Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
POVODNĚ ČR
LALINA
Informace o stavu vody, krajiny a měst, dopravy, lidí atd
informace o potřebě pomoci
zkušenosti
dotazy
fotky a video

Střízlivě, jasně, fakticky, prakticky, ale jo, i vtipně

....
KRIZOVÁ MAPA ČR
POMOC PŘI POVODNÍCH
ČLOVĚK V TÍSNI
Dopravní Podnik Praha
Magistrát hl.m.Prahy
Povodně praha 8
Ústí nad Labem
Litoměřice
Hostinné
POMOC PŘEHLEDNĚ- IDnes
Potká se Vltava s Labem a povídá:
Ty vole, červen a taková kosa. Nezatopíme?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
IFANDAI --- 20:26:29 9.3.2015
Není to sice "Povodně ČR", ale "Povodně ČSSR", ale pro oživení a na připomenutí tragédie a velmi vyjímečné povodně způsobené přívalovým deštěm.
V místech, kde normálně teče malý potůček, který občas v létě i vysychá vznikl 300m široký veletok.
[http://casopis.vesmir.cz/files/image/id/16489]
Utajovaná přívalová povodeň na jižní Moravě 9. června 1970 / Časopis Vesmír / 89, 376, 2010/6 / vesmir.cz
http://casopis.vesmir.cz/clanek/utajovana-privalova-povoden-na-jizni-morave-9-cervna-1970

Voda prorazila 30m vrstvu hlíny a vnikla do lignitového dolu Dukla Šardice, kde zabila 34 horníků.

Video — Osudové okamžiky: Šardice 1970 — Česká televize
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1091682868-osudove-okamziky/401213100081040-sardice-1970/video/
BRT --- 14:23:33 20.10.2013
Cesty životodárné vody
Viktor Schauberger Archives - Albert Smart & Delicates
http://www.albert-sd.cz/www.albert-sd.cz/tag/viktor-schauberger/
VERONIKA22 --- 14:20:27 12.7.2013
SIRKA: nejsmutnější je, že nevím kolik těch výše postavených to vůbec zajímá. Furt jen všichni volají po více přehradách, které tu vodu při deštích zadrží :o/
SIRKA --- 11:19:32 28.6.2013
Experiment, který vysvětluje lidský podíl na povodních | Česká pozice
http://www.ceskapozice.cz/...in/special-report/experiment-ktery-vysvetluje-lidsky-podil-na-povodnich
LALINA --- 13:51:16 26.6.2013
Milí přátelé,

v pondělí 24.6. byla v hlavních zprávách
ČT1 http://www.ceskatelevize.cz/...egionech/obsah/267588-camphill-v-ceskych-kopistech-poskodila-povoden/
zveřejněna
informace o našem Camphillu v Českých Kopistech.
Informace o tom i jiném aktuálním dění u nás můžete najít a průběžně
sledovat TADY http://povoden13.blogspot.cz/p/casovy-prubeh.html

Druhou informací je to, že jsme po opakovaných dotazech zveřejnili i SEZNAM
aktuálně poptávaných věcí a
prací http://povoden13.blogspot.cz/p/co-poptavame.html

Kdybyste nám s tím uměli jakýmkoliv způsobem pomoci, moc bychom to v této
době uvítali.

Za Camphill i Statek v Českých Kopistech,

Peter Veselý
LALINA --- 9:53:15 18.6.2013
Jak to vypadá v Camphillu České Kopisty po povodni, co potřebují:
Povodeň 2013
http://povoden13.blogspot.cz/
HABEBE --- 12:40:08 17.6.2013
Zdravim ve spolek, mam prosbu za jednu rodinu, kterou splachla povoden. Potrebovali by pres leto zaparkovat karavan/maringotku/prives pred neobyvatelny dum. Nahradni bydleni maji dva kilometry daleko... Kdyby nekdo vas vedel o nevyuzitem domku na koleckach a chtel si zlepsit karmu dobrym skutkem;), zavolejte prosim na 606 330 578. Financni odmena za vypujceni i pripadna koupe mozna. Dekuju!

[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/01/1001712_4911b6dd6e6b78c275ce.jpg?name=labe.jpg]
NYA --- 11:09:26 15.6.2013
FREETEKK:

Alexandr Budka
Před 16 hodinami
Vážení přátelé a příznivci mlejna, i vy všichni, kteří nás znáte jen z doslechu!
Nedělá se mi to lehce, protože se celý život snažím spíš pomáhat a posílat energii dál, než ji žádat pro sebe, ale někdy to prostě nejde jinak a tohle je přesně ten případ. Octli jsme se v situaci, kdy nám nezbývá, než vás všechny požádat o pomoc. Na povodně jsme na mlejně zvyklí, už je ani nepočítáme, ale teď jsme v opravdu mimořádné situaci.
Minulý týden nás spláchly tři povodňové vlny, každá další horší než ta předchozí. Máme za sebou opravdu nepříjemných osm dní, povodeň 2002 proti tomu byla nic. V noci ze soboty na neděli, když už jsme si mysleli, že je nejhorší za námi a sobotu trávili vysušováním a úklidem, byl u Kladna přívalový liják a protrhla se hráz dolanského rybníka. Ten okořský naštěstí vydržel, hráz jen prosakovala, ale i tak se Zákolanským potokem přehnala přívalová vlna, jakou nejspíš Dolský mlýn nepamatuje za celých tři sta let, co tu stojí. Už proto ne, že se kolem nás deset let jen betonuje a staví satelity, před dvěma lety spustili v Makotřasích novou čističku a od té doby má zákolanský potok podstatně zvýšený průtok i za normálních okolností. Možná mnozí z vás slyšeli, že se nám tu v dubnu v potoce utopil malý Májoslav a teď, po dvou měsících si Zákolanský potok opět vybral svou daň, tentokrát naštěstí ne na životech.
Nám všem na mlejně a pevně věřím, že i mnohým z vás, by bylo moc líto, kdyby mlejnská komunita zanikla. Bylo to fajn jedenáct let a mnohé se podařilo. Narodilo se zde 12 dětí, Orlík už chodí do Zákolan do školy a Valerie, Amálka a Eliáš tam v září nastupují do školky. Letos na jaře jsme se rozhodli začít shánět peníze na rekonstrukci půdy a chlévů, abychom mohli naše aktivity rozšířit a vy, návštěvníci mlejna, zde měli větší pohodlí. Teď jsme se ale octli znovu na začátku. Most a zahrada je zničená, přízemí vytopené a neobyvatelné. Musíme vyčistit studnu a rozkopat odpady, protože se do domu dostal obsah žumpy. Dva roky stará dřevěná podlaha a izolace se musí vytrhat, omítky otlouct a udělat znovu.
Nejhorší je, že za čtrnáct dní se čekají další intenzivní deště a Václav Cílek tvrdí, že nás čeká třicet let povodňového neklidu. Máme-li tu přežít a udržet provoz mlýna i pro lidi zvenčí, musíme nejen odstranit škody, ale i udělat mnoho preventivních opatření. Je potřeba prohrábnout koryto, postavit nový most s větší propustností, opravit obvodové zdi, kterými pronikla voda, koupit výkonné čerpadlo, které zvládne aspoň 20 l/s a záložní agregát pro případ výpadku proudu.
Na oficiální pomoc naneštěstí nemáme nárok. Nejsme vlastníci mlejna a nikdo z nás tu nemá trvalé bydliště. Že tu žijeme už 11 let a máme nájemní smlouvu na dalších 10 let úřady nezajímá.
Naše vlastní rezervy jsou bohužel vyčerpány, mě poslední rok živila hlavně spolupráce se Žlutými lázněmi a ty jsou teď také vyplavené, Šárka se dostala na AVU a v září by měla nastoupit do školy, což ovšem bez ateliéru a obyvatelného domova půjde dost těžko. Navíc letos asi nebude žádná úroda. Proto vás chci všechny poprosit o pomoc a to zejména finanční. Stojíme samozřejmě i o vaše modlitby a vysílání pozitivní energie, v čemž obzvlášť vynikají někteří naši rainbow bratři a sestry, ale budeme potřebovat i hmatatelnější pomoc, ostatně peníze jsou také jen forma energie. Můžete přijet přiložit i ruku k dílu osobně, chvíli ale potrvá, než pro vás opět na mlejně vytvoříme vhodné podmínky a bez peněz na nateriál je to bezpředmětné. Také apeluji na všechny, kdo mi dluží nějaké peníze, že teď je nejvhodnější doba srovnat staré čestné závazky. A zároveň chci poprosit o shovívavost a posečkání všechny, u kterých třeba mám nějaký zapomenutý dluh já.
Příspěvky prosím posílejte na Šárčin účet 194474641/0300 s poznámkou povodeň. Šárka je zároveň jednatelkou naší Mlejnské s.r.o. přes kterou hodláme podnikat všechny větší mlejnské akce. Posílejte třebas i sebemenší částku, financování davem je dnes módní a kdyby přispěl třebas 10 korun každý, kdo zná mlejn, měli bychom po problémech. Pokud chcete darovat větší částku a znát podrobnosti o jejím použití, neváhejte mě kontaktovat na tel. 775 126 181. Jak ale jistě víte, mlejn je otevřené místo, lze se sem kdykoli vypravit i bez předchozího ohlášení a osobně se přesvědčit o smysluplnosti využití vaší pomoci. Přijeďte nás navštívit, štědré mecenáše pohostíme, že po svých neodejdou! Přírodní stánek u cesty na Budeč, kde si můžete koupit mlejnské produkty, funguje bez přerušení. Pokud se příspěvků sejde tolik, že by náhodou něco zbylo, použijeme to na další rozvoj mlejna, komunity a jejích bohulibých kulturních, sociálních a ekologických aktivit. Ostatně i během povodně jsme tu měli ubytovanou matku s čtrnáctiletým synem z Amsterdamu, kterou mi jako potřebnou poslala Anežka Hradílková z Buďánek (a která, jak se později ukázalo, byla podvodnice, která mi ze šuplíku ukradla 400 EUR. Takže apeluji na všechny, kteří mi posílate nějaké nešťastníky, kterým je třeba pomoci - rozmyslete si dobře, za koho se přimlouváte či dokonce zaručujete, tohle se nestalo poprvé. A momentálně nejsme příliš schopni pomoci komukoli dalšímu. Stačí, že se sem co nevidět vrátí Vítek Kremlička :)). Teď tu jsou další dva lidé bez přístřeší, jeden ve stanu na zahradě.
Určitě se také dočkáte i nějakého benefičního koncertu na mlejně, ale to až se trochu vzpamatujeme.
Prosím šiřte tuto zprávu všemi způsoby! Zvláště znáte-li kdo nějakého výstředního milionáře, který je dostatečně bohatý a excentrický na to, aby nám přispěl, neváhejte ho informovat o naší situaci nebo ještě lépe přivezte ho rovnou na mlejn! Časem budeme mít nějaké fotky dokumentující naši situaci, byla tu Hana Roguljič natáčet se svým kameramanem, takže sestříháme nějaké to výmluvné video, ale zatím máme jiné starosti. Rovněž ti, kterým se tato zpráva snad dostane do ruky a dostatečně nás neznají, se mi mohou ozvat a já vám milerád zašlu přehled dokumentárních filmů, reportáží a všemožných mediálních zmínek, které už o nás existují a z kterých pochopíte jak moc jsme potřeba a oč by byl svět bez mlejna chudší
Všem, kteří dočetli až sem děkuji za jejich čas a trpělivost a těším se na shledanou v lepších časech, třeba na nějaké příjemné akci na mlejně!
FREETEKK --- 13:50:45 13.6.2013
co na to "povodnova stokoruna" ?
LALINA --- 10:20:02 13.6.2013
Vážení,
obracíme se na Vás s prosbou o pomoc občanskému sdružení APPN (Agentura
pro neslyšící), které poskytuje služby pro neslyšící.
Ničivá povodeň, která vtrhla do hlavního města Prahy, se bohužel nevyhla
ani našemu sdružení a zatopila kompletně celou kancelář. V současné době
naše sdružení funguje v nouzovém režimu. Rádi bychom v co nejkratší době
opět obnovili naše služby, ale bez podpory druhých se neobejdeme. Proto
jsme se rozhodli oslovit Vás, zda byste nám pomohli.

Bližší informace o našem sdružení a možné podpoře naleznete v příloze.
Budeme vděčni za jakoukoliv pomoc.

S přáním příjemného dne,

APPN, o. s. (Agentura pro neslyšící)

Světova 1051/15 180 00 Praha 8, Česká republika
www.appn.cz

Tlumočnická služba online – NONSTOP
Zprávy pro neslyšící http://www.zpravy-pro-neslysici.cz/
Profesní poradenství, podporované zaměstnání
Tranzitní program pro žáky a absolventy
Právní poradna pro neslyšící
Tichá kavárna http://www.tichakavarna.cz