Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Kingdom Come: Deliverance - A first-person, open world, realistic RPG that will take you to Medieval Europe.
MYKEZ
Diskuze o (snad) nadcházejícím AAA RPG titulu od Warhorse Studios (Dan Vávra, Martin Klíma a další) ve stylu Dungeons and No Dragons ze středověkých českých luhů a hájů.

Oficiální stránky hry

Kickstarter

Warhorse Studios

Oficiální fórum

Očekávané datum vydání: Q4/2015 (lol, takhle to původně vážně bylo :))
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JCD --- 13:09:29 13.5.2020
Ty jo ja tu prednasku skoukl a jako "vedecky" rozbor to jsem schopny prekousnout. Vzhledem k tomu co jsem videl za kvalitu publikaci na sve alma mater to bylo asi tak na stejne urovni ;)

Co nejsem schopny prekousnout je fakt, ze to pani prof. vicemene pouzivala po celou dobu prednasky jako odrazove mustky pro kadrovani kvality nazoru neboheho pana Vavry ;)
??? --- 12:04:31 13.5.2020
aa jinak taky - asi jsem jen obyčejnej debil, ale ta scéna pohledu na zadek ženské na začátku na mne nikdy nepůsobil tak, že by to směřovalo k objektivizaci té osoby, jako vidět ji pouze jako sexuální objekt, což je ten problém zpodobňování žen v některých dílech (kunda na nožičkách, která má bejt furt připravená) a kde to bývá právem i kritizováno, koneckonců je to ale věc, kterou i Vávra kritizuje u filmařů, kde se to hlavně děje, že jedou podle stereotypů a na efekt. Tam skutečně v mnohých filmech jsou ženy jen protože mají kozy a ve stejných filmech jsou muži plni pocitů, kuráže a mají charakter, ženy ne.

Ale zrovna v Kingdom Come to teda rozhodně takhle není.

Ale skutečně ne u Kingdom Come, kde právě i samotní tvůrci už od začátku měli pocit, že toho chlapa v roli hrdiny je moc a už od kickstarteru se mluvilo i o DLC s hratelnou ženskou postavou. A kde v příběhu i potkáváte urozené ženy, které jsou vzdělané a naprosto očividně mají i vliv.

Vždycky jde o kontext, ne věci vytržené z kontextu a pak libovolně interpretované. U KC:D byla ta scéna brána jako komická, dělají si srandu z těch chlapů osoba které se to týká je rázná ženská, která si dokáže prosadit svou.

Samotný fakt, že se někde někdo dívá na prdel, pindíka nebo bradavky neznamená, že jde o snižování někoho na pouhý sexuální objekt. K tomu skutečně tohle nestačí.


Další pak:

Naznačil také, že univerzita před ním přednášky tajila, a to proto, že se ho bojí. Univerzita ovšem tvrdí, že ho aktivně zvala přednášet, ale to se do příběhu nebezpečného muže asi nehodí.

to je úplně jinak. On sám na videu říká, že mu tuhl přednášku tajila osoba, která z Warhorse na ty přednášky zvaná byla. Že mu to raději neřekla a on tuhle věc objevil až později (tu jednu přednášku). Sám později řekne, že on sám přednáší normálně a že mohl i zde, ale nebyl jako přednášející ani diskutující nikdy pozván, což má Vávra pravdu.

A dál nebudu pokračovat, je tam na mne moc interpretací a mne ta dnešní doba vlastních pravd už fakt sere. Autor článku se sice snaží pěkně, ale spoustu věci zase jen interpretuje odjinud. To prostě už nemá cenu :)
CHRMLE --- 11:42:01 13.5.2020
???: jono, osobne se mi nejvic libi, jak tam mluvi o jakychsi faulech, ale zadnej konkretni priklad...
??? --- 11:35:07 13.5.2020
CHRMLE: edoucí vývoje herního studia Warhorse Daniel Vávra není člověk, který by se bál sdělovat světu své názory, a když se ho ve stádiu vývoje hry jeden americký novinář zeptal, jestli v ní budou lidé s jinou než bílou barvou pleti, místo odpovědi mu vyčinil za to, že se mu pokouší vysvětlovat českou historii. Na tomhle „útoku“ posléze založil image díla, které se s ničím nemaže a ukazuje všechno tak, „jak to opravdu bylo“.

až na to, že podle Martina Klímy to bylo jinak – jeden člověk, co si píše i blog (novinář?) se zeptal naprosto mimozně na černochy ve hře a člověk kterej byl na četu mu tenkrát odpověděl už podržděně, že tu nikdo takovej tenkrát nebyl. A nebyl to Dan Vávra, ale někdo úplně jinej.

Jediné, co je na tomhle faktem je to, že z toho pak udělal i malou část propagace, i když asi víc sebe než hry.

A to je jen úvodní odstavec, mám pokračovat?
CHRMLE --- 10:47:41 13.5.2020
Tak si clovek myslel, ze to byly zevrubne odpovedi, ktere davaly smysl... ale neni to pravda, hromada argumentacnich faulu pry na obou stranach...

Ve sporu o hru Kingdom Come prohrává paranoidní vývojář i arogantní akademici | Heroine
https://www.heroine.cz/...sporu-o-hru-kingdom-come-prohrava-paranoidni-vyvojar-i-arogantni-akademici
CHRMLE --- 0:17:33 8.5.2020
beru zpet... nejlepsi jsou zvuky z might and magic 7 co tam pousti ve vypjatejch chvilich...
CHRMLE --- 0:10:16 8.5.2020
Nejlepsi je stejne ta hlaska "no to by me zajimalo, jak vedi, kolik lidi bylo na pohrbu karla VI" ... a jak nasleduje vycet vsech zdroju o tom co meli na sobe, kudy sli a co se kdy delo :)
LUDWIG_ --- 17:49:56 4.5.2020
???: jo, to zminuje — asi tim myslel, ze nepozvali jeho samotnyho.
??? --- 17:07:39 4.5.2020
LUDWIG_: "Taky Dan Vavra tvrdil, ze je MUNI nepozvala se vyjadrit, pritom zaverecna prednaska je s Joannou z Warhorse? "

eee, ne tak docela, i v tom dlouuuhým videu říká, že právě Joana mu to zatajila a on je za to na ni trochu naštvanej.
LUDWIG_ --- 16:59:37 4.5.2020
Ty prvni dve prednasky byly fakt trapas a dost odflaknute.

Je ale skoda, ze tim Dan Vavra odsoudil celou MUNI.
treba tahle prednaska:
Kingdom Come - přednáška V - České hrady a jejich výzkum - Mgr. M. Sýkora
http://www.youtube.com/watch?v=HPC8f1-bjAg


mi neprijde zas tak zla a prednasejici tam ma par vecnych pripominek/srovnani s KCD (napr. ohledne fasad hradu).

Taky Dan Vavra tvrdil, ze je MUNI nepozvala se vyjadrit, pritom zaverecna prednaska je s Joannou z Warhorse?

Kingdom Come - přednáška VIII FINÁLE - O KCD s historičkou studia Warhorse Joannou Nowak
http://www.youtube.com/watch?v=0haSpyrnSew