Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Bezplenková komunikační metoda
HC_
Minimální pro BKM http://www.petitlulu.cz/kategorie-produktu/minimalni-pleny/

Klub by měl sloužit především pro dotazy těch, co zkouší, praktikují BKM, také uvítám, když budete psát, jak se vám při BKM daří, jaké pomůcky využíváte apod. Osobně mě BKM velmi zaujala, miminko ještě nemám (až v červenci):), nicméně realita s BKM může být různá. Cílem mé diskuse je jednak dozvědět se dopředu, co nejvíc informací, a vytvořit společně jejich ucelený soubor pro využití nás všech. Myslím, že BKM si zaslouží, aby měla samostaný prostor na nyxu.


Otázky do pléna:

Kdy (věk dítěte) jste začali s BKM? Využíváte nějaké pomůcky - jaké? Prvotní zkušenosti?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RENFRI --- 19:16:38 16.7.2012
FUNTL: To je super, ze se to zlepsilo, ono se asi fakt neda vsechno naraz, kdyz maji zrovna nejaky vyvojovy skok :-)) Me Majda vcera prekvapila, protoze se vzbudila okolo desate vecer a desne se dozadovala nocniku, plinku teda mela uplne suchou, vycurala asi pul litru, ocividne se ji ulevilo a sla zase hned spat, tak si rikam, ze ji je asi vazne uz neprijemny pustit to do pliny...
BLANCHE1 --- 16:22:07 4.7.2012
FUNTL: Díky za povzbuzení, u nás malé zlepšení, občas se zadaří, občas je jak prkno a ječí, když ho chci posadit na kyblík.
Zrovna jsem si říkala, že teď je to lezení, pak zas asi přijde sezení, chůze, jídlo, takže to odhaduju taky tak na 4 měsíce minimálně, než si toho dosyta užije a začne se zase soustředit.
FUNTL --- 16:04:03 4.7.2012
BLANCHE1: ZEGA: tak koukam, ze moje podezreni, ze miminka zodpovedne vymesujici do nocniku to prestane bavit nekdy v obdobi, kdy zacnou mit spoustu novych dospelejsich aktivit jako je lezeni nebo opravdove jidlo, se potvrzuje. U nas to bylo podobne, krize prisla tak nekdy po 7- 8 mesici a trvalo to s prestavkami cca skoro pul roku. Jeste k tomu v tu dobu zrovna byla zima, takze motivace pracne svlikat nespolupracujici dite byla pod bodem mrazu.
No ale jestli vas to povzbudi, tak na jare to holka zacala brat zase zodpovedneji, tu a tam zacala i sama hlasit a ted (16 m) pres den funguje vicemene bez plen, s obcasnou louzickou.
BLANCHE1 --- 15:50:35 4.7.2012
Teď na tchibu k sehnání miska, co lze použít jako cestovní nočník:
Cestovní miska na krmivo s víčkem 284995 z e-shopu Tchibo.cz
http://www.tchibo.cz/Cestovni-miska-na-krmivo-s-vickem-p400016893.html
BLANCHE1 --- 18:42:58 9.6.2012
Chachá, tak je to ještě "lepší" - doteď byly pleny jen počůraný, dneska i dvakrát s bobkem, paráda :-). Je zajímavý, jak člověk s kyblíkováním odvykne pokaděným plenám, docela překvápko to bylo, koukala jsem jak zjara :-).
Nechat plazící se dítě bez plen se teda trochu bojím, on fakt teď sjíždí a objevuje celý byt (včetně např. prahů a dlažby) po břiše a já mu v tom nijak nebráním, tak by to mohlo být i nebezpečný...
No jo, vyděržaj pijanér, asi se mám naučit trpělivosti a respektu ;-).
CHANA --- 14:21:38 9.6.2012
BLANCHE1: I děti mají své dny, když použiju klišé. Teď je dost dusno, myslím, že to také hraje svou roli. Člověk je z toho otrávený. V tomhle věku se mi starší ještě do toho všeho oprudila a bylo to v tuto roční dobu. Přečetla jsem si onu bezplenkovací knihu a přestala jsem dávat pleny a řešila jsem loužičky:) ale ne každý byt je na to vhodný. Přeji Vám brzký obrat k lepšímu.
BLANCHE1 --- 22:03:30 8.6.2012
ZEGA: Hm, pravda, ve skrytu duše jsem to tušila, jen to asi nechtěla vstřebat :-).
Vždycky mi vyskočí věta, kterou si z té bezplenkovací knížky pamatuju (asi na mě pasuje či co...) "zapomeňte na touhu ovládat" - to mi vždycky naskočí, když JÁ chci, aby se ON vyčůral a on na to dlabe :-).
Taky pořád chválí, tak budu doufat, že se to buď nahodí zpět nebo to prostě půjde zas nějak jinak.
Dík!
ZEGA --- 22:03:49 7.6.2012
ZEGA: jo a Z. je ted 10m
ZEGA --- 22:03:26 7.6.2012
BLANCHE1: nelamat to prez koleno ;-) u nas v 8 mesicich zvrat. od te doby jedine co poznam a casuju je bobek. curani behem dne opravdu jen zridka. rvouci dite nad kyblikem nedrzim nasilim. ze zacatku jsem z toho byla spatna, prehodnotila jsem to a jsem rada i za toto ... a furt ji rikam jak je sikovna .
BLANCHE1 --- 9:32:10 7.6.2012
BLANCHE1: Jinak jasný, že je to jen dočasný, už při prvních zubech to "zapomněl" a pak se to zas "nahodilo", spíš teda sonduju, jak to přežíváte jinde, aby se z toho nezbláznila ani jedna bezplenková strana...