Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
QUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
RESCAPE
Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
THERIDANE --- 16:36:58 12.9.2014
JARDAK: určitě, mnoho programů mělo prasácky nastavený výchozí hodnoty, když jsem si s nima hrál... např. Adobe Premiere je tohodle král :-)
JARDAK --- 16:19:56 12.9.2014
no a proc. spatnej render? neprijde mi ze by to delala kamera na gimbalu..
THERIDANE --- 16:12:48 12.9.2014
JARDAK: je to materiálem, škube se to i v non-HD (360p) rozlišení
JARDAK --- 16:10:19 12.9.2014
GARDENROUTE: uz jsem si toho vsiml v tom prvnim videu, ze se to video trosku seka. neni to plynuly. je to na mem pocitaci ze nestiha vykreslovat HD nebo to tak vidite?
GARDENROUTE --- 12:30:39 12.9.2014
Deranjsko jezero před bouří, Bosna a Herzegovina
Po naší kraťounké návštěvě Bosny při přejezdu hřebenu do jižní Dalmácie, jsem v kopcích nad "Deranjsko jezero" (jehož součástí je i národní park "Hutovo blato"), zachytil ze svého Ptaaka krátké okamžiky před přicházející bouří.
Je to velmi kraťounké video, protože začalo v závěru již pršet, a hromy blesky létat, a protože jsme byli vysoko, nebylo už bezpečné dále létat, a museli jsme rychle do auta. Na videu to tak ale moc vidět není :-)

Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), doporučuji min. 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk
Flying with a QuadroCopter over Deranjsko jezero (Bosnia and Herzegovina)
https://www.youtube.com/watch?v=BwmfzxXhIT4
GARDENROUTE --- 10:43:40 9.9.2014
Mostar - Stari most, Bosna a Herzegovina
Při naší letní cestě po Balkáně jsme navštívili i krásné historické město Mostar v Bosně, v minulosti těžce zkoušené, je to takový kousek Orientu, nám nejblíže.

Město i dnes stále ještě nese stopy po nedávné válce, kdy v něm byla multietnickým konfliktem mezi Bosňáky, Srby a Chorvaty zničena řada věhlasných středověkých památek jako
Stari most (UNESCO památka), mnohé mešity, katolická katedrála a další památky. Středověký unikátní most nad řekou Neretvou byl později za pomoci UNESCO a řady zemí znovuvybudován z původního materiálu a s pomocí původních středověkých tureckých technik a technologií.

Přijali jsme nabídku vedení hotelu Shangri La Mansion startovat přímo ze střechy hotelu na kopci nad řekou Neretvou (což bylo opět trochu adrenalinové :-) ), od "Starého mostu" a historického centra Mostaru vzdáleného zhruba 5 minut chůze. Majitel je vášnivý fotograf, a dojednal let s příslušnými autoritami města.

Bohužel jak večer, tak ráno, kdy obvykle kvůli světlu nejraději létám hustě pršelo, takže jsem musel letět za plného a prudkého slunce před polednem...

Přepněte si do HD (a na celou obrazovku), doporučuji min. 720p, ještě lépe do 1080p, zapněte zvuk
Flying with a QuadroCopter over Mostar (Bosnia and Herzegovina)
http://www.youtube.com/watch?v=OMVJ72sy5Ok
GARDENROUTE --- 17:40:43 17.8.2014
Vodopády Kravice, Bosna a Herzegovina
Pár obrázků z mého Ptaaka při našich letních toulkách po Balkáně, tentokráte z úžasných vodopádů Kravice na řece Trebižat v Bosně.

Narazili jsem na ně s manželkou takřka náhodou při cestě do Mostaru, takže to byla taková docela spontánní akce, předem neplánovaná. Vodopády Kravica se nacházejí na ponorné řece Trebižat v Bosně a Hercegovině, asi 10 km od Međugorje, poblíž obce Gornji Studenci nedaleko turisticky vyhledávaného města Mostar. Jsou přes 120 metrů široké a 27 metrů vysoké. Jsou častým a oblíbeným výletním místem Chorvatů a Bosňáků.

Docela to tam foukalo, měl jsem celkem bobky létat nad tak rozbouřenými vodami, létal jsem z přilehlého kopce nad vodopády asi 200-300 metrů daleko od nich, při prvním letu jsem dokonce zapomněl zapnout na GP nahrávání :-(, ale celkem to asi vyšlo...
Oba záchranné WaterBuoye jsem nenasazoval, přesto jsem to riskl i nad vodou, dosud jsem nedořešil jejich upevnění k mému zakázkovému karbon skládacímu podvozku. Nad vodou to celkem házelo (to na videu moc neuvidíte, díky skvělé práci gimbalu), jen jsem doufal, že nebudu muset využít Marco Polo lokátor...
Poprvé také byla testována DIY superlehká sluneční slona pro GoPro, obraz je bez dřívější interference od stínů vrtulí, takže tento problém vyřešen.

DJI Phantom - flying over Kravice Waterfalls (Bosnia i Herzegovina)
http://www.youtube.com/watch?v=G6jI7vqix58

____________________________________________________________________________
DJI Phantom (The Original) antiGravity! Ed., MN2214-11 920KV antiGravity! motors, 9" DJI 9443 Props, H3-2D gimbal + GoPro Hero3 B.E., FPV T.B.S. + Boscam + FS Dominator 5.8Ghz, iOSD Mk II, Foldable CF Landing Gear, MarcoPolo Locator
SYPFX --- 11:58:06 14.8.2014
JARDAK: kdybys chtěl ten gimbal tak mám 2 a jeden bych za stejnou cenu prodal je to fungl z goodluck a 1 mam navic
??? --- 20:41:04 31.7.2014
Po statnich dronech strilet povoleno

Swarmed by Government Drones? This Ad Suggests Blasting Them With a Silenced Shotgun | Adweek
http://www.adweek.com/...swarmed-government-drones-ad-suggests-blasting-them-silenced-shotgun-159216
JARDAK --- 8:14:39 31.7.2014
DAVVID: ten gimbal jde nakalibrovat. taky jsem cetl ze se musi zachovat teziste ty kamery. lidi co litaj s phantomem jsou bohaty a prodava se jim uz hotovy reseni ktery je taky nalezite ocenene. nepredpokladam ze ten gimbal kterej jsem postnul bude stejne dobrej jako treba h3-2d ale myslim ze bude postacujici. za tu cenu..