Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Montessori - mimino, batole, školkáč i školák
YMLADRIS
“Pomoz mi, abych to dokázal sám – abych to dokázala sama.” "Tato prosba, s níž se malé dítě obrátilo k Marii Montessori, se stala hlavním krédem její pedagogiky. Úkolem dospělých není formovat dítě, odstraňovat mu z cesty překážky, nebo jím dokonce manipulovat, ale udělat vše pro to, aby vlastními silami a svým tempem získávalo nové vědomosti a dovednosti a vrůstalo do světa, který ho obklopuje." Diskuse pro všechny, které zajimá montessori přístup, ať už pro miminka, batolata, školkáče ši školáky. Sdílení tipů na tzv. připravené prostředí (děcko se inspiruje a něčím se zabývá), aktivity, co je kde zajímavého po netu, literatura... Lidi, kteří montessori rozumí, a mohou nás poučit, jsou zvláště vítáni!

[http://mommyandmemontessori.com/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/October12005-MommyandMeMontessori-closepin.jpg]

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KETHAMINA --- 21:31:27 18.1.2018
??? --- 16:05:37 15.1.2018

Do rychleb se hledá třetí montessori učitel. Kdybyste o někom věděli, případně měli to tak nasdílet, ideálně do mezinárodních montessori skupin, tak budu moc ráda.

Je to do státní školy, funguje to tam moc pěkně, pomůžou s ubytováním - není potřeba mít montessori výcvik, ten vám naopak zaplatí. Je potřeba mít aprobaci nebo alespoň započaté studium na první stupeň.

Plus plynulá angličtina, ideální pro případné rodilé mluvčí - tam se to s tou aprobací bude řešit operativně.

Montessori job Czech Republic - Dokumenty Google
https://docs.google.com/document/d/1buqFH_uf8QUFaWdKebRh4erCVB5YB5_2jMm3HLrh9XI/edit
SOLEI --- 22:20:09 8.12.2017
A čím by si vyhrálo devítiměsíční miminko? Máte tip?
BRKODLAK --- 11:15:13 8.12.2017
něco takového jsme s tím třeba dělali, nebo ty jednodimenzionální se dají postavit na sebe opačně, takže jsou pak všechny ve stejné rovině... až se uvidím s lidmi, kteří zaštitují montessori pedagogiku v rámci našich předškolních klubů, tak se na to ještě vyptám .)
[http://4.bp.blogspot.com/-CLF8vBiiRpk/UB1SPWgpuZI/AAAAAAAAAgw/Z8we4os6U1o/s1600/niky-valecky.jpg]
BRKODLAK --- 11:06:21 8.12.2017
???: no tak třeba hnědé schody a růžová věž jsou taky dvě různý pomůcky, ale existují činnosti, ve kterých se propojí a dává to smysl, takže by taky nebylo ideální, kdyby tam byla třeba nějaká odchylka ve velikosti.
Propojení těch přírodních a barevných válečků ale není z mojí hlavy, takto nám to ukázala Mária Kozelková, která absolvovala ty německé kurzy, i ten pán z toho druhého eshopu říkal, že do sebe zapadají, že u nich ve školce to také používají společně. Nepoukazuje na to i fakt, že mají ty stejné rozměry?
Každopádně to ukazuje, že se to v těch různých kurzech představuje různě, což ale neomlouvá přístup té paní z toho prvního eshopu.
Jinak vytahuje se to tak, že se to obrátí na stůl, dřevo s otvory se zvedne a barevné válečky zůstanou stát na stole seřazené podle velikosti...
??? --- 21:57:54 7.12.2017
Ale chapu a respektuji, ze si kazdy si kazdy, kazdou pomucku upravi podle vlastni potreby.
Mi prijde, ze se nasledne valecky musí spatne vyndavat. A pokud plati, ze dite urcita aktivita bavi, dokud se v ni nezdokonali a pak uz nemá potrebu se k ni vracet, tedy sem tam jen ze zajmu, jestli porad funguje tak, jak si pamatuje. Proc by dite pokracovala v necem, co uz umi, jen ne prirodnim provedeni, ale barevnem?
??? --- 21:51:24 7.12.2017
BRKODLAK: netusim, co myslis plnym kurzem. Ja jsem byla na kurzu v Montessori-brno.cz a mam Montessori pedagogiku I, dal jsem se nedostala pro nedostatek casu. Ale i ve skole, co chodi potomek, jsou to dve ruzne pomucky.
Prvni stupen jsou valce a pokud tohle dite zvlada, prechazi na barevne valecky, ktere sklada na predlohy a do ruznych obrazcu. Tak nejak bych opravdu tyhle dve pomucky nespojovala dohromady.
BRKODLAK --- 21:38:46 7.12.2017
???: a to normalne na tom plnym kurzu?
??? --- 21:13:52 7.12.2017
BRKODLAK: aha, mi bylo tohle predstaveno jako samostatna pomucka a valce zase jina.