Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Bezplenková komunikační metoda
HC_
Minimální pro BKM http://www.petitlulu.cz/kategorie-produktu/minimalni-pleny/

Klub by měl sloužit především pro dotazy těch, co zkouší, praktikují BKM, také uvítám, když budete psát, jak se vám při BKM daří, jaké pomůcky využíváte apod. Osobně mě BKM velmi zaujala, miminko ještě nemám (až v červenci):), nicméně realita s BKM může být různá. Cílem mé diskuse je jednak dozvědět se dopředu, co nejvíc informací, a vytvořit společně jejich ucelený soubor pro využití nás všech. Myslím, že BKM si zaslouží, aby měla samostaný prostor na nyxu.


Otázky do pléna:

Kdy (věk dítěte) jste začali s BKM? Využíváte nějaké pomůcky - jaké? Prvotní zkušenosti?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LADYSERENDIPITY --- 17:35:23 23.3.2014
Konec odhaduji tak, že se mládě začne víc rozkoukávat kolem sebe, natahuje se po věcech atd. Zase se "vrátí do společnosti", podobně, jako když někdo u stolu dotelefonuje mobilem :-). Ale mému je už 11 měsíců, u malých to ještě nemusí být tak vyhraněné. A určitě tu budou i individuální rozdíly, jako vždy :-).
??? --- 13:37:27 22.3.2014
SEBIEN: to taky moc neumim odhadnout. Většinou koukám na hodiny a dávám tak minutu po každý akci. Když si minutu ani neprdne, tak jí jdu umejt. Ale už mi párkrát pokadila dřez :-)
SEBIEN --- 11:50:43 22.3.2014
???: jak se ti to povedlo?? :)

bryndák je vlastně dobrej nápad, když jich máme plnou krabici...:)

btw. signály, že chce je jedna věc, ale někdy nevím, že už nechce, myslím u kakání, kdy kadí vždycky na několik zatlačení a někdy těžko odhadnout, že už to bylo všecko... zvlášť, když se jí to teď nějak zalíbilo a trůní si tam fakt jak na záchodě a když s ní hnu, tak si stěžuje...
??? --- 10:38:47 22.3.2014
SEBIEN: :-)
já jí včera dala bryndák, kterej zůstal suchej, a převlíkat jsem musela sebe..
SEBIEN --- 9:58:22 22.3.2014
???: nic nenadelam, ani nejsem schopna spravne nainstalovat plinu, aby si nepoblinkala obleceni, stejne si ji pri machani rucickama sunda, takze oslintany/poblinkany obleceni je nejcastejsi duvod prevlikani...
??? --- 9:29:18 22.3.2014
jak to děláte po jídle? Mně často ublinkává, když je chvilku po kojení a dám jí do klubíčka. Jí to nevadí, ale mně jo.
ROXXA --- 15:38:40 18.3.2014
jo jo děkuji, zkusím signály pozorovat, ale zatím to jakž takž funguje, jak jsem se tu dočetla na to časování. V noci to řešit nebudu, stejně už je zvyklý že nepřebaluji.
A taky to moc neřeším ráno to totiž nestihám protože čůrá hodně, s postupem dne čůrá méně a odstupy jsou delší, tak se to dá vychytat.)
LADYSERENDIPITY --- 10:13:06 18.3.2014
ROXXA: A já, než jsem se do BMK pustila, jsem se "bála" toho, jak zvládnu miminko držet a mít kbelík tak, aby to šlo do něj, a taky, že bude během té kraťoučké chvilky mezi rozbalením miminka a "instalací" kbelíku všude načůráno a nakakáno. Kdybych viděla naživo, jak jednoduché to je, ušetřilo by mi to zbytečné obavy :-). Nicméně s prvním miminkem přichází vždycky spousta nového, že se má maminka co učit :-)..
LADYSERENDIPITY --- 10:07:44 18.3.2014
Já jsem byla velmi zvědavá, jak ty signály budou vypadat - a u nás snad ani žádné nejsou. V průběhu času jsme se spíš tak vnitřně sladili, že to prostě v tu správnou chvíli vím. Začínali jsme spíš časováním, po kojení, po probuzení, po vyndání ze šátku..

Navíc jsem si pro představu kontrolovala "výkony" na hodinách - první hodinu ráno, když vstaneme, čůrá cca 4x, pak to během dopoledne klesá, odpoledne většinou už jen po tři čtvrtě hodinky a večer jen po krmení (což je u nás do hodiny a půl).

Na noc dávám několik látkovek na sebe, spíme a kojíme, aniž bychom se museli zcela probudit. A ráno ten balíček vymáchám..kamarádka kyblíkovala i v noci, ale já jsem fakt ráda, že my spokojeně spíme. Během šestinedělí jsem musela mléko odsávat a přerušovaný spánek se na mě dost podepisoval. Každopádně ta kamarádka přednáší o BMK v pražské Bráně k dětem, tak se můžete poptat na noční fígle třeba tam..
SEBIEN --- 15:45:19 17.3.2014
doplnuju, ze dneska overeno, ze pri kojeni zacne kopat. Jinak se dneska podarilo vychytat curani i v mezicase, takze mame prvni regulerne vedome usetrenou plinu :-).