Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Tinitus - komu hučí v palici?.:) - rady, prevence, co s tim?
VANJA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GEEKY_GIRL --- 9:53:21 23.4.2020
BANANABOY: podepisuji se pod ten pohyb. tinitus 15 let a ještě k tomu v uchu, které je hluché. když jsem dělala v IT a seděla jsem neustále u kompu, měla jsem chuť si urvat hlavu. stačilo změnit zaměstnání na nesedavé a 90 % šumění bylo tatam - stačilo si uvědomit, že (minimálně v mém případě) nemám krční páteř v optimálním stavu
VANJA, zároveň chci říct, že rozhodně nejsem sportovec, pohybu kterému se věnuji, je jen chůze - 2-3x denně se psem. a to, co pomáhá opravdu nejvíc, je dobré protažení krční páteře (i úplně základní). chce to správně dýchat a vnímat, jestli se protahuješ správně. nese to své ovoce hlavně když na krk myslím v průběhu dne. kdybych měla příležitost, určitě zkusím akupunkturu, protože věřím, že to může pomoct s lecčím.
navíc přidávám pro mě asi nejfunkčnější formu protažení, když mám příležitost, kombinuji to i s oporou nohou o zeď
[https://i.pinimg.com/564x/33/c2/5e/33c25eef5350e85ecdab9cd3a7ea1a20.jpg][https://i.pinimg.com/originals/00/9a/a9/009aa91b795285c10feb950d71d2c013.jpg]
??? --- 22:32:11 22.4.2020
BANANABOY: no, na první sezení to není, ale když se s tebou pustí do časový osy, trknutí bývají úlevná a přicházejí docela brzy. ;)
BANANABOY --- 20:55:40 22.4.2020
VANJA: a jak jsi na tom s pohybem ? Kdyz jsem mel posledne horsi peak, tak mi pomohlo ze jsem se zacal vic hybat - kolo, behat, fyzicky pracovat etc.
A to co navrhuje ??? bych urcite taky vyzkousel, ale je to urcite na delsi dobu, nez se doberete k mistu kde by to mohlo byt v psychice zahrabany...
HOWKING --- 10:28:38 19.4.2020
???: To je na nic, tam neumí zaříkávat. Karaniosakrální voodoo je slabý. :D
HOWKING --- 10:26:53 19.4.2020
VANJA: Před ostatními je fuk. Dělat před sebou. Prostě se to nezlepší a pozornost to jen živí. Nic neuděláš. Mám to tak hlasité, že to slyším i v první řadě na rokovém koncertě. Ale přesto na ten koncert jdu. Nenechám si řídit život. Nic se nezmění, nic nezabere. To už snad po dvaceti letech víš sám. Prostě ty nohy nemáš a běhat nebudeš. Možná časem přibudou jen fantomové boleti. Lepší to nebude. Se s tím smiř. Pokud na to budeš myslet, budeš o tom vědět. A ano jde nemyslet na kousnutý klakson v hlavě, když máš na co dalšího myslet. Ale jsou lidi co se v tom prostě nedokáží přestat "rochnit", tak ti pak musí skončit v totálním útlumu na psychofarmacích a nebo skončit úplně. To chceš?
(a jestli cítíš potřebu mi odpovědět další "ale", tak to máš prostě smůlu, tohle se prostě "usmlouvat" nedá)
VANJA --- 9:23:46 19.4.2020
HOWKING: z části máš pravdu. Mám tinitus uz taky skoro 20 let. Celou dobu jsem dělal to co popisuješ. Teď ale píšu o tom, že se to poslední dobou z nějakého důvodu zhoršuje. Intenzita je tak silná, že se to už o dost hůř vytěsňuje. Každý den mě myšlenka na tinitus "obšťastní" několikrát. Dělat že to neni nebo to jinak vytěsňovat už neni úplně vždy možné. Z toho je patrné, že to život nějak ovlivňuje, a dělat před ostatními že se nic neděje imho neni správná cesta..., jsou situace kdy např. sedím u stolu s rodinou a musím o5 vysvětlovat že jsem s myšlenkama úplně jinde. To přeci nelze skrývat..., ale nevzdávám to, neboj :)
??? --- 1:31:53 19.4.2020
VANJA: doporučuju https://www.sktlib.cz/

(Mám zkušenost s Chválou, Knopem a Trapkovou), jestli máš už orl-neuro apod. kolečka za sebou a nic, zkus tohle.
HOWKING --- 0:39:19 19.4.2020
Kdysi jsem byl v jedné facebookové skupině o tinitu. Bylo mi tam i líto lidí, jak jsou na pokraji sebevraždy, ale ačkoli sem se jim snažil pomoct, tak tím, že tam furt byly nějaké nové správy a furt mě to upozorňovalo, tak mi to furt tinitus připomínalo a nonstop jsem ho vnímal. Utekl jsem od tma s půdu sebezáchovy. A radím ostatním to samé. Nebavte se o tom a lidem co se o tom baví se vyhýbejte.
HOWKING --- 0:35:44 19.4.2020
VANJA: Čím víc tomu budeš věnovat pozornost a čas, tím víc tě to bude srát. Nezbývá, než se smířit. (mám to 20 let) Prostě, když přijdeš o nohy už ti nenarostou a s tím to je to stejné. Dokud nebudou schopni operovat na úrovni buněk, tak to nikdo nevyřeší. (my se toho nejspíš nedožijeme). Teď díky tomu, že jsem sem vlezl a myslím na to, tak mi piští v uších jako prase, ale nebýt tu new od tebe, tak jsem si to dnes ani neuvědomil. Je to jako s ledničkou v kuchyni, ani nevíš že bručí. Nevěnuješ ji pozornost. Nějaký psycholog, psychiatr, nebo i šarlatán ti nepomůže, protože věnováním tomu pozornosti to jen živíš. Ser na to a občas tě to překvapí, že už sis na to týdne nevzpomenul. Je to prostě nový zvuk ticha.
VANJA --- 21:58:21 18.4.2020
posledních několik měsíců mi přijde že se mi tinitus zhoršuje. Když jsem večer doma, tak slyším pískání často minimálně stejně nahlas jako všechno ostatní. Vlastně mi píská furt už asi tak jako bych přišel zrovna z víkendovýho mejdanu. Mám pocit, že mi stačí poslech hudby na jakoukoliv hlasitost, nebo delší jízda v aute, a hned pak tinitus vystrčí drápky o něco víc. Na ORL mi už asi nepomůžou, máte někdo nějaké dobré zkušenosti v kontextu tinitu s nějakým psychologem/psychiatrem? Už moc nevim na koho se mám obrátit, abych to tu nějak v klidu doklepal alespoň do důchodu :)