si představit, že hmota jako taková skutečně neexistuje. Může to být jenom různě potencovaná a specifikovaná energie, která se ve vesmíru, který obýváme, nám, v něm žijícím bytostem, jeví díky našim smyslům jako hmotná (protože máme smysly naprogramované to tak vnímat)