Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
GREGI
Nejenom mobilní dům musí být malý.
Šikovná a převážně DIY řešení malých domků, aneb to že je to malé a levné neznamená, že to nemůže být pohodlné a luxusní.
Pro lidi co chtějí vlastní bydlení ale nechce se jim platit nájem či se zadlužit hypotékou, nebo jen prostě nepotřebují obří barák.


Obrázky, rady, odkazy, pomoc při shánění stavebního materiálu, technologické postupy stavby, materiály, pozemky, půdorysy atd.

odkazy na blogy a stránky na nástěnku

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 20:18:21 17.9.2020
NYKRUK: Počítám že bez kol to mude víc než 30cm rozdíl, některé auta s rukou jsou menší i když to není úplně lowdeck.
NYKRUK --- 15:34:02 17.9.2020
FRUITS: právě s výškou je problém, protože nadměrné náklady jsou na více jak 4 m výšky vozidla. Povolení na nadměr nemá každý dopravce. Pak musí volit trasu mimo nízké mosty atd. Můžeš na přepravu sundat kola a tím získáš cca 20-30 cm. Auta s rukou mívají výšku vyšší.
Hledej podvalník, bude stát cca 40-50 Kč/km + natlačení traktorem nebo nakládka autojeřábem.
FRUITS --- 15:23:53 17.9.2020
CUKI: Jak to myslíš hodit na auto z rukou?
NYKRUK: bez podvozku má 2 metry a já doufám že s podvozkem se to vejde do 3 metrů (prý je to asi problematičtější pokud vezeš náklad nad 3...)
NYKRUK --- 8:43:58 17.9.2020
FRUITS: jak je maringotka vysoká (na kolech)?
FIYAH --- 8:43:49 17.9.2020
FRUITS: do zatáčky s kopcem poradím strkat traktorem za oj jako by po zadku( couváním) je to stabilnějsi, ten začátek dotazů neporadím..
CUKI --- 21:35:29 16.9.2020
FRUITS: Nedá se to hodit na auto z rukou? To bejvá rozumné i cenově.
FRUITS --- 17:46:19 16.9.2020
zdravím, snad to není uplně blbej dotaz - Chci si převézt maringotku, cca 20 km - z vesnice do širšího centra Brna na půjčený pozemek. Maringotka je orličan, 7x2,5 + dva oje. Je pojízdná jen nemá techničák (kdyby to bylo mezi vesnicema nechal bych to vzit traktorem, ale jak se musí jet asi 2 km skrz osídlený město, tak to asi nebude chtít nikdo risknout..). Natáhnout by se na podval za nějaký kamion či co dala easy, akorát cílové místo je trochu komplikované, v takové zatáčce a kopečku (ale to bych mohl nechat vyhodit před a pak to nějak dotahnout nějakým traktorem..)
Neznáte kolem Brna nějakou službu nákladní dopravy či co, která by to dala, a máte zkušenost? Zatím mi to všechny odmítají, a moc nevím co s tím. Případně jinou variantu.
Díky
CUKI --- 21:51:44 14.9.2020
CUKI --- 21:02:33 14.9.2020
77WHITE: Tak v USA koukám je to možná víc podobné jak u nás. Co z toho článku (nejen z tohoto) cítím, je fakt, že trend tinyhouse ve valné většině naprosto míjí ty nesporné výhody co tyhle stavby "umí" a vzniká z toho něco co to vlastně není...
Což je škoda.
Zrovna dneska jsem měl mít konzultaci (zrušena pro karanténu), kde architekt domanipuloval svého zákazníka k mnohem většímu domu, než zprvu chtěl, jen proto že to vyjde levněji na m2 zastavěné plochy a jednodušeji z toho udělá pasivní dům. Takže z původně chtěných 60m2 vznikl 128m2 pasivní dům, který má ale skoro dvojnásobné nároky na energii a stál 1,75x tolik. To je ale ekologie!


MART1NKA: Americké domy jsou vesměs větší, protože jejich standard je stále dost mizernej. Je to dáno tím, že energie jsou tam většinou mnohem levnější a dům je spíše spotřební zboží. Taky není problém dojíždět větší vzdálenosti (zase levnější palivo) a snadnější parkování ve městech.

U nás ty chaty měli původně naprosto jiný účel. Ale tím, že jich je tu tolik, tak se to promítlo právě v těchto ohledech. Bohužel než se na to připravili obce, tak mnoho z těchto lokalit dokázali lidé naprosto zdemolovat hromadnou tetris zástavbou. Mnichovice, Brnky, Posázaví, Lipence a rovinaté plochy dál proti proudu Berounky až do Zadní Třebáně a mnoho dalších oblastí je naprosto zdevastovaných a víc než rekreační oblast do připomíná kemp. I tady u nás v Nučicích to v některých částech vypadá dosti divoce. Ale naštěstí už se to dost zastavilo změnami v ÚP. V Berouně, ve Vráži, zde i v mnoha lokalitách v údolí Kačáku už jsou naštěstí rozumné restrikce, které neumožnují stavět co se lidem zachce. Mám pocit že nově je to i v Brnkách...
77WHITE --- 18:37:15 14.9.2020
a jinak na archdaily je cele zari venovane tiny trendu, takze dost odkazu na projekty nebo zajimavosti -
Tiny | ArchDaily
https://www.archdaily.com/tag/adtopic-2020-tiny