Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Montessori - mimino, batole, školkáč i školák
YMLADRIS
“Pomoz mi, abych to dokázal sám – abych to dokázala sama.” "Tato prosba, s níž se malé dítě obrátilo k Marii Montessori, se stala hlavním krédem její pedagogiky. Úkolem dospělých není formovat dítě, odstraňovat mu z cesty překážky, nebo jím dokonce manipulovat, ale udělat vše pro to, aby vlastními silami a svým tempem získávalo nové vědomosti a dovednosti a vrůstalo do světa, který ho obklopuje." Diskuse pro všechny, které zajimá montessori přístup, ať už pro miminka, batolata, školkáče ši školáky. Sdílení tipů na tzv. připravené prostředí (děcko se inspiruje a něčím se zabývá), aktivity, co je kde zajímavého po netu, literatura... Lidi, kteří montessori rozumí, a mohou nás poučit, jsou zvláště vítáni!

[http://mommyandmemontessori.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/October12005-MommyandMeMontessori-closepin.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 21:30:41 23.4.2019
YMLADRIS: Co to bylo za knizku?

FIE jsem ted prosla. Mam zaklad, basic a zkusenost zprostredkovaneho uceni podle Reuvena Feuersteina + tedy jeste seminar Zprostredkovana samomluva pri praci s detmi s OVR a autismem

Ta zkusenost zprostredkovaneho uceni byla urcena spise pro seznameni s metodou a rodice. Tohle bych doporucila pro kazdeho na seznameni a pokud metoda oslovi, jit na kurz zprostredkovatele, kde uz se resi ta hloubka a instrumenty.
??? --- 15:18:22 23.4.2019
YMLADRIS: to je pravda, ale jsou to pořád levnejsi kurzy nez montessori. Ja mel štěstí, ze jsem absolvoval obojí v rámci projektu na predskolni centra. FIE mi prijde vic svobodné a me to asi pripadalo i logictejsi, ale jsou jen drobnosti, kde si to odporuje, a i to je mozna silný slovo. Verim, ze dnes uz by se dalo lecos najit na netu.
YMLADRIS --- 15:12:12 23.4.2019
???: jo to je muj plan pochopit :) ale neni to tak open a free, musi se chodit na ty kurzy. Resp. doporucil bys mi, cim muzu zacit. Cetla jsem jednu knizku od Feuersteina
??? --- 14:22:06 23.4.2019
YMLADRIS: ja bych jen dodal, ze vyborna metoda je i FIE, jako navazujici, nebo doplnujici pristup.
YMLADRIS --- 11:19:01 23.4.2019
Můj vývoj ohledně montessori: kdysi s miminem jsem založila tento klub, snažila jsem se z netu pochytat co a jak. Pak jsem se přesunula na FB, kvůli komunikaci se spřízněnými matkami. Monte mi taky připadalo jednu dobu moc fašizující a omezené (když se syn začal profilovat jinak, než "typické monte děti").
Pak jsem došla k poznání, že montessori není o pomůckách; je to spíš životní styl - pozorovat konkrétní dítě, jít mu vstříc, hledat různá řešení tak, aby celá rodina byla v pohodě.

Ale už jsem rozpory přemostila :) a myslím, že ta metoda může fakt mnoha rodinám prospět, nahodit víc pohody, když si to každý pořeší na míru svým potřebám.

A letos jsme konečně spustily moderní web - tuna info formou článků a videjí a možnost kupovat online balíčky (založené na videoseminářích). Tak koho to zajímá, tak kdyžtak zde: http://www.montessori-praxe.cz

YMLADRIS --- 17:16:54 10.1.2019
???: fotka je z howwemontessori.com

nabytek prodava treba Valina na Samostatnedite.cz

hodne lidi jako prvni polici koupi ikea trofast, polozi ho vodorovne a nedava do toho ty supliky. Protoze jednoho dne to asi vyuzijes i nasvislo a se suplikama (dokoupis, treba)

co se tyce te kuchyne, tak pokud te bavi irena kubantova, tak loni jsme natacely videobalicek, reklama kdyztak zde: https://docs.google.com/document/d/1o1Vy0JkCEV5pUvNFKQWV67hD4ehNA9srhJv651I8O4k/edit?usp=sharing
??? --- 13:29:58 10.1.2019
YMLADRIS: můžu se zeptat odkud máte tu polici dřevnou a židličku? :D díky
??? --- 13:23:01 10.1.2019
YMLADRIS: děkuji! on je se mnou furt v kuchyni, tak právě vymýšlím, co všechno tam s ním můžu dělat, občas mám pocit, že ho spíš blokuji, protože se bojím.
YMLADRIS --- 13:20:20 10.1.2019
???: u tescoma se to jmenuje Vlnkovaci krajec
??? --- 13:09:45 10.1.2019
Ahoj, prosím kde sehnat tento kráječ pro dítě? https://www.youtube.com/watch?v=FnROt0zqyhk googlim, ale marně. :) děkuji