Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Malazská Kniha padlých
TOMKETTOM

Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

***UŽITEČNÉ ODKAZY***
MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

***ČEKÁME NA***
[http://i.imgur.com/PPRu8yA.jpg]

spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BORGDOG --- 23:47:15 21.3.2013
HITOMI: No, ten český název je skutečně "epic." :-) Chápu, že za to ovšem autor nemůže a nedalo se s tím nic dělat.
HITOMI --- 23:46:21 21.3.2013
BORGDOG: tak ona je to trilogie, takze nejake poradne finale cekam az v poslednim svazku :) a koukam, ze na Kellhusovi se shodne asi vetsina ctenaru. Plus jeste "srankove", s temi byla taky sranda .))
BORGDOG --- 23:41:25 21.3.2013
HITOMI: Přesně - to o konzistenci a "na efekt" bylo právě to, co mě vadí. Ano, něco bylo i zajímavé, jako ta filozofie Kellhusova řádu a obecně jeho postava. To, plus neoriginalita světa, otravný čaroděj a absence nějakého silného finále mi prostě stačilo.
HITOMI --- 23:25:01 21.3.2013
BORGDOG: mne zas treba spousta tech myslenek, ktere tam nadnesl, prisly velmi zajimave :) teda nic, z ceho bych se vylozene posadila na zadek, ale musim priznat, ze me leccos inspirovalo. Ovsem musim ti zase dat za pravdu, ze to misty netvorilo zrovna moc konzistentni celek a mela jsem kolikrat dojem, ze je tam vetsina z nich proste na efekt. Svet nebyl zvlast originalni, ale s tim jsem vubec problem nemela, nejak to extra nevyzaduju, kdyz je to vyvazene necim jinym :)

Ale stokrat radsi Achamian nez vzdechy slecny Steelove :)) ta kniha je skutecne "poklad" v mnoha ohledech.

HATOR: hm, podle popisku na Legii by se to mohlo libit memu kamosovi :) asi by to stalo za zkousku.
IDLE --- 23:16:28 21.3.2013
HATOR: Kvantového zloděje? Nečetla, ale mám ho ve škatulce "zajímá". Akorát nevím, jestli je odpočinkový, spíš jsem měla z reakcí dojem, že dal lidem (aspoň některým) zabrat.
HATOR --- 23:11:57 21.3.2013
Zkouším toho úžasného nového Rajaniemiho jako odpočinkové čtivo, a nějak mi to strašně připomíná Kočku, která prochází zdí v kombinaci s jednou povídkou o zoccích a magii (název jsem zapomněla, ale bylo to ve sbírce Vlak do pekla). Četli jste to někdo? Je to úplně jiné než Erikson (a hlavně tenké!), což jsem potřebovala, ale jsem trochu rozpačitá.
Ale bojím se, že kdybych se takhle zeptala na FP, tak mě asi někdo umlátí, jak si dovoluju nebýt bezmezně nadšena, proto zkouším otrlé čtenáře Malazu :)
Jako špatné to není, ale pořád mám pocit, že už čtu něco, co jsem četla někde jinde - jsem asi v půlce, zatím, finále má být ovšem skvělé.
BORGDOG --- 22:46:27 21.3.2013
HITOMI: To jednak, ten je místy fakt na zabití, a jednak to úmorné filozofování. Erikson filozofuje aspoň většinou SMYSLUPLNĚ, o věcech okolo nás, předkládá myšlenky, které dost často zabolí. Bakker jenom předvádí nedostudovaný doktorát z filozofie, jeho traktáty jsou úmorné, většinou bez souvislosti s příběhem, bez hlavy a paty, bez pořádného finále. Plus, ten svět je všechno jen ne originální, v podstatě obšlehlá křížová výprava.

Přečetl jsem první díl a do dalších se opravdu nehrnu.
HITOMI --- 22:28:15 21.3.2013
SCHWAB: třetí jsem si ještě nekoupila :) ale chci si ji přečíst :) I když Abercrombiemu bych asi dala přednost.
SCHWAB --- 22:19:07 21.3.2013
HITOMI: takže třetí jsi ani neměla náladu číst?
SCHWAB --- 22:18:52 21.3.2013
HITOMI: já si na to teď vzpomněl, jak mě popadla myšlenka dát si znova Malaz.

Já měl první díl, druhý ještě v češtině nebyl, tak jsem si řekl, že si počkám.. a nějak jsem pustil z hlavy, že to chci. :)

Rozhodně ten první se mi líbil v tom minimalistickym vlivu magie a bohů a přece je to fantasy jak vyšitý. Koukám, že v češtině už to je komplet, tak to asi dostane přednost před malazrepete.