Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Domácí vzdělávání - Úskalí známe, zajímají nás nápady
SVAN
Připravila Vás škola na život?

Diskuze není o tom řešit jestli doma učit a nebo ne,
ale jak to dělat správně
a taky všechno kolem, co se dá k domácímu vzdělávání přibrat,
aby to ve výsledku stálo za to
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CICHLASOMA --- 13:07:42 28.1.2014
SVAN: Achtak... :) Njn, ten druhej stupeň je záhadnej, zatim nechápu, podle jakýho zákona nebo vyhlášky se to vlastně řídí teď a bude řídit příští rok. Tady http://www.aperio.cz/526/domaci-skola-na-druhem-stupni-proc-ne jsem narazil na pozvánku na nějakou přednášku (se vstupnym) kdyby tam nědo šel, může se zeptat, jak to legislativně vypadá. Možná taky by šlo dálkově studovat na osmiletym gymnasiu, ale nevim zatim o žádnym, který by to nabízelo.
SVAN --- 13:02:00 28.1.2014
CICHLASOMA: ten přesun jsem myslela, kdyby se to tady poměnilo :)) podmínky ještě před střední.
CICHLASOMA --- 12:54:48 28.1.2014
SVAN: Po devítce už by to afaik mělo bejt v pohodě. Nejohroženější se podle toho, co se píše, zdá být ten druhý stupeň základky.

Pak už různé střední školy včetně gymnasií nabízejí možnost dálkového studia nebo alespoň individuální vzdělávací plán.

EKO GYMNÁZIUM PRAHA, o.p.s.
http://ekogymnazium.cz/prijim.php
Dálkové studium - EDUCAnet Praha
http://praha.educanet.cz/index.php?page=dalkove-studium
SVAN --- 12:45:33 28.1.2014
CICHLASOMA: no tak to je dobrej úlet :) týrání dětí do toho ještě :))))
Každopádně mě bylo řečeno, že tak, jak je to nastavené teď to půjde, když o to budu stát třeba do 9tky, ale co bude dál? emigrace asi :)
CICHLASOMA --- 13:42:34 26.1.2014
CICHLASOMA: (Teda zajímavý mi v tom článku přijdou různý informace, ideu, že by bylo třeba zpřísňovat podmínky DV v zájmu boje proti týrání dětí, považuju za úchylnou.)
CICHLASOMA --- 12:42:21 26.1.2014
Docela zajímavej článek: http://w.ucitelskenoviny.cz/?archiv&clanek=458

Kdyby ona novela umožňující DV na 2. stupni byla přijata, byla by samozřejmě ještě otázka, jak přísně by různé školy posuzovaly, zda je žádost o ně "dostatečně odůvodněná". Jenže ona - pokud dobře koukám - přijata nebyla - http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-561/info .

Pozoruhodné ale je, že § 41, který individuální vzdělávání řeší, je na 1. stupeň výslovně neomezuje - http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-561
SVAN --- 8:49:35 26.1.2014
CICHLASOMA: jaguár pobavil :)

ANNNA: Tak chodíme za těmi, se kterými se máme rádi :)) známe.
Samozřejmě po té, co se s jejich dětmi vrátí ze školek, škol a prací.
Ale samozřejmě kdyby o to hodně Denis stál, se vídat s někým cizím a jeho rodiče byli pitomci, dala bych to pro něj v rámci výcviku beznaděje, že nemáš úniku a musíš :))
CICHLASOMA --- 6:21:42 26.1.2014
ALDEMIK: "Jestli jde české školství celostátně dolů (jde-li) díky tomu, že pár lidí vzdělává druhostupňáky doma, byť je to až na pátém místě, tak to jsem z toho vážně jelen."

Ano, taky jsem přesvědčenej, že tu ČSSD nejde o těch pár dětí, které se na druhém stupni učí doma (mimochodem s dobrými výsledky, pokud vím), ale o obranu ideologie zhruba v tomhle duchu: http://www.kscm.cz/nazory-a-polemika/73740/prestane-byt-skola-zaklad-zivota?previev=archiv
ANNNA --- 12:56:39 25.1.2014
CICHLASOMA: To s tím jaguárem si musím zapamatovat!

Teď jen doufat, že i s rodiči bude řeč, aby se vyřešila i socializace matky ;)
CICHLASOMA --- 7:49:23 25.1.2014
ANNNA: No já si taky myslim, že v nějakých 8 letech už může dítě s kamarádem(-y) prostě sami vyrazit do lesa či jiného okolí, a to oni se zabaví... Pozoruju, jak dnes mnohé děti musí mít pořád někoho dospělého u prdele ještě ve 12 a kroutím nad tím hlavou...

(Chápu teda, že v některých městských čtvrtích je to okolí domu málo přívětivé, to je pak dost blbý. Si vždycky vzpomínám na výrok S. Komárka, že odchovávat lidské mládě v některejch prostředích, kde se tak dnes děje, je zhruba stejně vhodné a stejně energeticky náročné jako odchovávat v menším panelákovém bytě jaguára.)