Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Současná sakrální architektura
ZUZKAOU
Galerie a diskuze o moderní a současné sakrální architektuře. Tedy stavby postavené po roce 1918 - zaměřeno více na současnost. Z celého světa, libovolné náboženství. Především ty, které stojí za zmínku - ať už kvalitní architekturou a nebo něčím dalším významné, popřípadě skutečně obskurní. Průměrně hnusný kostel/mešitu/synagogu /... nebrat.

V případě že nahazujete novou stavbu, tak kromě fotek také minimálně architekta, komu slouží, místo a data o stavbě.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 20:20:38 23.9.2020
https://brnenska.drbna.cz/...t-svou-vlastni-kapli-ma-odkazovat-na-stavbu-zborenou-pred-sto-lety.html

nádraží uprostřed bejvalejch polí, které nikdy nebude má mít v sobě gotickou kapli zbořenou před více jak sto lety. Stála kousek od toho nádraží, co mají v centru.
SYMEON --- 7:11:07 7.5.2020
EVANDULE: Jsem si to teď zkoušel vyhledat a potěšilo mě, že se v Mexiku chovají stejně jako Češi, protože ta hrubá brutalitní klenba, která měla v interiéru zcela určitě zůstat právě hrubá a betonová (viz starší fotky už z provozu kostela), je dneska do hladka vybílená :)
HAROLD --- 0:17:57 9.3.2020
Сhurches in Nigeria - Top 5 most beautiful ▷ Legit.ng
https://www.legit.ng/1093029-hurches-nigeria-top-5-beautiful.html
SYMEON --- 10:36:35 24.1.2020
???: Jako nevypadá to zle a Neratovicím to přeju. Nicméně je mi osobně líto, že u žádného nového kostela se nevykračuje ze zaběhnutého schématu "jeviště a hlediště". Jasně oddělený presbytář a všichni lidi v řadě za sebou hledí tam. Pořád ještě jsme se v něčem z toho Tridentu nedostali. Mě by se daleko víc líbil sakrální prostor např. v podobě elipsy - shromáždění sedí po obvodu elipsy, v jednom ohnisku je umístěný oltář, v druhém ambon. Pokoncilní liturgii by to odpovídalo daleko víc.
??? --- 14:42:34 8.1.2020