Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
GREGI
Nejenom mobilní dům musí být malý.
Šikovná a převážně DIY řešení malých domků, aneb to že je to malé a levné neznamená, že to nemůže být pohodlné a luxusní.
Pro lidi co chtějí vlastní bydlení ale nechce se jim platit nájem či se zadlužit hypotékou, nebo jen prostě nepotřebují obří barák.


Obrázky, rady, odkazy, pomoc při shánění stavebního materiálu, technologické postupy stavby, materiály, pozemky, půdorysy atd.

odkazy na blogy a stránky na nástěnku

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lDcVrVA4bSQ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ANDY_WARHOL --- 19:57:10 8.10.2018
77WHITE: jo k tomu sem taky došel, aby to za mě za pár k radši řešil někdo jinej.
77WHITE --- 18:52:59 8.10.2018
ANDY_WARHOL: tak když víš co děláš, neni to takový drama. Jestli to tam stát může, tak neni ani jediná věc z toho co píšeš problém. Hlavně nejlepší radu co mám pro lidi mimo obor - vůbec nemluvte s úřadama. Všechno přes projektanta/ architekta/ stejdu stavaře, přes někoho znalýho oboru co umí terminologii a zná zákony.
ANDY_WARHOL --- 13:01:43 8.10.2018
CUKI: ps: na novu téměř nekouká, na nějaký zpravodajství jejich už vůbec ne
ANDY_WARHOL --- 12:57:03 8.10.2018
CUKI: já sem pro to aby se nestavelo v chráněných oblastech, to sem psal. Ale ten zbytečně opruz je i tam, kde se stavět normálně může.
ANDY_WARHOL --- 12:49:52 8.10.2018
77WHITE: jo budu tím procházet příští rok. Dům, přípojka na elektriku, vrt, čistička. Mám se na co těšit. Užiju si tu bezproblémové hladké projíti.
OMNISLASH --- 12:06:54 8.10.2018
CUKI: ..tu plazmu s uhloprickou neco pres metr jsem koupil par tydnu zpet za 3k5. v tom bude zakopan ten pes, ze jeste nebydlim ve svem :-)
CUKI --- 15:19:24 6.10.2018
ANDY_WARHOL: To je furt dokolečka. Sousedova tráva je vždycky zelenější, že? :-)
Na jedné straně si lidé furt stěžujou, že dělaj za málo a nemaj žádné peníze, na druhou stranu bydlet jako předchozí generace by nikdy nechtěli.
Kdyby se lidé spokojili s tím na co opravdu mají a co potřebují, do práce by mochli chodit na den dva v týdnu max.
Ale protože tě všude v okolí masírujou tím, že panelák naležato prostě potřebuješ a každej musí mít své vlastní auto a plasmu s úhlopříčkou, alespoň metr.


Přírůstek obyvatel je kupodivu zanedbatelný a víc se postaví, ale nesmíš koukat na to co ti říkají na Nově. Protože ve většině případů se sčítají akorát developerské projekty, nikoli skutečný přírůstek staveb.

Jinak ano já bydlení mám, ale většina lidí by to nepovažovala za dostatečné protože má jen 45m2 a to pro běžnou rodinu nestačí, protože se tam nevejde pokoj pro každé dítě zvlášť, ložnice pro hosty, a pracovna pro každého člena rodiny,... Většina lidí si takové bydlení jako mám já dovolit může, jen musí přehodnotit co opravdu potřebuje...

ANDY_WARHOL: To už je spíše problém spekulace se stávajícími ruinamy a hlavně u těch ruin sjou například i vzrostlé stromy, ty prostě penězi nezaplatíš! Domek mostavíš jakýkoli a kdekoli když máš peníze, Ale strom ti za 2 roky nevyroste...
77WHITE --- 14:16:06 6.10.2018
ANDY_WARHOL: Nicmene, ziskat povoleni na malej dum neni slozity. Jen to trva. Pokud teda stavis tam kde mas a nesnazis se uredniky ochcat, pak to muze bejt na dlouhy lokte.
77WHITE --- 14:05:23 6.10.2018
77WHITE: Generalizovat*