Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
GREGI
Nejenom mobilní dům musí být malý.
Šikovná a převážně DIY řešení malých domků, aneb to že je to malé a levné neznamená, že to nemůže být pohodlné a luxusní.
Pro lidi co chtějí vlastní bydlení ale nechce se jim platit nájem či se zadlužit hypotékou, nebo jen prostě nepotřebují obří barák.


Obrázky, rady, odkazy, pomoc při shánění stavebního materiálu, technologické postupy stavby, materiály, pozemky, půdorysy atd.

odkazy na blogy a stránky na nástěnku

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 9:51:33 21.1.2021
VSICHNIMAME:
MART1NKA:
hele ona ta povinnost je dost je dost nijaká. Obec prostě řekne že na to nemá prostředky.

Všude kde to znám to tak nedělají nikde. Ale třeba někde na krajích osad jsou ty kontejnery. Pošta je kapitola sama o sobě. Ale jak vidím ne jenom v osadě.
To bydliště je asi jedna taky napadnutelné, protože bydlet v rekreačním objektu může ze zákona i tak, jen tam nemůžeš mít zapsáno trvalé bydliště bez čísla evidenčního. Ale budu si o tom muset zjistit více informací. V každém případě pro obec je výhodné zde mít co nejvíce trvale bydlících, protože z toho žijou.
SVAN --- 23:37:01 20.1.2021
MART1NKA: U nás visí standart cedule - Cesta se v zimě neudržuje a pod ní je fixou připsáno, ani v létě :)
Ale je pravda, že jednou za rok po dostatečném stepování sousedů na úřadě, jí trochu srovnají, navezou atd. A to tam nejvíc stepuje soused co tady ani nemá trvalé, přesto tady žije a nechají se
MART1NKA --- 23:32:00 20.1.2021
SVAN: Nemusia udržovať cestu, aby po nej mohli jazdiť popeláři/pošťáci? Ja fakt neviem.
VSICHNIMAME --- 23:21:53 20.1.2021
SVAN: nevím. Nemám ambici tam mít trvale bydliště. Nicméně to trvale bydliště by se u nás nedalo realizovat už kvůli (ne)přístupu IZS. Fakt je, že už mnohokrát jsem si říkala, z čeho ta obec asi tak financuje všechny ty kontejnery na odpad. Napadá mě leda přerozdělování daně z nemovitosti, ale přesně ten mechanismus neznám.
SVAN --- 23:17:07 20.1.2021
VSICHNIMAME: a neplatíš odpady
SVAN --- 23:16:17 20.1.2021
VSICHNIMAME: V čem je to pro obec výhoda, že tam nemůžeš mít trvalé bydliště a nedostávají na tebe alespoň nějaké peníze do kasy?
VSICHNIMAME --- 23:13:59 20.1.2021
CUKI: na odpady jsou ve vsi kontejnery, jinak viz mart1nka. Tak, kde máme chatu, nemá c. evidenční žádná chata, chaty jsou identifikovány čísly parcel a normálně zaneseny v katastru.
SVAN --- 23:11:29 20.1.2021
77WHITE: Každopádně díky za radu
SVAN --- 22:59:47 20.1.2021
CUKI: Napsala jsem: je v územním plánu pouze standartní trojka
Trochu s nadsázkou a taky jako konstatování, že když na tebe vytáhnou sedlovou tak pravděpodobně i valbovou a polovalbovou, že je to taková svatá trojice vesnické zástavby, tam kde jsou fakt zaseklí.

Odpovíš mi na to: To vůbec netuším že je to standard. Valba a polovalba není v našich končinách zrovna běžná. To se prosadilo až u dnešních obludně velkých bungalovů.

Tže se ti pouze snažím vysvětlit že Valba i polovalba je v našich končinách naprosto běžná!

Aby jsme se dostali do fáze kdy mi ještě vysvětlíš, že když nechci jít cestou najmutí si expertů, studii atd, což nebude asi nikterak levná záležitost, když stavím dům, který nebude za milióny, tak jsem člověk s negativním přístupem, který ničeho nedosáhne :)))

Hledám cesty, proto jsem se zeptala, ale když vidím, že nabízená cesta je mimo moje finanční možnosti, tak se poohlédnu po jiné nemusíš se bát, že bych ustrnula.

No nic myslím, že jsme vyčerpali téma ažaž
MART1NKA --- 22:42:57 20.1.2021
CUKI: Jo ták to myslíš. :) Nojo. Mne skôr príde, že juhočeši to šetria na zimu a cpú do kamen. Aspoň podľa smradu.