Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Očkování - pro a proti
ZEGA
Tato diskuze má sloužit primárně pro rodiče a jejich zkušenosti s očkováním svých dětí. Vítáni jsou jak rodiče, kteří své děti očkují, tak neočkují, nebo pro rodiče, kteří žádají individuální přístup.

Prosím o diskuzi na úrovni!

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ALI_EN --- 10:09:09 23.6.2015
MAR_TINA: na tohle by si mel kazdy rodic odpovedet sam. nikdo netvrdi, ze zakaze ockovani proti spalnikam. vlada neinvestovala energii do radnyho informovani. dokud ale budou tvrdit jenom to, ze komu se ockovaci kalendar nelibi, je v podstate idiot, bude se spousta lidi bourit.

a ted oni rikaji, ze proockovanost by byla nizka, protoze i proti rotavirum a pneumokum je nizka. no ale kolik rodicu o takovym onemocneni neco vi? ani me doktorka nic nevykladala, jen mi navrhla, ze to naockujem, ja to prozatim odmitla. predpokladam, ze to je valna vetsina pripadutakze ja prikladam vinu na stranu neinformovanosti, kterou ma nekdo zaridit a nezarizuje. proste je jednodussi to prikazat jako v pripade spalnicek ci priusnic.
ALI_EN --- 9:39:01 23.6.2015
GENTIANA: porad nevidim, kde tvrdim, ze nekomu preju neprijemnou nemoc kvuli svoji ideologii.

fakt slusna demagoogie tohleto

??? --- 9:03:23 23.6.2015
Nebezpečné očkování? Vyvracíme mýty a konspirační teorie z reportáže ČT - iDNES.cz
http://technet.idnes.cz/...d-nedej-se-utajena-data-ockovani-fii-/veda.aspx?c=A150618_185307_veda_pka

MAR_TINA --- 19:56:15 22.6.2015
Mně by zajímal názor na očkování dětí u druho a víceromatek. Situace, kdy prvorozený chodí do školky a nachází se ve věku a kolektivu přímo předurčenému k nakažení se dětskými nemocemi a doma je v tu chvíli novorozeně ještě neočkovatelné, některými nemocemi mnohem ohroženější.

A pak změna postoje třeba ke spalničkám v okamžiku, kdy oba rodiče již chodí do práce, rodina je závislá na obou příjmech a náhle je třeba být se spalničkami doma - ve školce je karanténa nebo se dítě dokonce nakazí. je to ekonomický pohled, ale myslím si, že má svoje místo.
GENTIANA --- 19:19:12 22.6.2015
ALI_EN: Tady ALI_EN píšeš: "nazor na to, ze mozna pulka dnes v cr povinnych ockovani by nemela byt povinna, nezmenim. prave treba proto, ze medicina tak pokrocila, ze lecit nektere nemoci neni tak slozity jako kdysi. porad nepredpokladam, ze kazdy kluk, ktery onemocni priusnicema, bude sterilni. stejne jako to, ze pokud by se jednou za osm let objevila kalamita spalnicek a onemocnelo by treba sestset lidi, povazuju za mensi zlo nez to nechavat rocne desetitice i proti jejich vuli ockovat. a pokud se toho jako matka bojim, necham dite - v prislusnem veku - naockovat.
chapu ze tady asi zase zazni jako protiargument kolektivni imunita, k ni uz jsem se vyjadrila a nazor na to taky asi radikalne nezmenim."

Pokud přestaneš očkovat proti spalničkám, tak za osm let bude tak 800 000 neočkovaných dětí (v populačním ročníku je cca. 100 000 děcek už tak 20 let, plus mínus autobus). Spalničky jsou extrémně infekční, takže není od věci předpokládat, že by je nakonec chytli všichni. Úmrtnost ve zdravé populaci v hygienicky vyspělých zemích je okolo 0,2 %, což je každý pětistý. Úmrtnost mezi populací s imunitním deficitem okolo 15 %.

Navíc, co není befelem, to spousta lidí dělat nebude. Protože si neuvědomujou složitost problému. Protože zapomenou. Protože když to není befelem, tak to asi zas tak důležitý nebude a Pepíček nemá injekce rád.

Takže v důsledku je to tak, jak říkám. Ty máš ideologii, jejíž aplikace na populaci znamená, že lidi budou trpět a umírat.
ALI_EN --- 13:30:17 22.6.2015
GENTIANA: co je to za blbost? jinymi slovy rikas, ze zakazuju lidem, aby se ockovali. ukaz mi prosimte, kde neco takovyho byt jen naznacuju
GENTIANA --- 13:21:31 22.6.2015
WILHELMINA_LOO: Jo, a čichnutím k růži jste, soudruhu, inhaloval větší množství geraniolu, citronelalu a kdovíčeho ještě, z čehož půlku neumíme identifikovat :D
GENTIANA --- 13:19:48 22.6.2015
KATIA: No, vzato kolem a kolem, imunitu posiluje opakovaný kontakt s patogeny, takže pokud žiješ v prostředí, kde se olizujou kliky a kálí vedle studny, je pravděpodonost, že budeš mít lepší imunitu proti čemukoli s fekálně-orálním přenosem, než když budeš žít v hygienickém prostředí a pak přijedeš takhle k prarodičům s umatlanou latrínou. Například je možné, že se obrna tak rozmohla v první půlce 20. století právě proto, že se přestalo srát do potoka, takže lidi nepřišli do kontaktu s tím virem tak často a když přišli, tak to stálo za to - ale doufám, že nikdo z přítomných tuhle hypotézu nechce zkoušet na lidech.
U něčeho je imunita vyvolaná prodělanou nemocí silnější než ta od očkování, třeba u planých nešťovic. Nutno naznat, že dost dětí přežije plané nešťovice bez nějakých zásadních problémů, ale pro dospělé je to docela metla, sice se na to neumírá,ale pokud se nepletu, tak průběh bývá výrazně těžší oproti dětem a často dochází ke zjizvení rohovky a jinému poškození zraku, proto se doporučuje očkovat ty, kdo to neprodělali jako malé děti.
WILHELMINA_LOO --- 13:17:44 22.6.2015
Někdy si říkám, že by bylo fajn, kdyby se všechno distribuovalo s příbalovým letákem, kde by bylo uvedeno složení, možné nežádoucí účinky a tak. U hub v lese pěkně obsahy těžkých kovů apod.:)
WILHELMINA_LOO --- 13:12:23 22.6.2015
KATIA: http://www.vakciny.net/principy_ockovani/PRINCIPY.html O ničem lepším v češtině nevím, aby to bylo sruzumitelný.

Řekla bych, že ten názor vzniká asi kombinací toho, že mnoha lidem přijde přirozené (prodělání choroby) z iracionálních důvodů (neznalosti) lepší, než "nepřirozené" (očkování = zásah do těla...), že mají ne zcela opodstatněný strach ze složení vakcín, a že po vakcinaci nemusí vzniknout tak dlouhodobá imunita (ne, že by nemoc byla záruka). No a pak samozřejmě to, že povinné očkování je plošné, zatímco nemoci nikoliv. Zvlášť při vysoké proočkovanosti se s trochou štěstí člověk těm nemocem opravdu vyhne, i když neočkuje.