Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
BRAMBOREENA
Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.
[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/18/1018640_5100362830c0c95e3a83.jpg?name=mesto.jpg]

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

tajné odhalení
– a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
<div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

Stále častěji kladené otázky
Kdy už sakra konečně bude pětka?! Ebook už je (na počátku listopadu); do všech dobrých knihkupectví, kde papírvá ještě není, ho distribuce doveze v týdnu kolem 8. listopadu.
Proč to tak dlouho trvá/lo? [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ] [ BRAMBOREENA @ Mycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu... ]

A šestka? Možná už na veletrh, možná na prázdniny, možná po nich…
And now for something slightly different: Jakto, že mi ty přehlásky nedávají smysl? Dvakrát ještě není často.

Geekovské okénko
Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval ID KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAVEN --- 21:15:11 13.1.2019
Tak schválně jestli to někoho zaujme.
Tož přemýšlel jsem nad tou karetní hrou podle Mycelia. Původní nápad že by každý hrál za nějakou frakci a měl jiný cíl jsem nakonec zavrhnul. Jednak před vydáním posledního dílu pořád u některých frakcí není jasné o co jim vlastně jde. Druhá věc je, že existující frakce mají cíle hodně různorodé, takže kvůli každé frakci bych musel mít herní mechanismus, který by ostatní moc nepoužívali. Tak třeba Össeané by měli za cíl zabránit příchodu hvězdovládců, takže by musel být ve hře mechanismus přicházení hvězdovládců. Jenže lidem a Gerdáncům třeba jsou hvězdovládci dle příběhu ukradení, vlastně o nich ani neví. A kdyby hrál jeden člověk za Gerdánce a druhý za lidi, tak by mechanismus přicházení hvězdovládců neměl vůbec smysl, a přitom by tam musel být pro případ, že by někdo chtěl hrát za Össeany.

Takže bych hru situoval do období okolo Jantarových očí, kde to vypadá jednodušeji – lidi a Össeané zápasí (skrytě) o vliv nad pozemskou společností. Hra by tudíž byla dělaná pro dva, jen by hrál za lidi a druhý za Össë a cílem obou by bylo získat vliv. Kdyby se pak v budoucnu přidávalo rozšíření třeba s Gerdánci, tak i ti by mohli bojovat o vliv, což by se prezentovalo jako získání převahy nad Össë.
Celé by to měla být čistě karetní hra, ale ne sběratelská; když si koupím hru, budu mít všechny karty, které potřebuju.

Základní principy. Bojuje se o vliv, což je prostě nějaké počítadlo. Na začátku má každý např. 10 vlivu. Kdykoli během hry vliv získá, získá ho na úkor druhého hráče. Kdykoli ho ztrácí, tak ho vlastně dává druhému hráči. Cílem je získat všechen vliv, což je totéž jako sebrat všechen vliv protihráči.
Hráč představuje frakci jako celek. Jednotlivé konkrétní osoby jsou už karty, které postupně vnáší do hry. Osoby mezi sebou můžou různě interagovat, předávat si předměty, zabíjet se, a taky používat svoje speciální schopnosti. Základním způsobem získání vlivu je pomocí politiky. Během hry nastávají politicky využitelné události (např. zabití osoby protivníkem, ale taky třeba provalení kauzy D-alfy atd.) Osoby mají několik vlastností, z nichž jedna je politický talent. Když nastane využitelná událost, hráč na ní může nasadit svoje politiky kteří se jí snaží získat pro sebe, a totéž může udělat protihráč. Událost získá ten, kdo jich tam nacpe víc (nebo lepších), a tím získá vliv.

Jako vlastnosti osoby si představuju boj (pro útok na protivníkovu osobu nebo na obranu), psychotronika (taky na boj, ale i na používání některých karet s psychotronickými akcemi), vůle (na odolávání trëighrü, případně dalších věcí) a ten politický talent.
Osoby se taky můžou mezi sebou zabíjet, okrádat, obětovat atd. To je způsob jak protivníkovi vyřadit jeho politiky, abych to pak měl jednodušší. V zásadě jedna osoba může přemoct jinou pomocí boje, psychotroniky, případně trëighrü, a následně se rozhodnout co s ní udělá; čím drsnější opatření, tím snáz z toho protihráč vyrazí vliv pomocí politiků. Herní taktika spočívá v tom jestli pojedu spíš na politiku, nebo spíš na likvidování protivníka, ale zase pokud budu celou dobu jenom likvidovat, tak všechen vliv ztratím a prohraju, takže to musím něčím kompenzovat.
Houby by byly univerzální mechanismus jak boostit postavy. A to buď jednorázově (vypiju to jako čaj), a nebo dlouhodobě (nasadím si to do krve). A samozřejmě by existovala karta Závislost, která osobu po požití čaje v každém kole zneschopní, pokud si nedá další čaj. Představuju si že by mělo být možné protivníkovi osobu přemoct a nasadit ji třeba yantrün aniž by měla v krvi předchozí stupně, čímž ji zabije. Össean by za takové zabití měl získat nějaký obzvlášť chutný bonus.
Lodě by nebyly přítomné jako osoby, ale spíš jako předměty se zvlášťními schopnostmi. Schopnosti by se aktivovaly pomocí obětí, takže když po Lodi něco chci, musím nejdřív někoho obětovat (klidně i svého, když neseženu nikoho od protivníka). Když ho obětuju yantrünem, tak za to získám víc a budu moct aktivovat lepší schopnosti.

Tož to je takový nástřel, abych zjistil jestli to někomu přijde zajímavé (a mám pokračovat) nebo ne. A pokud jo, tak abych získal další kreativní návrhy :-)
KAVEN --- 19:39:18 12.1.2019
XCHAOS: Žeby? Jakou máš úspěšnost se Zenerovými kartami? :-)
XCHAOS --- 19:09:32 12.1.2019
KAVEN: nebo od psychotronika :-)
KAVEN --- 19:07:40 12.1.2019
XCHAOS: to je jak od psychoanalytika :-)
XCHAOS --- 12:01:38 12.1.2019
BRAMBOREENA: podle mě máš problémse rozloučit s tím obdobím, kdy dílo vlastně "žilo", kdy možnosti vývoje v tom světě byly ještě otevřené ...
UNREALONE --- 9:32:44 12.1.2019
How a mycologist is making 'living' bricks out of mushrooms that are stronger than concrete
https://www.zmescience.com/science/living-bricks-mushrooms-0423432/
UNREALONE --- 14:07:34 10.1.2019
taky by šla udělat hra ve stylu Arkham Horror a místo Cthulhu by přicházeli hvězdovládci :-)
RIP --- 12:13:48 10.1.2019
GAARQ:
VANEK:
To je to, jak ve svých textech o psaní opakovaně vychvaluje a doporučuje Gaiman, ne?
VANEK --- 12:05:02 10.1.2019
GAARQ: Jéé, to jsem před lety až dekádami hodně sháněl… že bych si to letos konečně přečetl elektronicky?
GAARQ --- 11:59:47 10.1.2019
KAVEN: musel jsem se sice podívat, kde ta chvaleč je, ale zní to dobře. promiň nebohému presenilovi, ale vy máte tu farmu, že? to by situaci zjednodušilo. ženu ponechám s tvými zvířátky a můžeme zasmažit.