Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Kupujeme a prodáváme nemovitosti
KROMANON
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KROMANON --- 20:34:57 6.5.2017
Ja bych se na nej obecne asi vyprd. Ale jinak: Najemni smlouvu a na nejakou uschovu napasovat smlouvu o smlouve budouci. S tim, ze smlouva bude uzavrena po doplaceni castky. Najem s klasickou jistotou. Pripadne uplne najem bez uschovy s tim, ze az na najmech zaplati plnou cenu prevedes to na nej. Kdyz nedoplati resp. vypovi najem tak hotovo. Platby nejsou vratne nebo je vratna jejich cast dle stavu nemovite veci. Predstavuju si to jak Hurvajs valku, nikdy bych do toho nesel, ale nejaky zkuseny pravnik by to mozna umel zpracovat.
CUKI --- 16:33:54 5.5.2017
Jak nejlépe zabezpečit prodej nemovitosti, když by kupující nabídl nějakou část hned a zbytek by splácel postupně?
-napadá mě do smlouvy nějak zapsat ručení tou nemovitostí do doby řádného splacení
-povolit vklad do KN až po doplacení (což je podle mě nereálné a problematické)
-...?
SMOKY --- 21:26:46 3.5.2017
Budeme prebirat byt a hledame firmu, ktera nam ho zkontroluje. Mate nejake zkusenosti ? Pan Havlik http://www.prebersibyt.cz/ je podle recenzi na netu celkem chvaleny, nemate s nim zkusenosti ?
KROMANON --- 22:39:27 7.11.2016
???: vyjádření naší hypotekářky: originál LV + prostá kopie nabývacího titulu.
??? --- 19:34:18 6.11.2016
KROMANON: nojo, tak ukázat originál a nechat okopčit je jasný, ale tohle je kopie, a není ověřená, byla to kopie pro osobní potřebu, nedostala jsem originál a přijde mi jednodušší kdyžtak vyžádat na katastru kopii s razítkem (to prý stačí), ale nechci muset do Benešova :) jakože mě stejně přijde trochu směšný chtít originály k získání nemovitosti, která je prostě zapsaná v katastru na toho majitele, ale asi holt si dávaj pozor, nevim.
KROMANON --- 19:30:37 6.11.2016
???: Já si myslím, že pokud máš ověřený opis nemůže s tím být sebemenší problém. Jinak běžně dodávám hypotékáři originál a ten si jen kopíruje.
??? --- 18:58:29 6.11.2016
čirou náhodou nevíte, zda mi k žádosti o hypotéku vezme mBank i kopii nabývacího titulu, která je z originálu opatřeného razítkem katastru?
a pokud ne, je nutné pro výtisk nabývacího titulu přímo na katastr jít tam, kde je okresní katastr, nebo mi to dají i v Praze (nemovitost je ve Středočeském kraji)?
LUUCA --- 9:34:43 12.9.2016
Misto, kde jsem kdysi zacinala u koni, je na prodej, kdyby nahodou nekdo hledal (nikdy nevis .-)
Krasny statek s penzionem na samote u lesa!
Prodej rekreačního objektu Ostatní bez realitky, Nechvalice, Středočeský kraj, inzerát č. 440956 - bezrealitky.cz
http://www.bezrealitky.cz/...ovitosti-byty-domy/440956-nabidka-prodej-rekreacniho-objektu-nechvalice
STOOL --- 20:00:47 19.7.2016
Ve sklepě našeho bytovýho baráku existuje asi 1sqm, kterej není fyzicky ohraničenej, ale dle nákresů a vymezení bytových jednotek v Dohodě o vypořádání podílového spoluvlastnictví, kterou zaniklo družstvo a vzniklo SVJ, je ten metr můj. Přiléhá k mýmu bytu a já bych si tam ten byt rád rozšířil - posunul o těch pár čísel příčku.
Je třeba v takovým případě požádat o souhlas výbor SVJ/všechny spoluvlastníky v domě? Můžou mi sousedi nějakým způsobem házet právně klacky pod nohy? Nepanujou tu moc dobrý vztahy...
CUKI --- 15:45:23 19.7.2016
UNLEASHEDD: Nevim na co tam potřebuješ odhadce z banky, ale v každym případě bych si tam pozval někoho, kdo dokáže alespoň zběžně zhodnotit stav stavby (pokud to nejsi ty sám), bez toho bych to nekupoval ani náhodou, pokud to nechceš zbourat.
Dělám poměrně často stavební prohlídky před koupí hlavně pro stavby určené k rekonstrukci a je to většinou dost krize. Prostě nemovitost v pořádku prodává málokdo a pokud tak ne cizímu!
Trvej na tom že potřebuješ důkladnou prohlídku-ideálně vůči projektu pokud je...