Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
VARIXY - Křečové žíly a jejich léčba
RESOLUT
Tento klub bude mít za cíl shromažďovat informace o opravdové léčbě křečových žil. Žádné řezání, laserování atd., pouze opravdová léčba. Vkládání osobních zkušeností, tipů a odkazů, klidně i fotografií "před a po". Pojďme zlikvidovat mýtus, že křečáky léčit nelze!
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 13:27:28 24.6.2019
Ahoj, nefiltruju, protože jsou tu naposled příspěvky dva roky staré.. Je tu někdo, kdo by mi mohl poradit s odstraněním / léčbou? Praha, pošta díky.
RESOLUT --- 19:35:52 22.1.2017
Dr Berg - Nejlepší způsob jak bojovat proti křečovým žilám
https://www.youtube.com/watch?v=-Cn5Q7zEMIA
KEB --- 21:49:14 31.12.2015
RESOLUT: Čemu pomůže přestat jíst luštěniny? Tím se připravuješ o solidní zdroj bílkovin. Který nahradíš čím? Masem? Omezení obilovin je staženo na lepek nebo na obiloviny maximálně všeobecně? Zařazuješ na jídelníček pohanku nebo ne?

Doufám, že to nezajímá jen mne :)
RESOLUT --- 12:02:51 31.12.2015
KEB: Minimalizací požívání obilovin, cukru a luštěnin. Mléčné produkty vyřazovat nemusím, protože je stejně už léta nejím (pouze vyjímečně kozí sýr, kefír). No a od zítřka hodlám plně přejít na Whole30 (dnes si ještě asi dám nějaké alko atd..).
KEB --- 23:05:55 30.12.2015
RESOLUT: čím jsi začal?
RESOLUT --- 15:45:33 30.12.2015
KEB: Taky si to u mnoha lidí nedokážu představit. Nicméně na to pomalu, ale jistě najíždím. ;)
KEB --- 13:40:44 30.12.2015
RESOLUT: Zasekl jsem se u eliminování stresu. To bych se musel odstěhovat na pustý ostrov a krmit se kořínkama. Čímž bych zároveň vyřešil ty stravní nároky na léčbu tímhle způsobem.

Teď vážně, nedokážu si představit moc lidí, co by kvůli křečovým žilám takhle zásdně měnili svůj jídelníček a životní styl.
RESOLUT --- 22:50:45 29.12.2015
Můj dotaz v paleo komunitě: Ahoj,

zajímalo by mne, zda máte někdo osobní zkušenost se zásadním zlepšením stavu křečových žil na paleo/primal stravě? Případně zda o někom nevíte? Jaké potraviny opravdu "fungují", čemu se vyhýbat?

Děkuji!
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Osobní zkušenosti nemám a rodina nechce experimentovat, tedy bohužel nemůžu pomoci.

Ale dám vědecký vhled k tématu.
Některé vědecké studie tvrdí, že vymizí při snížení sacharidů v oběhu (a tedy vlastně snížení hladiny inzulinu, kterou vyvolá), protože k vizuálnímu rozšiřování žil dochází právě v důsledku působení krevního cukru. Bohužel to však jen esteticky vyřeší stav ne zdravotní či tělesnou příčinu, která je způsobila. Průvodním jevem bývá zvýšený krevní tlak. Se sníženým příjmem cukrů dochází k mizení (z míst, kde není velké rozšíření a hustota) a k oslabení míst, kde jich je hodně, avšak neřeší to příčinu.
Problém který se musí řešit primárně je oslabená elasticita žil, tedy nedostatek kolagenu a bohužel na dlouhodobě poškozených místech už nemusí být kompletně vratná taková změna. Negativně na žíly také působí udržování zápalů v těle (vyšší hodnoty omega-6 mastných kyselin, cukry, obiloviny, případné další alergeny). Příčinu tedy musí odhalit doktor na základě různých testů a následně se může zkoušet vyhnout se operaci.

Obecně by tedy mělo platit, že vyrovnat stravování a držet se paleo (spíše zde možná až autoimunitního protokolu), by mělo po pár měsících výrazně pomoci, ale zaručený lék to není. (Bez obilovin, bez přidaných cukrů, menší množství ovoce, více omega-3 mastných kyselin ve stravě, pohyb, relax, eliminovat stres, snížit příjem kávy a dalších faktorů ovlivňujících krevní stres). Funguje očividně příjem bílkovin, omezení příjmu sacharidů, zvýšený příjem kolagenu (želatiny)

Více k tématu asi najdete pod hledáním názvů jako spider veins, varicose veins, Telangiectasia
MORGYSZ --- 14:30:05 25.6.2015
RESOLUT: Že klasické střídavé sprchování studenou a teplou vodou má asi stejné účinky.
RESOLUT --- 13:59:12 25.6.2015
A co si myslíte o tomto?
Masážní sprcha pomáhá při léčbě křečových žil
http://masazni-sprcha.cz/krecove-zily