Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
GREGI
Nejenom mobilní dům musí být malý.
Šikovná a převážně DIY řešení malých domků, aneb to že je to malé a levné neznamená, že to nemůže být pohodlné a luxusní.
Pro lidi co chtějí vlastní bydlení ale nechce se jim platit nájem či se zadlužit hypotékou, nebo jen prostě nepotřebují obří barák.


Obrázky, rady, odkazy, pomoc při shánění stavebního materiálu, technologické postupy stavby, materiály, pozemky, půdorysy atd.

odkazy na blogy a stránky na nástěnku

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 2:02:45 29.12.2014
Not Quite Square: alternative architecture [HD] By Design, ABC RN
https://www.youtube.com/watch?v=WnNhbwq89NY
TOXICMAN --- 23:37:35 21.12.2014
???: jenom doplnim link
https://vimeo.com/ondemand/microtopia
3,99USD za stream ve 24hod okně
ZABAKOVA --- 18:41:56 21.12.2014
Australian Bungalow with a Modern Addition | Dwell
http://www.dwell.com/my-house/article/australian-bungalow-modern-addition
??? --- 18:37:14 20.12.2014
YONKOP --- 10:37:51 20.12.2014
KETA: Díky za info... to musel mít hodně rozumný stavební úřad a projektanta :-) Netušil jsem, že je sláma už uznaná jako samonosná...
KETA --- 9:51:41 20.12.2014
YONKOP: ad dům ze samonosné slámy - už i u nás to jde :) kamarád dostal stavební povolení a letos má hrubou stavbu hotovou. V létě jsme u něj byli na kurzu... https://www.facebook.com/BalikSlamy/photos_stream
YONKOP --- 7:18:41 20.12.2014
LUBOSHJAH: Tak třeba na dřevě se dá ušetřit velmi slušně tak, že si nekoupíš hotový řezivo na pile, ale kulatinu a tu si necháš u sebe na pozemku nařezat firmou, co má mobilní pilu. http://bydletejinak.cz/domy/jak-usetrit-150-000-na-drevostavbe/ Tady je ukázka cen. Ale samozřejmě pak budeš muset sušit.

Když bys chtěl jít do jedné z nejlevnějších variant, kterou si jde postavit, tak je to třeba slaměný dům. Ten je mimochodem super i v tom, že můžeš použít mnohem vlčí dřevo než u běžné dřevostavby, protože sláma se o vlhkost postará.

Na tyhle stavby existují kurzy, kde ti během několika dnů ukáží stavitelé vše od základů, přes vlastní stavbu po omítky. Hodně domů vypadá sice dost hipísácky, ale jde s tim bez problémů postavit i dům, kde nikdo nepozná, že jde o slámu. Pokud máš kamarády, co by byli ochotný s tim v létě pomoct, tak jde velice výrazně ušetřit, fajn je i to, že celá stavba velmi rychle přibývá. Samozřejmě budeš potřebovat výpomoc odborníků, minimálně na vodu, elektro a odpady a velmi pravděpodobně i na tesařinu.

Občas můžeš na západě narazit na samonosnou slámu, to je dům, který nemá patro a střecha sedí přímo na slámě, ta se stlačí a bez problémů drží. To u nás kvůli legislativě nejde, takže musíš postavit dřevostavbu a tu zaizolovat slámou.
??? --- 13:11:27 19.12.2014
???: jj ten taky :D

Jj souhlasy jsou treba od vsech sousedu. Ja bohuzel sousedim se silnici, tak jsem musel mit i povoleni od obce..