Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AUTORSKÁ POEZIE *
MONYSEK
Na nástěnce najdete pravidla klubu, informace o textech zdejších autorů jinde, poetické kluby některých zdejších přispěvatelů a také další kluby, zabývající se literární tvorbou.
Tamtéž si přečtete také rady a postřehy o psaní, kritice a nutnosti autorské práce. Přečíst si nástěnku se velmi doporučuje.


The best of tohoto klubu (jak ho vidí někteří zdejší autoři a kritikové) najdete zde: Autorská poezie - výběr Můžete také nominovat.
Pokud píšete hodně emotivně a vaše texty jsou spíše prožitkové, můžete zvážit uveřejnění v klubu Emotivní poezie
V případě, že nemáte zájem o kritiku a chcete se hlavně podělit o svoje zážitky, doporučujeme klub Azyl pro věčné romantiky
Obtížné aspekty poetova života a všemožné drby z oboru zpracovává Těžký život básníkův
Pokud vás klub Autorská poezie všemožně rozčiluje, navštivte opoziční autorský klub Poesie bez pranic a tkanic
Technická poznámka: klub je zpřístupněn ke čtení i pro off-Nyx čtenáře.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TOMASZ --- 20:30:06 14.6.2015
JEZINKA, JEZINKA: Takže s ohledem na ty moje docela slabý texty bys od této diskuse jako očekával, že budu výskat, jásat a chválit, kdykoli sem napíšeš nějakou blbost? Jako že se pak budeme navzájem poplácávat po zádech a přesvědčovat se, že ty naše sračky nejsou zase takový sračky v porovnání se sračkama těch ostatních, a budeme jako z toho všichni společně šťastný až do smrti? To se fakt teda zamysli nad tím, co Ti psal Konzum, protože přesně na tohle tady máme třeba ten Azyl pro věčné romantiky, ale fakt ne tuhle diskusi.

A pokud jde o tu situaci, kdy se naposledy nějaká báseň nevešla do Tvé rozlišovací schopnosti a choval ses trapně, tak tehdá, pokud si dobře pamatuju, jsem to přenesl do pošty především s ohledem na Tebe a ve snaze Ti dát nějaké vodítko. Ale byla to chyba, protože jsem si Tě potom musel dát do ignoru, neboť hrozilo, že pozbudeš i poslední zbytky důstojnosti...
TOMASZ --- 20:19:34 14.6.2015
JEZINKA: Někdy se od kritika vyžaduje, aby jeho kritika byla konstruktivní, to jest aby sama dávala najevo snahu o zlepšení, o nápravu. Smyslem a účelem kritiky sice je, aby ukázala silné a slabé stránky díla, a to také s ohledem na možnou nápravu, ta ale už není úkolem kritika. Kritik má ukázat nedostatky kritizované věci, není však povinen navrhovat, jak se mají napravit. Požadavek konstruktivní kritiky navíc používaly totalitní režimy k potlačování (negativní) kritiky vůbec.
-- Wikipedie
FIN --- 19:30:33 14.6.2015
JEZINKA: rozhodně vidím. zapracovat je spisovné, zamakat nespisovné. učili nás to na zš.
JEZINKA --- 19:06:03 14.6.2015
TOMASZ: Jinak já když jsem se tu naposledy nad nějakým textem jen pozastavil, ne že bych ho setřel nebo nějak víc kritizoval, jen jsem se na něco zeptal, tak jsi se do mě fakt hodně opřel a ještě mi psal nějaký kraviny do pošty. Fakt si nevidíš do pusy.
JEZINKA --- 19:02:56 14.6.2015
FIN: myslím, že vidíš rozdíl mezi slovem"zamakat" a "zapracovat" a různý konotace a zabarvení těch slov, jen se chceš taky přidat a zadissovat si. welcome.
JEZINKA --- 19:01:35 14.6.2015
TOMASZ: Představoval bych si jí třeba jako něco konstruktivního, ne jako jednoslovnej odsudek "klišé". A jinak mě fakt překvapuje, že někdo, kdo píše docela slabý texty, jako ty, může někomu napsat " je to o moc lepší, než Tvé dřívější pokusy". To je fakt hodně namyšlenej postoj, psát někomu, že jeho texty jsou "pokusy" jako bys byl nějakej etalon básnictví. Komiku.
FIN --- 3:35:14 13.6.2015
"zamakat" znamená v hovorové češtině "zapracovat". jsem věru překvapen tím, že se to jeví jako nepochopitelný, neznámý výraz, ještě nedávno to bylo docela normální...
TOMASZ --- 20:24:29 12.6.2015
JEZINKA: Fakt už nevím, jak by sis představoval kritiku, aby Ti byla dost dobrá. Účel téhle diskuse, tj. poskytnout reflexi, aby člověk věděl, jak na tom je, by v podstatě mohla v mnoha případech docela dobře splňovat i úplně binární hodnocení typu "dobrý" a "sračka". Uvědom si, že to, jak daleko se kritik za Tvým výtvorem vydá, záleží do značné míry i na tom, jak mu připadal celkově zajímavý. A nemyslím, že jsi sem zatím napsal něco, co by si zasloužilo zrovna Šaldovský záběr.
JEZINKA --- 18:36:25 12.6.2015
já se fakt nevztekám, je jenom žasnu. i nad tebou.
KONZUM23 --- 18:32:20 12.6.2015
a už se zase vzteká. tak postuj ty sračky jinam a bude.