Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Výtvarná tvorba na iPad & dalších iOS zařízeních
LOJZA

Audítko pro všechny, co tvoří na iPadech, iPhonech a iPod Touch zařízeních.
Postujte díla, ale i zkušenosti s aplikacemi, doporučení stylusů, technik...

Výčet několika aplikací pro kreslení / malování na iOS zařízeních

NázeviPadiPhone/iPod"Lite" verze
ArtRage iTunes Link n/a n/a
Brushes iTunes Link iTunes Link n/a
Colored Pencils iTunes Link n/a
procreate iTunes Link n/a n/a
SketchBook (by Autodesk) iTunes Link iTunes Link pro iPad
pro iPhone

Jak se kreslí v Brushes...

http://www.youtube.com/watch?v=pL17o6gG478

http://www.youtube.com/watch?v=_X8b9hjhSrY

Stylusy aneb end of fingerpainting...

Nomad: http://www.youtube.com/watch?v=daoadmBqIAA

Adonit Jot : http://www.kickstarter.com/projects/531383637/jot-capacitive-touch-stylus/

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SALAM --- 2:04:53 8.9.2020
KOLCON:
Photopea | Online Photo Editor
https://www.photopea.com/
zjednodusene: simpl photoshop v browseri.. free
KOLCON --- 15:26:04 24.7.2020
Je to trochu ot, ale co používáte na jednoduchou editaci obrázků, typu "vyřízni obdélník" nebo "vygumuj tady pár pixelů"?
LOJZA --- 22:32:30 26.4.2020
EGGH: P.S.: To “rozpíjení” může být také tím, že i když stojíš na místě, tak zvyšuješ tlak, na což řada štětců reaguje zvětšením průměru. Zkrátka si to osahej ;)
LOJZA --- 22:31:08 26.4.2020
EGGH: Procreate má bambilion předdefinovaných štětců - pokud se rozpíjí, tak byl asi tak designovaný ;) Každopádně když tapneš na ikonu štětce vpravo nahoře, můžeš si vybrat cokoliv, co se nerozpíjí (třeba hned v sekci Sketching). Pokud bys vyloženě chtěl změnit konfiguraci štětce, tak tapni na jeho název v seznamu a pak si můžeš pohrát prakticky s čímkoliv. Rozpíjení by mohlo být pod nastavením “Wet Mix”.
EGGH --- 22:25:34 26.4.2020
PHOB:
LOJZA: Díky moc za tipy! Kreslím v procreate. Je to asi fakt tím štětcem, resp. nastavením štětce. Jde někde nastavit u štětce to, že když stojim perem na místě, tak aby se nerozpíjel? Jakoby se rozšiřuje a dělá kaňku. Omlouvám se, že to popisuju tak laicky.
PHOB --- 22:16:06 24.4.2020
EGGH: Zkus jestli ho nemas povoleny! Myslim tim hrot na peru
LOJZA --- 18:59:25 24.4.2020
EGGH: V čem kreslíš? Kupř. v Procreate by to mělo fungovat out of the box, ale obecně je citlivost přítlaku věcí nastavení štětce. Vyzkoušej případně jiné appky, mělo by to fungovat like a breeze. Pokud i základní ovládání iPadu pencilem drhne (musíš víc tlačit, abys udělal tap), může být vadný pencil nebo hrot.
EGGH --- 13:58:47 24.4.2020
Ahoj, mám krátce ipad s pencilem. A trochu se s tím perem peru :) Jde nějak nastavit tlak na pera na tablet? Teď musím hodně na pero tlačit a navíc nekreslí, když jej víc nakloním.
RUDOLF --- 23:55:56 6.4.2020
LOJZA: Jo, alza byla korektní, než začal mimozemský terror;-) měl jsem s jejich RMA super zkušenost mnoho let zpátky, tehdy to fachalo i proti konkurenci skvěle. Když ale teď umožňují si koupit bezproblémové vrácení, tak už jsou asi trochu jinde. Na telefonu pomocný prý vůbec nebyli, na webu že nejlepší to vyslat do blavy.

Ale slečna zkontaktovala oficiální Apple support, dneska se pro pencil stavil kurýr, za deset dní uvidíme jak to dopadlo. Před tím zkusila volat x Apple care poskytovatelů a všichni navrhovali různá řešení, časy. Trošku mě ten chaos překvapil. Čekal jsem něco horšího než luxusní dell support ale né až tolik.

Holt 1st world problems.
LOJZA --- 22:04:20 4.4.2020
RUDOLF: O "nejlepším postupu" pro Pencil fakt nevím. Osobně bych to skousnul, reklamoval u prodejce a doufal v rychlé vyřízení nebo vrácení peněz. Alza je v tomhle dle mé zkušenosti korektní.