Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
NLP - neurolingvistické programování
MADRONA
Tato diskuse je určena pro ty, kteří se zajímají o NLP, tedy neurolingvistické programování. Sdílejme zkušenosti s používáním NLP jako terapeutické techniky, odkazy na zdoje, kurzy. recenzujte knihy, doporučujte videa. Vítány jsou i příspěvky z oblasti použití NLP v jiných než terapeutických oblastech.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SEBIEN --- 19:20:47 30.12.2014
TAARA: tak čistě teoreticky, obojí více či méně vychází mimo jiné z Ericksona, resp. systemiky, nebo ze Satirový,takže to nějaký styčný body mít může, ale původní NLP s něčím takovým rozhodně neoperovalo. Bandler a Grinder a jejich první Structure of Magic jsou sedmdesátý léta, Hellingerovu metodu wiki datuje do osmdesátých, jestli se ptáš na tohle. Ale jinak ti nepovím, o NLP jsem dělala akorát referát, tak jsem přečetla dvě knížky, o konstelacích nevím dohromady vlastně pořádně nic.
DARJEEL --- 15:42:56 30.12.2014
Noa když tu operujete s magií, je NLP už po těch letech podpořené nějakým solidním výzkumem nebo stále je to "jen" vědecky se tvářící metoda co pobrala trochu z teorie kybernetiky a trochu z praxe KBT?

TAARA: mě osobně by spíš zajímalo, jak jdou tyhle dvě metody dohromady, jak se řeší bezpečí klienta a jak vypadá integrační práce následně po konstelaci...
TAARA --- 11:06:15 28.8.2014
Ahoj, včera jsem byla zas na NLP tréninku, a probírali jsme sociální NLP, trenér do nich začlenil i rodinné konstelace. Je to tak, že se tam teď počítají? Já mám takový pocit, že byly konstelace předtím a NLP si je přivlastnilo... kdyžtak mně někdo opravte prosím :)
DESTINYX --- 22:51:16 9.7.2014
TAARA: Ani NLP, ani magie. Je to slatanina.
MELLOR --- 22:08:17 6.7.2014
Čmolík je čistě magie.
DARJEEL --- 10:59:17 1.3.2013
Institut pro NLP
http://www.nlp.cz


Uvod do NLP.pdf | Ulož.to
http://www.ulozto.cz/xh62cqJ/uvod-do-nlp-pdf
MADRONA --- 23:00:09 22.2.2013
Ahoj, založila jsem tuto skupinu, protože v současné době dělám výcvik "NLP Practitioner a hypnóza podle Ericksona" a ráda se podělím o své zkušenosti, dojmy a informace s ostatními a doufám, že ostatní budou také sdělní.

Na nástěnku postupně umístím nějakou doporučenou literaturu. Pokud máte zájem o odkazy na eknihy, napište mi do pošty svůj email a pozvu vás před dropbox ke zdroji. V dohledné době se zamyslím nad tím, jak uspořádat nástěnku. :)
TONY9 --- 17:07:04 22.2.2013
Znáte někdo knihu Libora Činky "Ovládněte Svůj Mozek aneb poslední kniha o mozku a zrychleném učení, kterou budete potřebovat". Zajímalo by mě co na ní říkáte.
TRISMEGISTOS --- 11:18:51 20.2.2013
Tak já začnu doporučením zajímavé literatury:

Zbyněk Vybíral - Lži, polopravdy a pravda v lidské komunikaci

Vladimír Smékal - Pozvání do psychologie osobnosti

Dobře a srozumitelně hovoří o neurologii ve svých pracích František Koukolík.
Jako přední český neuropatolog se pochopitelně zaměřuje především na dysfunkční a atipicky pracující mozkové systémy, ale pro pochopení základních vztahů myšlenkových cest a lepší vhled do komunikace mezi jednotlivými neuronálnimí sítěmi, jsou jeho eseje výborný materiál.