Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AUTORSKÁ POEZIE *
MONYSEK
Na nástěnce najdete pravidla klubu, informace o textech zdejších autorů jinde, poetické kluby některých zdejších přispěvatelů a také další kluby, zabývající se literární tvorbou.
Tamtéž si přečtete také rady a postřehy o psaní, kritice a nutnosti autorské práce. Přečíst si nástěnku se velmi doporučuje.


The best of tohoto klubu (jak ho vidí někteří zdejší autoři a kritikové) najdete zde: Autorská poezie - výběr Můžete také nominovat.
Pokud píšete hodně emotivně a vaše texty jsou spíše prožitkové, můžete zvážit uveřejnění v klubu Emotivní poezie
V případě, že nemáte zájem o kritiku a chcete se hlavně podělit o svoje zážitky, doporučujeme klub Azyl pro věčné romantiky
Obtížné aspekty poetova života a všemožné drby z oboru zpracovává Těžký život básníkův
Pokud vás klub Autorská poezie všemožně rozčiluje, navštivte opoziční autorský klub Poesie bez pranic a tkanic
Technická poznámka: klub je zpřístupněn ke čtení i pro off-Nyx čtenáře.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NATASHA --- 8:37:00 13.2.2015
KUATO: V tomhle klubu odpradávna opakujeme, že nikdo není tak dobrý, aby ty věci mohl práskat ven rovnou. Poezie vyžaduje taky respekt ke slovu, autorský odstup, ochotu číst znovu a přiznat si, že každé slovo není ze zlata, ačkoliv se nám to tu občas snaží různí spontální jedinci namluvit.

A neplatí, že čím kratší, tím lepší. Čím přesnější, ostřejší, intenzivnější, čím lahodněji vykroužená, ale někdy také čím syrovější, tím může být lepší --

Není přesný návod.
Musí se to pořád zkoušet.
Musí se do toho dát člověk celý, i s tou božskou inspirací, magií chvíle a veškerýma žlázama, žánop.

Makat na tom, krucinál.
Ovšem musí ti o to jít.
A sem patří básně, kde o to lidem jde.
KUATO --- 7:02:56 13.2.2015
TOMASZ: no, připouštím, že je to nedopilované, co bych taky chtěl za 20 minut ve tři ráno bez dodatečného doladění sesmolit, že :o). nicméně co se týče té "roztahanosti" a "na efekt", to mi přijde obtížné u milostné poezie ořezat - je to asi jako v posteli - můžes svoji milenku prostě jen celou dobu šukat (můžeš tento úkon v mužské pýše považovat za lépe hodnocený než ty serepetičky kolem), nebo si s ní můžeš taky hrát, lehce odbíhat od tématu, kroužit kolem, budovat napětí.. :o). ne vždy je "soustředění na to jedno správné místo" totiž požadováno :o).
TOMASZ --- 23:43:19 12.2.2015
MAEROR: Jak se to liší? Nezavanulo, nelíbí a dvěma plusy. ;)
MAEROR --- 23:41:31 12.2.2015
TOMASZ: Hmmm... Když pominu počet slov - jak se to liší od toho, co jsme napsali s Natashou? ;-)
TOMASZ --- 23:32:35 12.2.2015
KUATO: Je to takové ježaté, spíš jako výčet faktů, což ve výsledku neplyne, ale drhne. Občas z toho vystupují místa, ze kterých by něco mohlo být, ale jako by sis nějak nemohl vybrat, pejsku a kočičko, co do toho dortu dát, a co už ne. A občas z toho vystupují obraty, vykonstruované vysloveně na efekt (aspoň na mě tak silně působí), což je ovšem něco, s čím se setkáváme nepříjemně často, a nepříjemně často to autorům taky prochází... Mně osobně se to nelíbí. Ale je validní pokus a zaplať pámbů za to! Také je dobré, že to po celou tu dlouhou dobu udržuje nastavenou úroveň a nerozpadne se to na kdoví co. Toho je obvykle dost těžké dosáhnout. Na druhou stranu to ale ani nijak zvlášť negraduje, což je škoda, protože kulervoucí pointa by to celé zachránila.

Na Tvém místě bych zkusil něco z toho vybrat a soustředit to kolem toho. Méně je často více. Zkrátil bych to. Kdyby se totiž ta tvůrčí energie, která Ti to dovolila celé udržet, zaměřila na jedno správné místo...
TOMASZ --- 23:17:20 12.2.2015
NATASHA: Já bych chtěl, ale musím si to ještě trochu srovnat...
NATASHA --- 21:35:13 12.2.2015
TOMASZ: Já myslím, že můžeš být i konkrétnější. Je mi jasné, že bys rád něco podotkl, tak se s tím neschovávej :)

Kuatovi to může být víc ku prospěchu než naše nekonkrétní sympatizování.
TOMASZ --- 21:27:19 12.2.2015
MAEROR, NATASHA: Hm... ;)
NATASHA --- 9:01:12 12.2.2015
KUATO: Je to takový kus vyrvaný z výhně - což je dobře. Ale ostření potřebuje, aby čtenáře místy neztrácel, jak už řekl maeror.
MAEROR --- 8:23:47 12.2.2015
KUATO: Po několika strofách jsem se bál, že neudržíš tempo, ale naštěstí zbytečně, i když pár míst by ještě bylo možné zhustit. I tak to na mne z monitoru zavanulo! Silně!