Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Biodynamické a ekologické zemědělství
KATUSA
Diskuze má sloužit především jako informační kanál o chystaných událostech a akcích v oblastech biodynamického a ekologického zemědělství, o souvisejících změnách zákona pro příslušné oblasti, rovněž pro výměnu zkušeností, vzájemnou výpomoc a zodpovídání dotazů v daných oblastech. Ekologické a zvláště pak biodynamické zemědělství se v mnohém zásadně liší od konvenčního, zde by mělo dostat vlastní prostor.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KATUSA --- 22:19:09 6.11.2020
Biodynamický zpravodaj:
Sdílíme s vámi říjnové novinky od Biodynamic Federation
https://www.demetercs.eu/...ADme-s-v%C3%A1mi-%C5%99%C3%ADjnov%C3%A9-novinky-od-biodynamic-federation
KATUSA --- 22:18:46 6.11.2020
Pozvánka:
Pozvánka na seminář Ekologické pěstování zeleniny
https://www.demetercs.eu/...na-semin%C3%A1%C5%99-ekologick%C3%A9-p%C4%9Bstov%C3%A1n%C3%AD-zeleniny-1
KATUSA --- 22:08:36 6.11.2020
Demeter – you will grow
https://you-will-grow.net/

The Biodynamic Federation – Demeter International is launching a new film campaign which articulates the true values of biodynamic farming. Human development and care for nature are at the heart of biodynamic agriculture, illustrating both the responsibility and the courage that are needed every day in agriculture, qualities that are lacking in our current political world.

In this time of uncertainty with the current pandemic and the pending climate crisis, agriculture has demonstrated its essential role, but it has also attracted plenty of criticism, especially concerning highly industrialised farming practices around the world. Biodynamic agriculture provides a counter to this criticism, by identifying solutions to the challenges agriculture is facing and paving the way for a sustainable future for both humans and nature.

Biodynamic agriculture has the capacity to strengthen people and nature. Indeed, biodynamic farmers stand for specific principles that they put into practice every day on the fields. By taking responsibility for the land for which they care, they grow as human beings and develop specific values, such as courage, respect and joy. It is not only about the production of food for human consumption, but also how to enrich nature, support biodiversity and increase soil fertility at the same time. Therefore, biodynamic farming overcomes the industrialisation and specialisation of agriculture by creating farm organisms that bring soil, plants, animals and humans together into a fertile farming collaboration.

Biodynamic farmers consider the activity of farming as embracing a challenge. Rose Bramwell & Gala Baily Barker of Plaw Hatch Farm, a 200-acre biodynamic farm near Sharpthorne in the United Kingdom, see themselves as “stewards of the farm, creating a legacy of richness on every level for future generations”. Their role is to ensure that the land remains healthy and rich for the generations to come and to provide added value for the local community of which they are a part. “When we take responsibility, we are able to shape the world, but this takes courage”, states Christoph Simpfendörfer, General Secretary of the Biodynamic Federation – Demeter International.

Considering the numerous challenges our generation is facing and the impact of agriculture on the environment, it is more important than ever that politicians around the world show their strength and decide to act. A few adjustments won’t be enough to turn the global situation around, if we want a sustainable future, politicians must lead the way in adopting real change. The good news is that it is not too late for action and that biodynamic farming is part of the solution. “On one condition, that politicians show the same courage as biodynamic farmers who work every day to enhance nature and the human being,” reminds Clara Behr, Head of Policy and Public Relations at the Federation.

(pan gůgl přeloží docela slušně)
KATUSA --- 21:48:22 6.11.2020
Hnutí biodynamického zemědělství má svoje centrum při Goetheanu ve švýcarském Dornachu - vedení Zemědělské sekce Goetheana zveřejnilo videa zde:
Sektion für Landwirtschaft - YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCD4ZhiUedj331Z8pAsjfFsw/videos
A další budou následovat zde:
Biodynamic Federation Demeter International - YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCX0s2VZR8Ksc8eDsIh8nlaw/videos
??? --- 9:04:57 5.11.2020
KATUSA: to jo, hodně to jede třeba Benu. Obdobně někteří lékaři to rádi dávají jako doplňkovou "léčbu" .
Tak třeba ty bylinkové čaje, ale fungují, tam ty účinné látky reálně jsou, stejně tak různé tinktury apod.
KATUSA --- 3:00:19 5.11.2020
???: Mi v tomto ohledu připadají pozoruhodné lékárny, kde jsou vystudovaní farmaceuti - jak je možné, že se tam prodává všechno? Léčiva, co věda uznává, různé doplňky, které jsou někdy sporné, čajíčky, kapičky, homeopatika, ušní svíčky a tak dále. No co je to za hovada, ti lékárníci?
KATUSA --- 2:53:12 5.11.2020
??? --- 2:45:18 5.11.2020
KATUSA: tak EU to třeba reálně chtěla používat pro zvířata. Bohužel zjistili, že jim to je k ničemu.
Jsou i homeopati co se vědeckou metodou snažili světu dokázat, že to funguje. Tedy chtěl jsem říct, že jsou bývalí homeopati, co nakonec přišli na to, že nabízejí pacientům jen předražené placebo.
KATUSA --- 1:16:26 5.11.2020
???: Vždyť já netvrdím, že to, čemu věřím, je lépe prokázané než něco, čemu věří jiní, nebo to tak vyznívá? Já jen za sebe říkám, že metodám, které se zakládají na stejném principu, jako to s pískem na pískovišti, nemám důvod oddaně věřit. Proč bych měla věřit studii o tom, že něco nefunguje, kterou vytvořil někdo, kdo věří, že to nefunguje? Jen proto, že on sám stanovil kritéria, podle kterých hodnotí, že to nefunguje? To mi prostě přijde pitomé. Protože by se třeba mělo pozorovat něco úplně jiného, než na co se pozorování zaměřuje. Přirovnala bych některé tyhle studie k doktorovi, který přiloží stetoskop opakovaně na chodidlo "dostatečného" vzorku lidí a jeho závěr je, že tito lidé zkrátka nedýchají...
Co mě osobně zajímá a dost baví na vědecké práci, je pozorování jevů - ale když pak dojde na interpretaci, tak to beru s rezervou, protože tam už obyčejně hraje roli světonázor dotyčného vědce. To určitě znáš s tou sklenicí vody - je z půlky plná, nebo z půlky prázdná??? Jedni tvrdí to, druzí ono a porvali by se kvůli tomu do krve. Kdo má pravdu - Peková, nebo Flégr? Ve chvíli, kdy hovoří o jevech, které studují, jim věřím. Ve chvíli, kdy začínají interpretovat, začínám pochybovat. Atd. Tolik za mě.