Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Vytápění rodinných domů
KACHNIK
Vytápění všeho druhu. Pochlubte se, sdílejte zkušenosti, recenzujte dodavatele...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CUKI --- 11:33:33 8.1.2021
GOR: Kdyby měli bylo by to nejlepší, protože by plocha stěn obou nádrží byla menší a tedy menší ztráty. Stejně tak vedení mezi oběma nádržema.
GOR --- 11:17:42 8.1.2021
CUKI: Aha, jasny. Ja mel za to, ze All in one maj nejakou prepazku, ale z toho co pises, tak nejspis ne. Diky
CUKI --- 11:09:12 8.1.2021
GOR: Pokud je to all in one, tak ty dva systémy můžou fungovat pouze na rozdílu nastavených teplot. Což je málo. A dochází k tomu že ohříváš ze sítě i tu vodu kterou zrovna nepotřebuješ a pak nemůžeš využít plně ten primární zdroj. Tedy pokud topíš třeba jednou za x dní tak si stejně nemůžeš dovolit nechat tam tu vodu studenou, protože když potřebuješ teplou vodu do sprchy, tak to prostě musíš ohřát celý. To kde je umístěna v bojleru patrona a kde spirála moc neřeší, protože ta voda se stejně částečně promíchá.

Pokud máš ale nádoby 2, tak do té první jde ta voda předehřátá a (d)ohříváš v bojleru jen tu část, která je potřeba.
Zatímco v prvním případě je to tak že při odběr do systému jde studená voda, tady jde ta studená jen do primárního bojleru, kde ji může zase doohřát.
Tohle například výborně funguje o solárního systému.
MRDAC_BEDEN --- 10:30:09 8.1.2021
Nabizim 1000l akumulacni nadrz, ma dve vymenikove spiraly, vcetne izolace 2x5cm a "spacaku", stari max 8 let, cena dohodou
https://photos.app.goo.gl/mAc9r34rVHAvjzXN9

pak mam bojler Drazice cca 180l s elektrickou patronou a vymenikem - stari max 8 let - levne
https://photos.app.goo.gl/mMmiHYdBK3Ps3RDn8
GOR --- 9:47:56 8.1.2021
CUKI: Mohl bys to prosim trochu rozvest?
CUKI --- 9:36:58 8.1.2021
IV0: hlavně to nefunguje z toho důvodu že elektrická patrona dohřívá když nemusí...
IV0 --- 22:35:06 7.1.2021
???: Nejmíň složité a nejlevnější řešení jsou dva bojlery za sebou, první jen s výměníkem a druhý jen s elektro-patronou. Sice se dělají bojlery, které mají výměník jenom ve spodní půlce a patronu nahoře, ale je to dražší řešení. Je dobrý, když ten druhý bojler s patronou může být nad (výškově) prvním bojlerem s výměníkem. Ostatní řešení vyžadují zbytečné složitosti.
GOR --- 20:52:16 7.1.2021
???: Svara to ma zokruhovane tak, ze umi nahrat bojler z akumulacni nadrze, ale v praxi stejne bojler na cilovou teplotu nenahreje, protoze vetsinou mu na vytapeni staci voda v akumulaci okolo 50 stupnu (vsude podlahovka), coz je zase na bojler malo. Takze pokud neni jo zima, stejne dohrejva bojler elektrikou.
??? --- 20:26:17 7.1.2021
Teď ještě řeším jednu věc. Když budu mít akumulaci udělánou tak, že budu natapět třeba jednou za tři dny (zatím nevím výsledek výpočtu energetické náročnosti budovy), jak se to ak řeší s bojlerem. Ten natopim v okamžiku když budu topit, ale když pak den dva topit nebudu řeší se to nějak standartně?
THE_MIRACLE --- 9:44:37 22.12.2020
Existuje nějaká čistící směs do topné vody? Mám podlahovku napuštěnou vodou z řadu. Topí už čtvrtou sezónu bez nějakého zásadního dopouštění (dopouštěl jsem akorát, když jsem do žebříku dodělával patronu) - drží si stálý tlak, nikde nemizí. Nechci měnit vodu, protože u nás je voda dost tvrdá a nechci do okruhu cpát další vápník. Mám v rozvaděčích už takové ty skleněné baňky pro kontrolu průtoku úplně černé. Tlakovou pumpu bych k dispozici měl. Představoval bych si tedy nějaký roztok, který by se do toho okruhu nacpal. Díky.