Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Kombinované/dálkové studium na VŠ
REK11
Pro nyxáky, kteří studují dálkově vysokou školu. Často už nám dávno není náct, ale snažíme si prohánět závity mozkové .-)))

Všechna OT budu po jednom upozornění mazat.

Prudit si choďte do nějaké vlastní místnosti.

Je to diskuze! Ne žádnej klub, který má za úkol terorizovat nebo buzerovat přispívající, to je základní pravidlo! Kdo ho poruší, má smůlu...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SPARKLE --- 15:41:52 11.8.2014
POZITRON: děkuju ti moc za odpověď! nakonec jsem došla k prozření a rozhodla jsem se, takže to nebudu hrotit. :)
OWECKA --- 22:42:12 26.7.2014
POZITRON: Díky za osvětlení další x delší... nečetla jsem pozorně tvůj text

Tvoje vysvětlení logiku má, bohužel realita byla taková, jaká popisuju a je nepochopitelná. Jelikož ukončení studia proběhlo než platební výměr nabyl právní moci, tak jsme pak už přesně nepídili, proč tomu tak je a nezkoumali detaily. Každopádně pořád mi to vrtá hlavou, takže kdyby někdo věděl, proč se tak stalo, budu ráda :) Evidentně to není běžná záležitost...
POZITRON --- 21:20:55 26.7.2014
OWECKA: 2 000,- jsou za dAlsi studium (napr. jednoho bakalare uz mas, delas si dalsiho jinde), ne dElsi, jestli teda narazis na me.

ale to co pises preci nedava smysl. kdyby se s tebou tahly 4 semestry navic z bakalare a opravdu se u vas na fakulte odecitaly i z nmgr. studia, tak jsi u nmgr. mela mit narok zdarma na 6 semestru minus 4 = 2 a meli po tobe chtit penize uz po prvaku. no ne?
OWECKA --- 15:52:31 26.7.2014
Zdravím, chtěla bych vás informovat o novince, která mě letos potkala, takže včas prověřujte, jak je to s prodlužováním studia... Bc. jsem dělala 6 let (stojárna na ZČU)- 4 roky jsem měla zdarma, poslední 2 roky jsem si platila (4 semestry, každej 16,5K). Po Bc. jsem nastoupila na Ing., které jsem letos zdárně ukončila po řádných 2 letech. Žili jsmě v domění, že navazující máme 2+1 zdarma, že začínáme s čistým štítem. Jaké bylo naše překvapení, když nám univerzita na konci června vypálila dalších 16,5K za prodloužení studia (splatnost do října). Bylo nám odpovězeno, že se s námi táhne naše minulost z Bc. studia. Od platby nás zachránilo jen to, že jsme v červnu řádně ukončili státnicema. Kdybychom chtěli využít právě 2+1, tak už bychom museli platit. Nikde ve vyhlášce jsme nic nedohledali - přeci jen na FST je prodlužování vcelku běžná věc a tak nás to řešilo víc:). Proto si to radši včas pozjišťujte, ať pak pak místo dovolený neposíláte platbu na univerzitu - u nás se bohužel o 2 tisíce za prodloužený semestr nejednalo:(
POZITRON --- 15:47:49 20.7.2014
jo a kdyz bys treba po roce uznala, ze hodlas dostudovat jen jednu, tak rozhodne neukoncovat, ale prerusit. protoze kdyz ji budes mit prerusenou do chvile, nez dokoncis tu prvni, tak nebudes platit vubec nic. kdyz bys ji po treba roce neprerusila, ale ukoncila, tak se ti u te prvni odecte dalsi rok a nebudes uz na dokonceni bakalare mit 3 roky, nybrz jenom 2.
POZITRON --- 15:41:14 20.7.2014
SPARKLE: po tom absolvovanym roce jsi studium ukoncila, chapu to spravne? pokud jo, tak ted budes mit na bakalare presne jak pises 4 roky minus jeden vyplejtvanej, takze 3 roky. a pokud nastoupis na 2 skoly zaroven, tak dokud jednu z nich radne nedostudujes, nebudes platit nic. ale vzhledem k tomu, ze mas jen tri roky, tak je asi hodlas dokoncit obe za 3 roky a neprodluzovat. kdyz bys dejme tomu jednu dodelala rychleji, treba za 2,5 roku a druhou za 3, tak ten jeden semestr budes platit za "dalsi" studium a to bejva obvykle par korun, treba 2 tisice nebo podobne.
SPARKLE --- 13:35:02 3.6.2014
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak je to s placením na vš.
Jsem přijata na 2 školy (kombinovaně) a chci nastoupit na obě... 1 rok na vš jsem absolvovala a nedodělala, tudíž mám teď standardní 3roky na to, abych udělala bc., je to tak?
Když bych nastoupila na dvě vš, tak nic neplatím - platím jen v případě, že bych např. jednu přetahovala o půl roku -> zaplatím ten půlrok, je to tak? Když bych začala studovat 2 školy a jednu třeba za rok pustila a pokračovala jen v té druhé, tak bych něco platila?

Doufám, že mě nevynesete v zubech, ale nic moc o tom nevím, tak se raději ptám zkušenějších. :)
DLABAK --- 12:08:04 12.2.2014
EUCHENIE: Chtěl jsem to kdysi (pro sebe) taky, a dozvěděl se od příslušný studijní referentky, že žáci do tý matriky nikudy nahlídnout nemůžou. Že jen přes ní, nebo jiné, podobně loginem obdařené, šťastlivce.
REK11 --- 15:56:22 11.2.2014
EUCHENIE: podle me asi jediny zpusob je studijni oddeleni, nic jineho me nenapada
EUCHENIE --- 15:26:50 11.2.2014
pls kde zjistím délku studia, co už jsem vyčerpala, resp. kolik mi zbývá aniž bych musela platit? dvě školy jsem nedodělala, 2 jo, tak nevim.))