Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Montessori - mimino, batole, školkáč i školák
YMLADRIS
“Pomoz mi, abych to dokázal sám – abych to dokázala sama.” "Tato prosba, s níž se malé dítě obrátilo k Marii Montessori, se stala hlavním krédem její pedagogiky. Úkolem dospělých není formovat dítě, odstraňovat mu z cesty překážky, nebo jím dokonce manipulovat, ale udělat vše pro to, aby vlastními silami a svým tempem získávalo nové vědomosti a dovednosti a vrůstalo do světa, který ho obklopuje." Diskuse pro všechny, které zajimá montessori přístup, ať už pro miminka, batolata, školkáče ši školáky. Sdílení tipů na tzv. připravené prostředí (děcko se inspiruje a něčím se zabývá), aktivity, co je kde zajímavého po netu, literatura... Lidi, kteří montessori rozumí, a mohou nás poučit, jsou zvláště vítáni!

[http://mommyandmemontessori.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/October12005-MommyandMeMontessori-closepin.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 13:29:58 10.1.2019
YMLADRIS: můžu se zeptat odkud máte tu polici dřevnou a židličku? :D díky
??? --- 13:23:01 10.1.2019
YMLADRIS: děkuji! on je se mnou furt v kuchyni, tak právě vymýšlím, co všechno tam s ním můžu dělat, občas mám pocit, že ho spíš blokuji, protože se bojím.
YMLADRIS --- 13:20:20 10.1.2019
???: u tescoma se to jmenuje Vlnkovaci krajec
??? --- 13:09:45 10.1.2019
Ahoj, prosím kde sehnat tento kráječ pro dítě? https://www.youtube.com/watch?v=FnROt0zqyhk googlim, ale marně. :) děkuji
JANCAA --- 20:55:58 28.11.2018
YMLADRIS: moje dcera si hraje ráda se závažíčky ke staré váze. Je to na podobný způsob- hledá ke každému válečku/závaží různé velikosti správný otvor, je jich tam 9, má to už zmáknutý, tak bych ji chtěla pořídit ty montessori... pamatuji si, že jsme měli ve školce ty velké, a jak těch válců bylo hodně, tak to často bavilo i nás dospělý (třeba poslepu)... to máš pravdu, že každé dítě je originál. jen bych nerada udělala chybu, když už kupuji nějakou hračku/pomůcku, snažím se vybírat tak, aby ji to bavilo co nejdéle... ale jak jsi psala, předvídat se to nedá... tož asi koupím radši ty velký.. a až jí to omrzí, bude to mít její brácha... a pak to prodám na nyxu :-D
YMLADRIS --- 20:16:53 28.11.2018
JANCAA: kupovala jsem ty male. moje dojem celkove z monte je, ze pokud resis 1 dite, tak nelze nic moc predvidat a vedet, protoze kazde dite je original.. nejake statistiky co je funkcni obecne funguji tak leda treba pro skolkovou skupinku.. cili jestli mas pocit ze uz je to pro tve dite moc jednoduche, tak klidne to tak muze byt :)
JANCAA --- 20:07:36 28.11.2018
YMLADRIS: A ty jsi kupovala ty menší po 5 válcích v tom jednom bloku? já spíš uvažuji o těch velkých po 10 válcích. říkala jsem si, že ty malý bude mít dítě brzo zvládnutý a pak ho to omrzí... ale nevím.. jaký máš zkušenosti?
JANCAA --- 19:54:31 25.11.2018
Zdravím, sháním pro děti montessori sadu válců s úchyty. Nemáte někdo k mání? Nebo nevíte o někom, kdo by ji měl doma a má už odrostlé děti, které si s tím nehrají? Nechce se mi za nové dávat 3tis.Kč... Díky.
YMLADRIS --- 11:27:52 6.11.2018
VENIKA: kolem tech tri let moje dite pozitivne reagovalo na cokoliv, co jsem predlozila, montessori me hodne bavilo. ted uz si vic jede svoje... ale toto fakt zalezi na tvem ditku