Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AUTORSKÁ POEZIE *
MONYSEK
Na nástěnce najdete pravidla klubu, informace o textech zdejších autorů jinde, poetické kluby některých zdejších přispěvatelů a také další kluby, zabývající se literární tvorbou.
Tamtéž si přečtete také rady a postřehy o psaní, kritice a nutnosti autorské práce. Přečíst si nástěnku se velmi doporučuje.


The best of tohoto klubu (jak ho vidí někteří zdejší autoři a kritikové) najdete zde: Autorská poezie - výběr Můžete také nominovat.
Pokud píšete hodně emotivně a vaše texty jsou spíše prožitkové, můžete zvážit uveřejnění v klubu Emotivní poezie
V případě, že nemáte zájem o kritiku a chcete se hlavně podělit o svoje zážitky, doporučujeme klub Azyl pro věčné romantiky
Obtížné aspekty poetova života a všemožné drby z oboru zpracovává Těžký život básníkův
Pokud vás klub Autorská poezie všemožně rozčiluje, navštivte opoziční autorský klub Poesie bez pranic a tkanic
Technická poznámka: klub je zpřístupněn ke čtení i pro off-Nyx čtenáře.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TOMASZ --- 14:23:04 22.9.2014
SOSAD: Ač se mi osobně líbí to spojení Harald -- nabubřelost, ;P musím říct, že je to jinak hrozitánský blábol.
TLOUDEV --- 13:36:54 22.9.2014
SOSAD: na jedne radce 3 hrubky je celkem dobra prace ;-)
Hledej...CICHLASOMA napovedel...
CICHLASOMA --- 13:13:26 22.9.2014
SOSAD: (česky je "generálů již se nesou")
SOSAD --- 12:49:24 22.9.2014
24. 7. 2014

Harald a vojska jeho, v řadách táhnou
pod jejich nohama květy už chřadnou
a podél stěn i na konci všech plání
čpí smrad a nabubřelost z pohrdání

VPŘED! VPŘED! VPŘED! VPŘED!

Řady se trhají není už hrdinů ni slávy,
jen padlích a generálů jenž se nesou jak pávy.
Umělé světlo se láme a drtí strukturu
je konec, zvony zní, nehledej v bratru oporu

VPŘED! VPŘED! VPŘED! VPŘED!

Jsi mor, jdi dopředu, hlásej jim spásu,
seznej v utrpení plebsu tu krásu.
Vítej v mém království v neštěstí mnohém,
věz já jsem tou horou, já jsem tím bohem.

Soused
KONZUM23 --- 11:28:42 22.9.2014
OPIC:
za mě - moc dlouhý.
TOMASZ --- 8:28:35 21.9.2014
OPIC: Já to trochu generalizoval a moje reakce byla malinko fúzí mezi dojmem, který ve mně vyvolal samotný text, a tím, co jsi vysvětlil později. Ale i přes ty vtípky o modelech a Googlu, kterými jsem to chtěl odlehčit, to bylo naprosto vážně míněno. Říct někomu, že je zcela mimo téma klubu, je také konstruktivní, přinejmenším, pokud mu ani nestálo za to si v textu opravit četné překlepy. A mimochodem, náboje se přebíjejí, aby se ušetřilo, a vzhledem k tomu, že nový náboj do devítky stojí okolo 4 korun, nechci si představovat, co přebíjeného bys dostal za 9.50. Pokud tedy nejsi slon... ;)
OPIC --- 1:01:23 21.9.2014
TOMASZ: panove mi hlavne dali konstruktivni kritiku, coz byl hlavni duvod, proc jsem to prezentoval zde. taky bych si dovolil trochu rozporovat - navykovych latek v tomto smeru nevyuzivam, takze ti bohuzel zadny model nemohu doporucit. zasadne neprve pisu na papir, posleze nasleduje prevod do elektronicke podoby. ale kazdy to delame jinak, ze:) klasteru na lovu zdar.
TOMASZ --- 20:15:50 20.9.2014
Já bych k tomu řekl, pánové, jen tolik, že to musel bejt fakt dobrej model. Nicméně (obecně vzato), takovéto pokusy, psané z mobilu s nastavením automatických oprav na hodnotu "I fully trust Google", prostě nepatří do tohoto klubu, ať jsou jinak okolnostmi vzniku jakkoli zajímavé. :)
CICHLASOMA --- 16:01:27 20.9.2014
OPIC: "to je taky podle me o tom, psat, psat, psat"

No možná ještě víc - číst, číst, číst. Teď myslim po sobě, a to i s časovym odstupem. ;) A pokud nemáš při soustředěnym čtení (soustředěnym samozřejmě nejen na slova) pocit, že je tam každý písmenko a každá tečka přesně na svym místě a celý je to zajímavý právě tak, jak to je, tak prostě nejsi hotov. Až budeš mít pocit, že právě v téhle podobě je zajímavé to opakovaně číst a že už nechceš měnit ani čárečku, můžeš zkusit, jestli to přijde zajímavý i někomu jinýmu (a je slušná pravděpodobnost, že za té podmínky někoho najdeš...).

(Jen zcela na okraj, to je v tomhle případě "detail", máš tam blbě přechodníky (číslo a předopkádám, že i čas). A spoustu překlepů; jestli ještě něco, nevím, nebyl jsem popravdě řečeno s to to přečíst celé.)
OPIC --- 12:14:20 20.9.2014
FIN: s tou formou souhlasim, to je taky podle me o tom, psat, psat, psat. a jasne, popsat neotrele, trefne neco, co uz udelalo x lidi predtim neni zrovna jednoduchy. cimz se nechci nejak ospravedlnovat, bylo to ciste me rozhodnuti neco takoveho napsat.

s tou ublabolenosti mas pravdu, jsem navenek velice tichy a obcas se to na tom papire projevi:D na druhou stranu me to casto svadi zpetne upravovat atd., coz bylo vetsinou na skodu, cili to nechavam tak, jak to je. mam to spis zatim jako konicek, resp. spis si plnim jeden takovy sen. aspon castecne:)

Villona i Kryla tu mam.:D takze bych se mozna mel trochu stydet. kazdopadne diky za nazor! treba se zas nekdy odvazim sem neco hodit.