Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BRAMBOREENA --- 14:01:20 8.3.2016
RIP: Ech... sunoucí se ledovec, no to je trefné.

K číslům ze září možno přičíst asi tak stovku; načisto a hotových je teď 320 stran, celý soubor včetně blbostí, šelestů a šumů má něco přes 600. Pomalu mi dochází, že prakticky vzato a počty stran měřeno jsem před původní pátý díl dopsala celý jeden navíc. Buď se to rozpadne na dva kusy, nebo to bude mít tlustý hřbet, dlouhé kapitoly a malá písmenka.

Pořád si myslím, že ty nové části tomu prospěly. V předchozích dílech je zkrátka určitý objem záhad, který je nutno před koncem vysvětlit, a to se dá udělat dvěma způsoby: buď si nějaká postava stoupne doprostřed pokoje, řekne "Než vás zabiju, pane Bonde, vyjevím vám podstatu všech svých temných plánů na ovládnutí světa," a pak spustí a na pětadvaceti stránkách to shrne v jedné dlouhé přednášce. No a nebo se to dá předvést v ději a ve scénách, a pak tentýž objem informací požere stránek dvě stě padesát. Já to měla všechno krásně vymyšlené a představovala jsem si, že to bleskově zmáknu tím prvním způsobem. Jenže ono to fakt nejde. Nefunguje to, je to nuda. Věřím, že když se to rozehraje, místo aby se to shrnulo, všichni si to pak mnohem víc užijou (a teď už není cesty zpět, protože těch tři sta hotových stran je přesně tohle). Akorát jsem tedy nepočítala (=si nespočítala), že mi bude tak dlouho trvat to napsat. Pořád mi připadá, že to přece musí být hotové za chvilku, nejpozději tak do týdne - a to si myslím už rok a čtvrt.
RIP --- 13:35:18 8.3.2016
LIQUID_SOUND: No, dost starej... přijde na to, k čemu to vztahuješ, jestli k životnímu cyklu jepice, nebo k postupu ledovce :-)
LIQUID_SOUND --- 13:25:26 8.3.2016
WITTGENSTEIN: On je ten post dost starej, tak jen sonduju jestli je nejakej vyvoj.
WITTGENSTEIN --- 13:01:55 8.3.2016
LIQUID_SOUND: Na tomto [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] se myslím nic zásadního nezměnilo.
(Ale těší mě, že existuje ekvivalent mé oblíbené otázky "Co Faber? Už je konečně hotový?"
SARGO --- 12:13:44 8.3.2016
LIQUID_SOUND: ... nemravo.
LIQUID_SOUND --- 12:09:48 8.3.2016
Mohl bych narušit zdejší vlídnou diskuzi dotazem, kdy že se přibližně můžu resp. můžeme těšit vydání na poslední páté knihy? Díky. ;)
SHEALA --- 1:48:34 8.3.2016
BRAMBOREENA: bůhvíproč jsem si myslela že pivo nepijí, maximálně víno, nebo gomeršaul
BRAMBOREENA --- 0:40:19 8.3.2016
Lyžování v Alpách minulý týden mělo své össeistické aspekty: pochopila jsem, že (a proč) rakouské pivo Össeany baví!

[//i.nyx.cz/files/00/00/15/18/1518203_09624b79575e21811176.jpg?name=Rakousk%C3%A9+pivo+%C3%96sseany+bav%C3%AD.jpg]
VANEK --- 23:28:09 1.3.2016
Ještě že tam mají proklik: jmenuje se to jako Coelho, vypadá to jako gleewarinský Darth Vader ve filtršatech! (A při pojmenovávání se zjevně houbičky uplatnily...)
Mushroom Death Suit » Now the Infinity Burial Suit » Coeio
http://www.coeio.com/mushroom-death-suit/
[http://www.coeio.com/wp-content/uploads/2015/06/work2_5.png]
BRAMBOREENA --- 23:15:54 1.3.2016
VANEK: já to určitě už někde četla, ale já jsem na tyhle věci vysazená holt :)