Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Až moc alternativní medicína - já konkrétně hodně koncentrovaně přednáším.
HARDY
Klub na vkládání odkazů na články, rady, komentáře či weby s alternativní medicínou a trendy v léčitelství, u kterých začíná rozum stát.
Bereme i domorodičky a podobná s medicínou příbuzná témata. 
ZÁKAZ KRMENÍ TROLŮ

Souhrný rozbor skeptiků Sysifos: Alternativní medicína autor:Jiří Heřt

Čím vším se lidé v 21. století léčí a myslí to vážně. Nejsou některá prohlášení léčitelů a "odborníků" až nebezpečná a příliš zavádějící? 
Může jít o život? Čtěte pravidla:

Pravidla: 
1) Vkládáme odkazy a knim třeba krátký komentář, popř. své zkušenosti, zážitky, co jsme kde zaslechli apod. 
2) Dělat si z toho srandu není OT.  
3) Krátká diskuze k věci je přípustná, drží-li se nezáporných hodnot palečků. 
4) Pokud se vám to tu nelíbí,  nečtěte to!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 13:48:53 11.1.2021
XBAHNO: třeba tady:
https://www.mediconas.cz/cs/kalmetizace
se tváří, že děti ockuji furt. Ale dej vědět, co zjistíš, je teda pravda, že si vybavuji něco o výpadku zásobování TBC vakcínou před nějakou dobou.
XBAHNO --- 13:18:32 11.1.2021
JESTEDMAN: No praveze neni, nebo alespon nebyl. Jak se vakcinujou jenom deti, tak je ta vyroba dost optimalizovana na nejaky predikovany mnozstvi a neumi jednodusse navysit kapacitu vyroby. Takze navic je par tisic davek, ale milon davek nikdo ze supliku nevytahne a v nejake kratke dobe ani nevyrobi.

???: Checknu, jestli to tedka jde, nejakou dobu to neslo - dopadl jsem stejne jako
GOR: - nejste rizikova skupina, trhnete si nohou.
??? --- 12:13:49 11.1.2021
GOR: pokud má TBC rodinný příslušník, tak se očkuje na pojišťovnu.
Jinak jako samoplátce, a protože se očkujou děti, které už by teoreticky mohly být nakažené, tak to dělají kalmetizační stanice, kde mají zázemí na to, udělat nejdřív test na protilátky a pak teprve očkovat. Teda aspoň takhle to bylo, když jsem nechávala očkovat na TBC syna.
JESTEDMAN --- 11:41:30 11.1.2021
XBAHNO: proč je tedy nenaočkují MMR, té je snad dostatek ne.
GOR --- 11:15:40 11.1.2021
XBAHNO: S BCG je to vubec divocina. Kdyz se nam narodil potomek, dostali jsme informaci, ze ockovat proti TBC je nepovinne. Tak jsme to chvilku rozebirali, vzali jsme v uvahu informaci od tchana, ze vsichni ridici autobusu mladsi 50 let jsou u nich puvodem ze statu SSSR, a tak jsme dosli k zaveru, ze bychom ditko naockovat meli. Jake bylo nase prekvapeni, kdyz nam pediatr sdelil, ze TBC se v podstate ockuje jen tehdy, pokud mel TBC rodinny prislusnik, tj. at si trhnem.
XBAHNO --- 11:08:24 11.1.2021
JESTEDMAN: Tlak na preockovani neni a ani nemuze byt, protoze neni cim. Me to zajimalo, kdyz tu bezela ta vlna tech spalnicek a tak jsem vznesl dotaz na hlavniho hygienika, proc tedy tu rizikovou skupinu (jako treba detsky lekare) nejdriv testujou na protilatky(coz stoji asi 900Kc) a pak preockovavaji(cca 700Kc) jen ty, co maji nizkou hladinu protilatek. Ocekaval jsem nejakou sofistikovanou odpoved, ze treba je zajima statistika kolika lidem ta imunita vyvane, nebo ze se za kazdou cenu snazi eliminovat i tak nizka rizika ockovani, ale ne, duvod je ten, ze testy na protilatky umi sekat jak Bata cvicky, zatimco dokoupit vakcinu neni kde, protoze vyrobce je nastavenej na nejakejch 120k davek rocne a dodat 1M v radu mesicu proste neumi a i navyseni mu bude cinit velky problemy.
A obecne, vakciny asi nebudou tak super kseft, protoze tahle situace se tyka i treba BCG vakciny. Jak se prestalo ockovat plosne, tak je tezky nechat naockovat neindikovany dite "protoze mi to prijde rozumny".
??? --- 10:20:14 11.1.2021
JESTEDMAN: děti jsou z hlediska šíření nemocí rizikovější skupina*, proto je důležité očkovat je. Dokud (donedávna) byla proočkována celé dětské populace, tzv. dětské nemoci se nešířily ani mezi dospělými, kterým to očkování postupně "vymizelo".

*Děti se stýkají ve větších a těsnějších kolektivech a ze školky a školy nemoc donesou domů k mladšímu sourozenci, který na ni může i uhynout.
JESTEDMAN --- 9:54:09 11.1.2021
LYCO: "A pak jsi zjistil, že tahle skupina má v průměru lepší imunitu než skupina kde lidi imunitu pomalu ztrácejí. To je ale překvapení!" - no a o tom to je ne. Myslím, že aby to úsilí státu bylo efektivní, tak by se měli primárně zaměřit na rizikovou skupinu a tou je ta, která má v průměru nižší imunitu. Nikde nevidím tlak na lidi středního věku aby se přeočkovali, jen tu furt někdo omílá riziko ze skupiny neočkovaných dětí. Já z těch čísel vidím, že primární problém není u dětí.


LYCO: to bych neřekl, častější je u lidí, kteří byli očkováni před 30 lety.
LYCO --- 21:52:17 8.1.2021
JESTEDMAN: Nebo to napíšu ještě jinak: vysoký podíl onemocnění není zkreslený očkováním, on vystihuje skutečnost že bez očkování je nemoc častější.
LYCO --- 21:50:23 8.1.2021
JESTEDMAN: LTMFTFY: no abych to zase já zamlžil, tak vytvořím kohortu dětí 0-9 let a budu jí porovnávat s kohortou 35-44 let (abych smíchal neočkované a čerstvě očkované děti v poměru 1 : 10).

</sarcasm>

Prostě, to je naprosto neplatná operace. jak ty sám píšeš, děti jsou očkované na začátku druhého roku života. To rozdělení na kohorty jak je dělá SZÚ tuhle kriticky důležitou vlastnost zachovává: děti před a po očkování dělí do různých kohort. To co jsi udělal ty je přesný opak: dal jsi dohromady děti které mají minimální imunitu s dětmi které ji mají maximální, a to tak, že ty s maximální imunitou drtivě převažují. A pak jsi zjistil, že tahle skupina má v průměru lepší imunitu než skupina kde lidi imunitu pomalu ztrácejí. To je ale překvapení!

Pokud chceš srovnávat stejně velké kohorty, tak bys měl prostě vzít desetinu té kohorty 35-44, protože lze předpokládat, že jedinci v ní budou mít přibližně stejnou pravděpodobnost onemocnění (protože lidi obvykle nepřichází o imunitu ze dne na den).