Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
HRY » rpg
Tahové RPG na PC (okrajově i na konzole)
GAF
Díky kickstarteru a aktivitám komunity na netu se tenhle pomalu vymírající žánr zase zvedá na nohy. Pořád je ale těžké o dobrý AAA titul nebo alespoň konkurence schopnou indiovku žánru Tahové RPG zavadit, vzniká jich málo nebo jsou "skryté" pro nedostatek informací. Klub by měl být o sdílení informací o vzniku nových, diskuzi o starých, doporučení, radám atp...

PS: Berou se i pauzovací RPG a vůbec cokoliv co má aspoň trochu blízko k tahovému pojetí a aspoň nějaké RPG prvky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DAVESADE --- 15:03:30 5.12.2014
DOCKINEZ: Mám v 3DS/VC tuhle verzi a nepřežil jsem první misi ;). Ale asi jsem dělal něco špatně no.
DOCKINEZ --- 14:54:26 5.12.2014
DAVESADE: GBA verze (Sacred Stones) byla docela v pohode, nic extra drsnyho.
DAVESADE --- 13:57:10 5.12.2014
MAIMONIDES: Na PC bohužel nic, ale v emulátorech spustíš 99%-
MAIMONIDES --- 13:56:25 5.12.2014
DAVESADE: Aha. A na PC tedy nic. :(
DAVESADE --- 13:55:53 5.12.2014
MAIMONIDES: Fire Emblem je dlouhá série, vlastně Inteligent Systems nedělají nic jiného, než jeden herní systém, pokaždé dopilovanější. Hlavním produktem je jistě * Wars - ty mne ale už popravdě přestaly bavit... no a pak je tady fantasy spinoff Fire Emblem. Z této série jsem chvilku hrál na GBA, GC, Wii a DS inkarnace, ale bylo to dycky strašně drsný a nebavilo mne to tolik. Až právě nyní 3DS verze uvedla možnost hrát na lehčí obtížnost a docela jsem tomu slušně propadl. To co linkuješ je dozajista skvělá hra - ale nikdy jsem ji nehrál natolik, abych ti o ní řekl více.
DAVESADE --- 10:24:23 5.12.2014
Další drobnej detail - postavy mají narozeniny dle normálních kalendářních dní, takže dneska má tato postava bezva bonusy a ještě mi vykraftila novej meč zdarma ;).

[https://d3esbfg30x759i.cloudfront.net/ss/zlCfzSuExswjjmNb-u]
DAVESADE --- 15:09:34 3.12.2014
DOCKINEZ: Jako grind je grind, ale zrovna tyhle mapy mi přijdou prostě moc ujeté. Spustím AUTO, zavřu oči, stisknu START a hotovo ;). Dycky se u toho stydím... ale zaplatil jsem za to! Takže to není cheat ;).

Mimochodem - když hra vyšla, byl tenhle DLC pack zadarmo. Takže oni věděli, co dělají. Hrát to bez DLC by to šlo, ale bude to zdlouhavý a jsem si jist, že bych se na to vykašlal.
DOCKINEZ --- 15:07:54 3.12.2014
DAVESADE: to je v pohode, taky jsem za ty grindovaci mapy na xp a goldy prachy dal.

Kdyz to umoznuje hra, tak to nejni cheat, synu.
DAVESADE --- 15:07:48 3.12.2014
BONUS: Hra nabízí ještě LUNATIC a dokonce LUNATIC+ obtížnost, ale podle všeho je to fakt jen pro magory. Sám jsem zkusil rozehrát novou hru na tuto obtížnost a jako první tři mise jsem udělal jenom náhodou a čtvrtou za boha zajebanýho ani omylem (bez smrti jednotky). Totiž až po čtvrté misi se odemkne možnost gridnování a importu nových jednotek, takže ty první čtyři bitvy musí člověk prostě přežít více méně náhodou...

PRO TIP: Reset hry se děje přes L+R+START+SELECT a protože menu hry nezná položku jako LOAD nebo RESTART, je to jediná možnost, jak blbě rozehranou partii spustit znova a nejrychleji ;).