Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PLUMMova tvorba - kresby, malby, vesmír a vůbec
PLUMM
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BENKI --- 0:54:28 11.6.2012
PLUMM: Chápu, já zmenil názor potom, co jsem potřeboval víc zvuků a nebylo únosný vozit víc kytar. Teď to ženu stejně do guitar rigu a dál kurvím v kompu,... ale jasný že 60s strat a nějaký twin amp, to má prostě duši :-)

Na synth jsem zvědav, co sis skládal?
PLUMM --- 0:41:15 9.6.2012
BENKI: No já jsem v tomhle trochu ze starý školy a nemam rád tyhlety aktivní elektroniky v kytarách včetně aktivních snímačů i když pro to vlastně nemam žádnej důvod. :) Je to jen blbej pocit z toho, že bych si do kytary měl dát nějakou elektronickou destičku a nedejbože ještě i baterku jako napájení. I když jinak proti elektronice v hudbě nic nemam, teď jsem si například postavil homemade syntezátor, hodim brzo fotky. :) Ale k tý kytaře mi to nesedne. Já mam prostě nejradši, když někdo vezme do pracek 40 let starou kytaru s lakem protkanym pavučinou prasklinek a zežloutlym do barvy medu a lezou mu z toho krásný tóny i bez všech těhle udělátek.

Jinak tu fólii jsem měl o šířce myslim 5 cm a spotřeboval jsem možná tak metr a půl.

A na živo ten výtvor asi jen tak neuvidíš, protože nikde nehraju. :) A kamarád, kterýmu jsem jí pučoval na koncert má teď nějaký bezkapelní období kvuli času, takže taky nikde nehraje. Musíš se spokojit s fotkama. :)
BENKI --- 13:17:13 5.6.2012
PLUMM: Jj, připomíná ti to správně Claptona. Taky třeba Buddy guy... nebo já ve svým clapton stratu ;-). TBX je aktivní tónová clona, od pětky k nule funguje vpodstatě jako na každým stratu, od pětky do desíti to výšky ještě přidává. Mid boost, jak název napovídá, zesiluje středy, přiblíží se to pak trošičku plnýmu zvuku slabších humbuckerů. Dá se s tím krásně vyhrát, kobilkovej snímač, tónová clona stažená a midboost naplno a je to dravec jako sviňa :-) Že se ti do toho už nechce hrabat chápu, já cpal do toho strata, už tak pořádně vydlabanýho ještě piezo snímače s předzesákem a "midi převodníkem" (tedy ne převodníkem ale předzesákem pro něj), nejenže jsem si zkurvil při trošce neopatrnosti spodní roh okolo pickguardu, ale ještě mi to celé nějak hapruje... blé, nesnáším tohleto prostorově náročné pájeníčko :). Za ten tip na fólii dík, přesně to jsem teď potřeboval takhle lacino bez snahy objevit.

Hmotnost je průser právě kvůli zádům, pokud člověk hraje hodně... všiml sis někdy, jak jsou všichni staří lespaulisti pokroucení? ;-) I když, jak to teď tak zkouším, ten clapton strat taky není úplnej drobeček. Měl jsem předtím nějakýho indonézskýho Squiera a to bylo pírečko.

No, nicméně ten tvůj výtvor bych fakt někdy rád viděl naživo, ...
PLUMM --- 12:41:00 5.6.2012
PLUMM: K tý váze ještě, taky záleží na tvý tělesný stavbě, žejo, jestli sám vážíš jen o trochu víc než ta kytara, tak je to pak bývá problém, no. :D I pro lidi, co mají třeba problémy se zádama. Já sice nejsem žádnej dřevorubec, ale mít nějakou dobu 4,5 kg (nebo kolik má) přes rameno mě nevytrhne. LP od Gibsonu mívají i mnohem, mnohem, mnohem víc.
PLUMM --- 12:13:30 5.6.2012
BENKI: Díky, jsem rád, že se líbí. :) TBX se přiznam, že nevim, co je a mid boost taky pořádně ne, mam to jen spojený s Claptonem a nějakou aktivní elektronikou vevnitř. Těch modifikací je moc, asi jsem na to narazil, když jsem vyhledával informace. Mně se líbí jak to hraje se standardním zapojením, fakt, nemám chuť se v tom zase šťourat.:) Jediná modifikace, kterou tam mam je 680pF kondenzátor a 220kΩ odpor na volume potenciometru, jakože treble bleed control – aby se neztrácely výšky při stahování volume a Volume control, kterej trochu upravuje křivku průběhu toho volume potenciometru, je použitelnější na mnohem větší dráze, nestane se, že ztlumíš z 10 na 6 a je najednou uplný ticho. Víc s tim dělat nebudu, dokud se mi ten zvuk bude líbit. :)

Jj, ta měděná páska je samolepící a má vodivý lepidlo. Jinak by se ty jednotlivý kusy musely k sobě pájet no.

A nezajímavý žvásty to nejsou a koho to neba, tak má smůlu. :D

Máš pravdu, s tou váhou je to podobný, no. Mam ještě Epi LP Standard a ten je o trochu těžší. Jde ale o zvyk, neni to tak hrozný. :)
BENKI --- 0:48:23 5.6.2012
PLUMM: Tak tohle je bomba. Doporučil bych, obzvlášť jestli tam máš noiseless snímače, nacpat tam ještě TBX a mid boost, udělá to z té kytary fakt hodně univerzální nástroj. Nádherná práce. Ta CU páska z gme má vodivý lepidlo nebo jsi to musel nějak spojovat? /kdyžtak klidně pošta aby sis to tu nezasíral pro ostatní asi nezajímavejma žvástama;-)/ Jen ta hmotnost škoda, to je jak hrát na les paula, ne? :-)
PLUMM --- 23:45:05 4.6.2012
R0C3S3K: Fakt ne, byl to děsnej časovej pres. :) Tahle dvoustrana vypadá docela pěkně, pak už je to horší.
SUN_VU_KUNG: Dík za nabídku, no proč ne, žejo. :) Poptám se tě pak v poště kdyžtak.
R0C3S3K --- 23:19:20 4.6.2012
PLUMM: houby, hobluj :) ...uka vic
PLUMM --- 23:17:54 4.6.2012
A ještě jsem dělal krátkej komiks (12 stran) o stavebnici Merkur a jejím vynálezci a tohle je první dvoustrana. Víc neukážu, protože moc hrdej na to nejsem, abych řekl pravdu. :)

[http://plumm.cz/wp-content/uploads/2012/06/kpz-mob-2.jpg]
SUN_VU_KUNG --- 23:05:38 4.6.2012
Nechtěl bys udělat něco pro Acidpaper? Jsme zrovna dneska seděli na pivu a řešili možné autory :)