Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Primal a paleo - zkušenosti, recepty
ALONSY
Jak na paleo
http://jaknapaleo.cz

Mapa vajec
https://maps.google.com/maps/ms?msa=0&msid=210321640653234128767.0004d9601591e083d1325

Pro začátečníky k lepší orientaci - je to paleo, nebo to není paleo - food list
http://paleodietlifestyle.com/paleo-diet-food-list/

Paleo Lifestyle Rozcestník a scestník pro paleo jedlíky
http://www.paleolifestyle.cz/

80 Paleo Breakfast Ideas
http://paleo.com.au/2012/08/80-paleo-breakfast-ideas/ -

Ovoce - tabulky nutričních hodnot ovoce, obsah jednotlivých živin a vitamínů a minerálů
http://www.ovocedoskol.eu/node/24

Publikované výzkumy o paleo dietě
http://thepaleodiet.com/published-research-about-the-paleo-diet/

[ MASO-vegetariánům vstup přísně zakázán ]

[http://dearpaleo.com/wp-content/uploads/2012/01/paleo-flowchart.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 17:00:41 30.9.2014
MMETLA: dik :) to zni hrozne dobre :)
MMETLA --- 16:56:09 30.9.2014
???: no do rolek mam desne rad creme fraiche, uzeny losos, kopr, kapary a nechat to vychladit .. pripadne udelat nejakou podobnou penu z tvarohu treba, dochutit ruznym korenim ... ja delal treba jen rozpecene lilky naplnene korenim a pripadne i vejcem a slaninou ...
??? --- 16:51:02 30.9.2014
Do toho trosku vstoupim... Napada vas nekoh nejaka dobra napln do pecenyho lilku? :)) (chci si udelat lilkovy rolky nebo neco takovyho) nemusi tam byt maso, musi to byt dobre ;)
MMETLA --- 16:18:45 30.9.2014
Jako chápu kam tím míříte a na co se ptáte, ale no tak ... opět se nám tu něco ztratilo v překladu? ... když někdo řekne sportovat, tak je z toho jen pohyb a výlet do krámu? Tady fakt jde o nuance, ale ty jsou právě tím co rozhoduje.

Ano, Sisson tvrdí, že pravidelné kardio tě zabije, že pokud budeš MINIMÁLNĚ 1 hodinu denně tahat na hřbetu svoji vlastní váhu + stejnou porci k tomu, tak budeš OK, pokud k tomu přidáš občasný sprintík a každý den stabilní porci pobytu venku (alespoň půl hodiny svižné chůze tam tuším říká), na čerstvém vzduchu a slunci, ... nejlépe.
Není k tomu jednoduchý obrázek jako by to bylo v Jídle na prvním místě - a jsou z toho desítky výjimek, přece jen Sisson se zaměřuje na atlety a tohle jsou doporučení pro lidi co mají běžnou sedavou práci, že těch řekněme 4-6 hodin sportu + doplňkový pohyb budou stačit k tomu, aby se neprojevily zdravotní obtíže - společně pak s vhodnou stravou dojde k vyšší šanci na delší a kvalitnější dožití.

Přepisuji to asi už potřetí, nechci vyznít nijak naštvaně. Osobně třeba se mi líbí Sisson v tom zaměření na vrcholový sport, v tom kolik možností a variant nabídl (a to ne v první knize, ale spíše na blogu či dalších knihách), čtivý je víc než geekovský Wolf, ale o hodně méně pop a pro laiky (i dost hlupáky) a 'mýtů zbavené' Jídlo na prvním místě. Prostě kombinace více knih může někomu utvořit jeho oblíbenou variantu. Vzhledem k tomu, co je v Česku přeloženo, je to vcelku hodnotná kombinace, která úplně stačí a kdo chce víc a něco jiného, musí zapátrat po slovenských překladech anebo rovnou originálech. Furt vychází něco nového, vylepšeného a je toho tolik, že asi ani nemá smysl shánět a číst vše :-)
??? --- 10:52:50 30.9.2014
MAR_TINA: překrásně řečeno :-D
CONTINUITY --- 23:58:53 29.9.2014
MAR_TINA --- 23:58:37 29.9.2014
CONTINUITY: já taky ne, už ve středu by mi došel příděl pohybu a nedošla bych si ani do krámu
CONTINUITY --- 23:57:51 29.9.2014
MAR_TINA: Myslím si, že ten příspěvek snad musel myslet nějak jinak. Neumím si to představit

Čistě za sebe: Kdybych se měla hýbat jen 4-6h týdně, včetně procházek, a zbytek času vést běžnou civilizační existenci, tak nedostatkem pohybu asi umřu.
A v žádném případě bych při takovém režimu nebyla schopná trávit každej den maso.
Prostě mi to přijde fakt moc málo.
MAR_TINA --- 20:52:23 29.9.2014
mno, Siver došel k závěru, že na paleu má chodit na lehké procházky a maximálně 4x týdně a možná i pomocí stejné knihy. [ SIVER @ Fitness & vše kolem něj ]
Základ je spíš myslet, než co jiného. ;)

CONTINUITY: co jedli pralidé je částečně zmapované, ale nemá smysl se tím moc zaobírat. Krom totálně jiných podmínek vnějších, jiné náplně života a jiného očekávání, máme i trochu jiné tělesné proporce a genetickou výbavu.
CONTINUITY --- 12:02:54 29.9.2014
MMETLA: To nebylo odsouzení, bylo to vyjádření právě jen k té jedné větě, kterou možná napsal někdo, kdo to ani nečetl.
Chápu, že knížka může být dobrá, a z toho jak ji zapálení hájíš soudím, že asi je :)

A jasně, jde si zařídit život tak, aby se člověk hýbal celý den, jen to vyžaduje dost zásadní změny, s tím naprostej souhlas...

Včera jsem si četla v knížce It Starts With Food, která mi přijde dost dobrá. A tam hned na začátku říká autor, že podle něj je nesmysl dohadovat se, co a jak pralidé. To stejně nevíme. Důležité je, co děláme my, a co nám dělá a nedělá dobře. S tím souhlasím.