Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
GREGI
Nejenom mobilní dům musí být malý.
Šikovná a převážně DIY řešení malých domků, aneb to že je to malé a levné neznamená, že to nemůže být pohodlné a luxusní.
Pro lidi co chtějí vlastní bydlení ale nechce se jim platit nájem či se zadlužit hypotékou, nebo jen prostě nepotřebují obří barák.


Obrázky, rady, odkazy, pomoc při shánění stavebního materiálu, technologické postupy stavby, materiály, pozemky, půdorysy atd.

odkazy na blogy a stránky na nástěnku

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PHRASE --- 15:42:31 28.6.2016
taky pěknej projekt:
The DIY greenhouse of the future offers a year-round private oasis
http://www.theplaidzebra.com/the-diy-greenhouse-of-the-future-offers-a-year-round-private-oasis/

[http://www.theplaidzebra.com/wp-content/uploads/2015/05/1_MainBanner-1.jpg]

jestli se me nekdy stane, ze nebudu rozlitana jak blazen, tak by se mi podobny skleniko obyvak taky moc libil
EDAK --- 16:22:09 16.6.2016
SKINNER: Obcas se neco objevi zde.Ale neni toho moc a je to hned pryc. http://vsezaodvoz.cz/
SKINNER --- 8:31:55 14.6.2016
Neměl by někdo nápad kde sehnat v Praze a okolí větší množství použitého a použitelného dřeva na stavbu malého zahradního domku? Prkna, fošny, hranoly,trámy, všechno zdělám! :) Chtěl bych to postavit kompletně z "odpadu", je to jen sranda experiment, nehodlám v tom bydlet, spíš si to vyzkoušet. Koukám, že existujou i firmy co starý dřevo ze staveb vykupujou, tak nevim jestli je šance si to z nějaký demolice prostě odvézt... Díky za tipy!
77WHITE --- 22:07:45 12.6.2016
EGGH: spíš než na výrobu cihel bych koukal směrem na dusaný stěny z hlíny, jílu, kamenů (a popř cementu/ betonu) do bednění, není to technologicky a časově tak náročný jak ty cihly. Bohužel to budeš muset chránit proti vodě/ vlhkosti stejně jak ty cihly .
??? --- 14:47:58 12.6.2016
EGGH: buchty (=nepálené cihly) se u nás v Polabí používaly skoro na všechno. Dokud byl dům obydlený a měl střechu, tak to stálo a fungovalo. Ale u země a v rozích byly použité kameny nebo pálené cihly. Komu to zaplavila voda, tomu šel dům dolů. A že to po povodni 2002 byly stovky domů.

Náš dům má v nejstarší části opuko-buchtové zdivo a stojí. Ale kurník, ten jsme měli cihlový. Ten je mokrý a postupně se plní mokrýma slepičincema, to by se drolilo a pomalu sesulo.
Jo a ty buchty, ty bychom radši neměli. Dneska je to souvislá vrstva lehce křivá, dost drolivá a jsme rádi, že nosnou práci odvádí kámen. Možná to drží jen omítka navrch. A šířka zdiva je 60-80 cm;)
ZATAMOKO --- 12:55:03 12.6.2016
EGGH: tak to pak dej vědět, co to udělá v čase. Dost mě to zajímá.
Přecijen zrovna kurník je pomerně agresivní prostředí - kolísavá vlhkost (den/noc), výpary atd.
Kamarád se poslední dobou vzhlídnul v https://en.wikipedia.org/wiki/Rammed_earth, tak na to jsem taky zvědavej.
EGGH --- 12:03:06 12.6.2016
???: Díky, už zkoušíme - teď z nich plánujeme stavět kurník.
??? --- 12:16:19 11.6.2016
EGGH: vzhledem k tomu, že každá hlína je tak trochu originál, jediné co ti zbude je udělat si vzorky. Podle zákona nejsou na nosné zdivo, což asi neřešíš. Nevím na co to máš, ale výroba cihel je poměrně náročná časově. Od přípravy hmoty, samotné výrobě cihel až po jejich sušení. Navíc zdění s takle malými cihlami co jsi schopen vyrobit pak moc nepřibívá. Osobně se mi nechce dělat ani s těmi malími z bouraček a raději si koupím velkoformátové.
CUKI --- 22:59:40 6.6.2016
DARUMA: to mi zní spíše jako kdyby to stavební pozemek nebyl, ale obec by souhlasila s nějakou vyjímkou v případě smysluplného využití, pak bych tam ten domek ani nezkoušel. Ona realitka toho hlavně dost nakecá ale realita je někde jinde. Neznám za svou dlouholetou sbírku zkušeností s makléři jediného kterýmu by se dalo věřit :-(
Vše si ověř důkladně na úřadech!