Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
HRY » rpg
Tahové RPG na PC (okrajově i na konzole)
GAF
Díky kickstarteru a aktivitám komunity na netu se tenhle pomalu vymírající žánr zase zvedá na nohy. Pořád je ale těžké o dobrý AAA titul nebo alespoň konkurence schopnou indiovku žánru Tahové RPG zavadit, vzniká jich málo nebo jsou "skryté" pro nedostatek informací. Klub by měl být o sdílení informací o vzniku nových, diskuzi o starých, doporučení, radám atp...

PS: Berou se i pauzovací RPG a vůbec cokoliv co má aspoň trochu blízko k tahovému pojetí a aspoň nějaké RPG prvky
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GAF --- 21:53:00 10.8.2014
Už podruhý se mi v Original Sin stalo, že jsem zabil někoho, koho jsem zabít neměl a tudíž získal jeho věci i například. A ještě ke všemu mi to hodilo ten rozhovor mezi postavama a vytřískal jsem z toho ...+1 compassionate, protože si postavy řekly, že by měly být opatrnější...?!

Wtf! :D kam ten svět spěje.
GAF --- 18:29:41 26.7.2014
Hmm, tak teď jsem porazil na svojí trojce 3 level 5 zombieky (Rob + 2 u převrácenýho vozu s mrtvym volem).

Ty elementy to chce používat hodně a naučit se to, tjn. Tohle bych při prvnim playthrough na začátku nedal.
??? --- 11:04:46 25.7.2014
GAF: je to tvoja neschopnosť pochopiť to správne - mnoho nepriateľov pri zásahu uvoľňuje nejaký element, konkrétne jed trebárs zombie. Takže preto urobí knockdown kúzlo okolo nepriateľa oblak jedu, lebo mu dá aj nejaké poškodenie.
DAVESADE --- 16:14:50 22.7.2014
DOCKINEZ: Kdybys místo psaní těhle příspěvků raději hrál! ;)

(Ale jo, tohle dilemato mám posledních X let docela intesivně a rozhodl jsem se s tím konečně něco dělat ;).
GAF --- 16:13:06 22.7.2014
Jinak (a přesto) pěju na D: OS chválu. Questy se daj vyřešit různě a jsou nápaditý, souboje dobrý, rozhovory slušný, i jsem se párkrát zasmál, objevování a odměňování za objevování funguje. Doporučuju všema jedenácti i dvanáctým mutantním.
GAF --- 16:10:57 22.7.2014
DAVESADE: radši Tě hned upozorním. Snad to není spoiler.

Nevim doteď jak doopravdy fungujou elementální útoky a ty následný efekty, ale hrozně často a i když to nečekam vytvářej ty kaluže. A to i obyčejná "pěst z nebe". Udělá prostě kaluž jedu. Nebo obyč ohnivej šíp udělá explozi (aoe) a ještě následně vytvoří kaluž ohně (dot + aoe pommmoooooc :D

Snažim se na to nenadávat a naučit se to používat. Ale teda trochu mi vadí, že nejsou nějaký kouzla "čistý". Někdy to funguje, někdy ne. Respektive že "čistých" kouzel je dost málo. Nemoct vběhnout válečníkem k nepřiteli sraženému na zem, protože je kolem něj kaluž jedu a mělo to být čistě "balvan kouzlo" je naprd. Stejně tak když už tam nepřítel stojí a já nějaké kouzlo / šíp na nepřítele pošlu a odnesou to oba.

Říkam, možná je to čistě moje neznalost a neschopnost to doteď pochopit správně, ale dokáže mě to pěkně potrápit trpělivost.
DOCKINEZ --- 16:09:01 22.7.2014
Ja jsem furt na vazkach. Samozrejme otazkou neni "jestli koupit", ale kdy - zatim mam koupenejch a nedohranejch her hromadu, tak bych mel nejdriv mozna trochu zredukovat resty... ale zas nesmim moc vahat, anzto v zime uz budou Pillars of Eternity apod...
DAVESADE --- 14:07:42 22.7.2014
Včera jsem si Original Sin koupil, takže ho teprve dnes nainštaluju.
GAF --- 14:06:31 22.7.2014
oh yea baby

a Divinity: Original Sin hraju už podruhé, co jsem pochopil líp mechaniky. A můžu říct, že asi dvakrát lehčejc než poprvé. Stále na Hard.

Ta hra je fakt jak to říkaj: na první pohled jednoduchá, pak člověk zjistí, že se má pořád co učit (může).
DAVESADE --- 11:09:47 22.7.2014
GAF JE ZPÁTKY!!!!