Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Bezplenková komunikační metoda
HC_
Minimální pro BKM http://www.petitlulu.cz/kategorie-produktu/minimalni-pleny/

Klub by měl sloužit především pro dotazy těch, co zkouší, praktikují BKM, také uvítám, když budete psát, jak se vám při BKM daří, jaké pomůcky využíváte apod. Osobně mě BKM velmi zaujala, miminko ještě nemám (až v červenci):), nicméně realita s BKM může být různá. Cílem mé diskuse je jednak dozvědět se dopředu, co nejvíc informací, a vytvořit společně jejich ucelený soubor pro využití nás všech. Myslím, že BKM si zaslouží, aby měla samostaný prostor na nyxu.


Otázky do pléna:

Kdy (věk dítěte) jste začali s BKM? Využíváte nějaké pomůcky - jaké? Prvotní zkušenosti?

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BLANCHE1 --- 18:42:58 9.6.2012
Chachá, tak je to ještě "lepší" - doteď byly pleny jen počůraný, dneska i dvakrát s bobkem, paráda :-). Je zajímavý, jak člověk s kyblíkováním odvykne pokaděným plenám, docela překvápko to bylo, koukala jsem jak zjara :-).
Nechat plazící se dítě bez plen se teda trochu bojím, on fakt teď sjíždí a objevuje celý byt (včetně např. prahů a dlažby) po břiše a já mu v tom nijak nebráním, tak by to mohlo být i nebezpečný...
No jo, vyděržaj pijanér, asi se mám naučit trpělivosti a respektu ;-).
CHANA --- 14:21:38 9.6.2012
BLANCHE1: I děti mají své dny, když použiju klišé. Teď je dost dusno, myslím, že to také hraje svou roli. Člověk je z toho otrávený. V tomhle věku se mi starší ještě do toho všeho oprudila a bylo to v tuto roční dobu. Přečetla jsem si onu bezplenkovací knihu a přestala jsem dávat pleny a řešila jsem loužičky:) ale ne každý byt je na to vhodný. Přeji Vám brzký obrat k lepšímu.
BLANCHE1 --- 22:03:30 8.6.2012
ZEGA: Hm, pravda, ve skrytu duše jsem to tušila, jen to asi nechtěla vstřebat :-).
Vždycky mi vyskočí věta, kterou si z té bezplenkovací knížky pamatuju (asi na mě pasuje či co...) "zapomeňte na touhu ovládat" - to mi vždycky naskočí, když JÁ chci, aby se ON vyčůral a on na to dlabe :-).
Taky pořád chválí, tak budu doufat, že se to buď nahodí zpět nebo to prostě půjde zas nějak jinak.
Dík!
ZEGA --- 22:03:49 7.6.2012
ZEGA: jo a Z. je ted 10m
ZEGA --- 22:03:26 7.6.2012
BLANCHE1: nelamat to prez koleno ;-) u nas v 8 mesicich zvrat. od te doby jedine co poznam a casuju je bobek. curani behem dne opravdu jen zridka. rvouci dite nad kyblikem nedrzim nasilim. ze zacatku jsem z toho byla spatna, prehodnotila jsem to a jsem rada i za toto ... a furt ji rikam jak je sikovna .
BLANCHE1 --- 9:32:10 7.6.2012
BLANCHE1: Jinak jasný, že je to jen dočasný, už při prvních zubech to "zapomněl" a pak se to zas "nahodilo", spíš teda sonduju, jak to přežíváte jinde, aby se z toho nezbláznila ani jedna bezplenková strana...
BLANCHE1 --- 9:30:18 7.6.2012
Ach jo, jdu si k vám postesknout. Nová dovednost - plazení a k tomu zuby a je to v čudu.. Pleny letí jedna za druhou, během chvilky po pokusu o "zlomení" a udržení vzpouzejícího se dítěte na kyblíku plena mokrá, odpoledne už většinou zbaběle sahám po jednorázovkách, na 15 plen denně je mé ekologické já příliš vyčerpané.

Jak jste tahle období řešily, pls? Dál jste pokračovaly nebo se na to vybodly a prostě jen přebalovaly a při tom to třeba zkoušely? Předtím se stávalo, že i když trochu fňukal a nechtěl "sedět", tak se vyčůral, ale teď je zarputilej a bulí, tak nevím, jak moc ho nutit, když nechce. Fakt se snažím mu "hru" nepřetrhnout, ale postupně ukončit a říct mu, že jdem čůrat (je mu 8 měsíců), ale je to marný.

MAYAM --- 22:26:24 1.6.2012
ja u kojeni nikdy nedavala na nocnik... s chlapeckem je to docela obtizne smerovani i bez toho, ze by mi zrovna visel na prsu. ale uvidis, treba ti to pujde. ;)
NIAM --- 20:54:13 1.6.2012
CHANA: ten "evropský čínský nočník" je bezejmenná šlehací miska z domácích potřeb ;-) Myslím, že měla 1,5l, ale nevím, už ji má sousedovic Amálka (ke stejnému účelu) :-)
BLANCHE1 --- 17:11:49 1.6.2012
HC_: , CHANA: Funguje, dělám to úplně stejně. A k tomu ještě většinou přidám "prosbu" "Vydrž" nebo "Počkej, jdem na kyblík".
Taky čím jsou děti starší, tím déle vydrží mezi signálem a potřebou.