Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BRAMBOREENA --- 21:24:25 11.1.2016
Vypila jsem tady zrovna decku červeného, takže jsem namol a můžu bejt upřímná. Ehm...

Loni v září jsem měla 460 stran. Z toho jsem stovku vyškrtala, protože to byly různé repetetivní blbosti, které tam nechci (a vy taky ne). No a naopak úplně nových dvě stě stran jsem dopsala. Čili soubor má v tuhle chvíli 563 normostran. (Čtvrtý díl měl ve stejném nastavení 545.) Z toho 224 stran na začátku je už úplně načisto dohlazeno uhlazeno dorovnáno doděláno, od první betačtenářky odsouhlaseno, jen to vzít a do kamene tesat (nebo aspoň sázet). Ve zbytku jsou velké fláky textu, který je taky hotový, ale chybí tam různé oslí můstky, propojovací scény, dovysvětlení a tak. Já se vždycky vrhnu na tenhle "tmel" s představou, že tam dopíšu dvě tři věty, krásně to napojím a posunu se o velký kus vpřed, ale v praxi to dopadá tak, že tam místo dvou tří vět vypučí dvě tři plnohodnotné scény, které tam zkrátka nutně musí být a nelze se bez nich obejít. Zrovna teď se ale blížím k místu, kdy tam asi padesát stránek beze změny napojím, tak to zas trochu poskočí. Doufám, že takových míst bude přibývat, protože ke konci jsou fakt velké kusy hotové (včetně závěrečné scény). Věřila jsem, že to budu mít pohromadě do Vánoc; když se nezadařilo do Štědrého dne, psala jsem to i pětadvacátého, kdy všichni normální lidi jenom žerou; a stejně to pořád ještě není. Tož tak. Žiju v sebeklamu, ale ono to jinak nejde; kdybych si permanentně nesugerovala, že vidím světlo na konci tunelu, tak si rovnou hodím mašli.
No a zároveň se snažím trochu to proškrtávat a zkracovat, protože se děsím představy, že se to nakonec... jaksi... rozpadne na dva svazky... ne, kdepak, to je blbost, nikdo nic takového neslyšel, to se nesmí stát!!!, to už by mi Ricarderon fakt ukousnul hlavu. (No ale jen pro zajímavost - první i druhý díl měly normostran 360, třetí 474, čtvrtý již zmiňovaných 545, a tady odhadem ještě nejméně 150 bude potřeba dopsat, což by... ne, kdepak, já se to bojím sečíst!).

Jisté je jenom jedno: jakmile to bude, tohle auditko bude první místo, kam to nadšeně vítězoslavně napíšu. Těším se na to už rok.
VANEK --- 19:47:13 11.1.2016
ROMI: 2016 ;-)
LIQUID_SOUND --- 19:41:01 11.1.2016
Dneska jsem si zrovna vzpomněl na stejnou otázku… ;)
ROMI --- 19:21:31 11.1.2016
nejakej termin vydani uz je? :)
JARMIK --- 13:24:13 11.1.2016
SARGO: Tak nevyhynulé ptactvo je pěkné; ale - jestli mě nešálí chabá a dále slábnoucí paměť - v jedničce nebo dvojce byl někde zmíněn i politruk, ne?
LIA09 --- 21:59:00 7.1.2016
BRAMBOREENA: Připíjíme indickým (!) sauvignonem.
BALAENA --- 21:54:28 7.1.2016
BRAMBOREENA: a vzhledem k těm bramborám to chce deštník z dvoumilimetrového ocelového plechu
BRAMBOREENA --- 21:45:02 7.1.2016
BALAENA: Dneska je Svaté Bramborýny a brambory a víno rýnou tečou z nebe. Bez deštníku ni krok!
BALAENA --- 21:42:52 7.1.2016
A propos, paní domácí, všechno nejlepší k svátku!
BRAMBOREENA --- 20:20:15 7.1.2016
Vilma Kadlečková: Mycelium - Jantarové oči | Markéta Růžičková
http://marketaruzickova.cz/mycelium-jantarove-oci-ceske-audioknizni-sci-fi/