Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Strašilky
TEEAK
- fotky našich malých a velkých strašidel - jaké druhy chováte a jak je získat
- rady jak je chovat - podělte se o svoje vylepšováky
- kam chodíte na listí ve svém okolí

Jakékoliv porady a chovatelské úspěchy :-)

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HARDY --- 18:14:49 6.2.2015
TEEAK: dík, server o strašilkách znám, podle všeho postupuji správně, jen s vlhkostí si nemůžu být jist, protože králíkárna na koleji s plastovými okny často vytváří nevyhovující prostředí i lidem :-D Terárko mám cca 40x25, zadní stěna je z pletiva jako je na různých obrázchích. Kropím je tak ob den jen trochu a čerstvé větve jim tam dávám mokré po omytí cca po týdnu, protože se obvykle dokáží chytnout a vyrašit nové lístky.

Já taky předpokládám, že tahle snížená aktivita a vození se je příprava na vajíčka, jen jsem měl obavy, že tomu předcházelo mírnější hladovění. Zítra za světla udělám fotku jak jsou neodluční... On se jí nepustil ani když spadli ze stropu akvárka do keře.
TEEAK --- 17:52:05 6.2.2015
TEEAK: aha .. už vidím, že s ostružiním u tohohle druhu asi moc nepořídíš .. tím pádem teda zimolez, ptačí zob, šeřík a v létě zlatý déšť .. s tím bohužel nemám žádné zkušenosti ..
TEEAK --- 17:47:05 6.2.2015
HARDY: je to tu poslední dobou mrtvější (moje strašilky - extatosoma tiaratum - už dožily a nové se mi nepodařilo odchovat - v té době jsme se stěhovali, tak to bylo pro vejce asi už neúnosné, ale ..) ďábelky tu určitě někdo chová, tak když vydržíš, určitě se někdo ozve .. tady zatím článek ze stránky, kde jsem sháněla nejvíce informací sama ..
Peruphasma schultei (PSG270)
http://www.strasilky.cz/psg270.htm
(je tam i pasáž o "vození" samečka na samici .. tipuju, že se ještě nějakou dobu bude "vozit" a až ho to přestane bavit, tak se teprve dočkáš kupy vajec)
Peruphasma schultei - strašilka ďábelská | SVĚT ZOOLOGIE
http://svet-zoologie.blog.cz/1010/peruphasma-schultei-strasilka-dabelska

co se týče potravy .. chovala jsem na maliníku (co jsem vždycky někde nadrbala v parku, cestou domů) .. určitě vždycky pomohlo dát rostliny do vody s trochou cukru - vydržely mi pak vždycky čerstvé až do doby, kdy je strašilky spásly .. na listí jsem chodila při dvou žravých kusech cca 2x týdně - vždycky jsem vzala pár delších šlahounů a ty doma opláchla ve vaně a nastříhala tak, aby se po nich "holkám" dobře lezlo a měly dost na dalších pár dní .. záleží jak velké máš pro ně ubytování, ale já jsem byla schopná nacpat potravu max na týden ..
HARDY --- 16:48:44 6.2.2015
A ještě tedy k tomu rovnou dotaz - máte někdo zkušenost jak dlouho vydrží bez potravy? Nechci to zjišťovat empiricky.
HARDY --- 16:47:20 6.2.2015
Ahoj, sleduje to tady někdo? Před měsícem jsem si pořídil strašidla ( Peruphasma Schultei ) na kolej, doposud mi přišly spokojený, ale co jsem je tu necelý týden nechal o samotě, tak sameček se výrazně zmenšil a neustále se drží na samičce a reaguje jenom na dotek, jinak se nepohne. Samička je zas uplně nafouklá, tak by mě zajímalo, jak toto chování vysvětlit? Nejdřív jsem si myslel, že jim chyběly čerstvé listy, ale hladový mi nepřijdou.
A pak bych se chtěl zeptat - kamarád měl loni dvě samičky jiného druhu a vajíček měl na rozdávání, já jsem se zatím nedočkal jediného, tak jestli někdo neví, jak to u nich funguje (dospělci).
LUCHUB --- 17:16:16 20.3.2014
Není tady někdo z Berouna a okolí, kdo by nějakou strašilku věnoval a nebo prodal za symbolický peníz?
TEEAK --- 12:41:23 18.1.2014
SHIVAFREETEKNO: zkus mrknout do map a hledat v okolí nějakej park ( u vysočanské tuším, že u polykliniky je něco) .. spíš asi najdeš ostružiní - hledej při zemi, ale mohlo by se zadařit
SHIVAFREETEKNO --- 17:33:18 17.1.2014
ahoj,prosim vas nevite nekdo kde roste na praze 9 nejlip vysočanská nejakej malinik :) diky
XIFF --- 22:56:55 15.10.2013
dneska jsem natáčela video jedné z našich obřích holek jak baští.. tak se musim podělit..:)
pharnacia ponderosa - adult female eating - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=JqUiQHj87pM&feature=youtu.be
XIFF --- 13:37:39 31.8.2013
tak dnes se nám vylíhla první malá Boženka (Diapherodes gigantea) mám z ní děsnou radost :)
[http://img.fotogalerie.cz/cdn-a//e0/e4/c7/ea/large.jpg]