Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malazská Kniha padlých
TOMKETTOM

Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

***UŽITEČNÉ ODKAZY***
MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

***ČEKÁME NA***
[http://i.imgur.com/PPRu8yA.jpg]

spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BORGDOG --- 11:23:36 2.12.2014
Anglicky nečtu, ale pro mě osobně má zatím ICE vzestupnou tendenci. "Noc nožů" byla jen fanfik stojící víc na narážkách na dílo Eriksona, než na vlastní tvorbě ICE. "Návrat Rudé gardy" byl přecpaný na efekt rekvizitami Malazu a měl nemožné, nepřehledné finále, "karneval Supermanů, co si dávají přes držku," ale přitom je to v zásadě úplně fuk. "Meč z kamene" mi zatím přišel nejlepší, protože ICE jako by se přestal snažit dohánět Eriksona ve filozofii, napsal prostě "jenom" slušnou military fantasy a "karneval" udělal akorát z boční linie s Kiskou - která mi taky štvala nejvíc, protože byla úplně zbytečná. Vím, že na OST se z celé jeho série nadává asi nejvíc - tak uvidím, až to Dana K. přeloží, jsem zvědavý. :-) Ale ohlasy na Assail, které jsem viděl, byly fakt vesměs velice dobré, i od lidí jinak k Malazu kritických...
ULRIK --- 17:37:59 1.12.2014
Podle mě je to na Esselmona dobrý, rozhodně ne nejlepší a jako zakončení té série zcela otřesný. Nejhorší byl podle mě OST, Blood and Bone mělo pár světlých míst amkončilo typicky na hovno... nejlepš mi přišla, asi Night of Knives (protože byla krátká, sevřená, nepokurvil co šlo) a asi RotCG... ale jako...pořád pro mě meh.

Mimochodem, pokud je Jethis fakt to, co naznačuje, že je, tak celého Esselmonta pohřbívám jako nekanonického, protože to už by bylo moc. Ale jako poprvé se mě nesrala linie s klukem co má kouzelnej meč...a ta banda z Assailu taky dobrá. Ale jinak? Meh...a Crust byl zklamání. Byť ne takový jako finále BnB...like srsly?
SID311 --- 16:28:16 1.12.2014
Takže Assail je prý dobrá kniha?

Právě jsem ji dočetl, a z mého pohledu dost špatné.

Strašně moc skupinek či jednotlivců, kteří cestují na Assail nebo po Assailu a při tom se jim daří nedělat vůbec, ale vůbec nic zajímavého. Možná za to může to, že je těch skupin tolik (a než stihnou udělat něco zajímavého, pohled přejede někam jinam, a k dané skupině se vrátí až za chvíli). Jistě, putování několika skupin někam je pro malazské knihy (a ostatně z větší části i pro celou fantasy literaturu) zcela typické, ale málokde (i v jiných knihách od Esslemonta) mi to vadilo více, než tady.

Jako jo, chvílemi probleskla nějaká zajímavější scéna, ale dojem z ní nestihl přebít nudu, kterou jsem při četbě zbytku trpěl.

Podle mě tedy nejhorší kniha z celé Esslemontovy série. Orb, Sceptre, Throne sice byl takový nijaký, ale nakonec se nějak číst dal. Blood and Bone mi připadla taková divná, ale ve výsledku ne špatná.

Doteď jsem za nejhorší považoval Night of Knives, ale ta byla alespoň dost krátká.

No nic, alespoň si můžu odškrtnout celou sérii (tohle měl být poslední díl, ne?).
BORGDOG --- 16:42:15 29.11.2014
JETELICEK: Brayderal. :-) Pokud tedy nezdechla na té poušti.
HITOMI --- 20:56:35 13.9.2014
HATOR: já už jsem pracující osoba, utrácet za knihy je radost :D a teda taky doufám, že bude i další Steven, protože musím ještě myslet na svého chlapce :))
HATOR --- 16:25:53 13.9.2014
HITOMI: Tak to šetři, jestli vymyslím název, bude i SE (pevně doufám, teda :D ).
HITOMI --- 11:59:27 13.9.2014
HYPERION: paráda, i letos budu mít hezké vánoce :)
HYPERION --- 10:12:43 13.9.2014
XB-1 » Esslemont útočí Mečem z kamene (ukázka)
http://www.casopisxb1.cz/aktuality/mec-z-kamene-ukazka/
ENDER --- 14:39:07 10.9.2014
HATOR: to je jasny, ale banka ruci za doruceni sluzby az domu, takze i za postu