Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
GREGI
Nejenom mobilní dům musí být malý.
Šikovná a převážně DIY řešení malých domků, aneb to že je to malé a levné neznamená, že to nemůže být pohodlné a luxusní.
Pro lidi co chtějí vlastní bydlení ale nechce se jim platit nájem či se zadlužit hypotékou, nebo jen prostě nepotřebují obří barák.


Obrázky, rady, odkazy, pomoc při shánění stavebního materiálu, technologické postupy stavby, materiály, pozemky, půdorysy atd.

odkazy na blogy a stránky na nástěnku

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KCHARI --- 14:34:50 2.4.2020
CUKI: tak jasny, ale na to spis pouzijes nejakou modularni stavbu ala kontejnery od Koma. Jako sklad materialu se ty stary kontejnery pouzit daji, to je asi dle meho jediny smysluplny pouziti
CUKI --- 14:11:32 2.4.2020
KCHARI: Třeba jako dílna dobrý. Tohle ti jen tak nevykradou :-)
Jako dočasné modulární stavby taky super. Zrovna dnes když tu "řádí" korona, tak se z toho dalo udělat karanténní bydlení na hranicích pro ty co se vrátili do ČR, když to odezní dají se použít podobně třeba pro provizorní bydlení v případě záplav a jiných pohrom. Dá se to snadno a rychle přepravovat a dobře skladovat. Takové věci by měla mít naše armáda k dispozici a měla by mít přesně takové použití.
KCHARI --- 13:53:55 2.4.2020
???: co se tyce mechanickych vlastnosti, tak corten vs bezna konstrukční uhlikova ocel jsou na tom strejne a i pri výpočtu se k tomu pristupuje stejne. Fakt "mekci" neni
CUKI: tzn klasicky ohrana pisnicka co uz xkrat probehla internety => stavet si bydleni z vyrazenyho kontejneru je kravina, nema to zadny plus (asi krome cool efektu na internetech)
CUKI --- 13:32:30 2.4.2020
KCHARI: Někde jsem četl, že při nevhodném klimatu, se právě ta ochranná vrstva neobnoví a rezne dál.
jsou tři rizikové faktory:
slaná voda
vlhké podnebí
a stojatá voda
A aby tomu nebylo málo tak ty kontejnery co jsou na prodej jsou vždy vyřazené! Tedy krom defektů, které by asi nevadili, mají problém právě s tou korozí. Na druhou stranu je v běžném prostředí jejich životnost mnohonásobně delší. Ale jen tak na zem bych ho nepokládal. Jo a předpokládaná původní životnost je 30let.
Pod 40k Kč ze ani 20' nedá sehnat a i ty jsou většinou dost špatný :-(
podle mě se moc na tiny house nehodí, ale má velkou výhodu v tom uzavíracím mechanismu. Ten zámek je dost odolný, ale sám stojí asi dalších 8k Kč a neprodává se dohromady s kontejnerem...
??? --- 12:32:12 2.4.2020
KCHARI: na použitéj kontejner to je kontraproduktivní, bo to už nikdy neocistis tak, jakej to mělo stav před prvním nátěrem, takže ti to nedá téměř nic navíc, než natřený.

je jedno jakej corten použijes na konstrukci, každej bude "mekkci" než klasická uhlikovka.
CUKI --- 12:13:33 2.4.2020
KYARA: Naopak je jich velký nedostatek, protže jsou blokovány v Číně... :-)
Dopravci nemají v EU volné kontejnery.
KCHARI --- 10:58:25 2.4.2020
???: no alle tim jsi nevysvetlil, proc je ta zakladovka kontraproduktivni :) a pohledovy neosetreny corten je trochu jiny odvetvi nez nosny kce
??? --- 10:52:11 2.4.2020
KCHARI: Corten rezne jako jakákoliv jiná ocel, jen s tím rozdílem, že se se rzí počítá jako ochranou vrstvou. Pokud bude konťák v korozních podmínkách, že bude spodek imrvére ve vodě, tak to zrezene taky, jenom pomaleji.

Kontejnery se natírají hlavně nový, protože barva funguje jako další ochraná vrstva - jakmile se někde odře (což se prostě stane rychle v docích), v odřeným místě to narezne, a v ochraně nahradí ztracenou barvu.

Cortenů je více tříd, ty vysoké třídy se dají použít i na fasádu (viz třeba L'Ocelot ve Vysočanech).
KCHARI --- 10:30:41 2.4.2020
PARRHESIA: rezne pomaleji nez bezna ocel. Ale rezne. Jinak ted nam privezli na stavbu kontejner taky z cortenu a nabarvenej je dost, viz stitek

[//i.nyx.cz/files/00/00/21/24/2124665_da0727cf93f9d50cc08e.jpg?name=IMG_20200402_100956.jpg]
KYARA --- 10:10:06 2.4.2020
BIMBAS: shipping containers ted pujdou sehnat prakticky zadarmo :D