Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jak zvládat sebeovládání, agresivitu, agresivní chování? Víme jak, je to na nás.
MEA
Jak se naučit vhodnému neafektivnímu chování?
Jak se úspěšně sebeovládat?
Jak zvládat vlastní i cizí agresivní choutky, pohnutky, agresivní chování?
Jak na stres?
Čemu se vyhýbat a co naopak podporovat?
Jak nezůstat v začarovaném kruhu...

Textový dokument obecných rad ke zlepšení sebeovládání dle Nešpora
http://drnespor.eu/sebeow.rtf

http://www.kosmas.cz/knihy/156882/hnev-a-jeho-smysl/

http://www.psychologicalselfhelp.org/Chapter7/chap7_8.html
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MEA --- 12:41:33 3.10.2016
ještě je třeba (možná už tu proběhlo) dávat pozor na práci s pasivní agresivitou, myslim, že je kolikrát zhoubnější, jak aktivní agrese, protože není dobře identifikovatelná, kolikrát se umí schovat za jemný niance v hlase, intonaci nebo ironii a přesto za ní je riziko poškození druhého ať chtěně či nechtěně

aktivní agresivitu vč. násilí už tady většina zná a je o ní nespočet publikací, je dobře viditelná, identifikovatelná, uchopitelná a umíme se jí o něco líp bránit, než té pasivní potvoře opět vč. jakéhosi pasivního násilí formou slov

chybí mi dostatek prozkoumané problematiky pasivní agrese a chybí mi publikace o tomhle

tady je imho dost nebezepečí stejně takové jako je u aktivního agresora
MAKROUSEK --- 20:30:03 13.1.2016
MEA: Nojo, ja kdyz jsem bydlel par mesicu v Kahire a pak se vratil do civilizace, docela dlouho mi trvalo zbavit se nutkani brat chlapy za ruku, kdyz jim neco vysvetluju. Jinej kraj, jinej mrav.
MEA --- 18:41:51 13.1.2016
???: pustila bych si relaxační muziku a vyvětrala místnost, kdybych byla venku, tak bych vědomě dýchala a teda nejen venku, ale ideálně pokaždý, když bych si uvědomila, že můj mozek moc valí :)
MEA --- 18:40:07 13.1.2016
dneska jsem v jednom dokumentu slyšela (myslim, že šlo o řeč lidského těla), že někde v oblasti východní evropy, dálného východu (já bych to nazvala asi muslimské země, ale to tam nespecifikovali), spolu lidi komunikují běžně z opravdu malé vzdálenosti, třeba na sebe mluví až křičí z několika centimentrů narozdíl od euroamerických manýrů spojených s osobním prostorem na "sto honů", tedy na osobní vzdálenost hodnou mnoha desítek centimentrů, kolikrát i větší než je metr.. :) .. a tam vysvětlovali policistům, že se musí v takové chvíli ovládat a nevybuchnout, nereagovat agresivně a naučit se s takovým člověkem komunikovat v klidu..

no nevim, jak bych v tomhle uspěla :)))
MEA --- 18:34:02 13.1.2016
Týden vědy a techniky: prof. Cyril Höschl - Neurobiologie úzkosti a strachu
https://www.youtube.com/watch?v=ChTnZY6P4HE
OPICCA23 --- 15:48:26 20.5.2015
???: ja dycky sednu na kolo a jedu se projet pulhodky treba..huleni po nejake dobe udela cloveka jeste citlivejsiho
??? --- 0:50:34 15.5.2015
MAKROUSEK: To pro mě není vhodné.
MAKROUSEK --- 0:49:44 15.5.2015
???: Huleni
??? --- 0:39:57 15.5.2015
Ahoj, prosím Vás, zřejmě to sem přímo nepatří, ale nemáte někdo rady, jak se naučit "vyklidnit"? Většinu mého dne zaujme šum v hlavě a nejsem schopen se soustředit. Děkuji za pomoc.
XCHAOS --- 20:21:46 5.1.2015
MEA: no jinak.. bolestivé věci prostě nebolí, když přestanou bolet. bolest je fyziologická reakce, zpětně si o tom dělat představu.. to nevím.

každopádně, dneska jsem se lehce porval. s kolegou, který narušil můj osobní prostor a hulákal na mě. technicky vzato si dokonce začal, ale to není podstatné: mám někoho nechat stát si těsně za krkem a hulákat na mě? nevím jaký druh sebeovládání na tohle použít. (samozřejmě na vážně míněnou rvačku bych fyzicky asi neměl, takže naučit se ovládat by mi asi celkově pomohlo...).