Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Recyklace
ZRADA
[https://s6.postimg.cc/vd5x0ov7l/recyklace.jpg]


Vadí vám všudypřítomné odpadky a nechcete k nim přidávat svoje? Máte něco, co už se vám nehodí, ale je vám líto to prostě vyhodit? Chcete zdánlivě nepotřebné věci co nejlépe využít? Rady, tipy, nápady.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZRADA --- 15:26:57 27.8.2018
Mám tady jeden nepěkný, ošklivý případ a věc. Stará rozstříhaná karimatka, která sloužila jako podložky na sezení, ale jsou fakt hnusné. Není to ani takový klasický materiál na karimatky, ale něco mezi tím a molitanem. Kam s ním?
SCHIFFI --- 17:11:58 15.8.2018
???: otázka možná byla: z čeho.. ??... první odkaz, kt. na mě vyběhl v googlu... http://www.shop-obaly.cz/bio-kompostovatelne-obaly-c-269.html
??? --- 15:37:18 11.8.2018
SCHIFFI: ze zvedavosti z coze by byl vhodny kompostovatelny obal?
SCHIFFI --- 13:45:03 11.8.2018
jí zase psala do Country lifu... poslali to prý na patřičná místa a ještě za to dali ysmátýho smajlíka :D tak jsem zvedavá...

Dobrý den,

nevím, kam svůj návrh směřovat, tak raději píši na vícero adres z Vašeho webu, předem se omlouvám za případný spam.

Pečivo, které prodáváte ve slevě, je vždy obaleno potravinářskou plastovou folií. Přijde mi to HODNĚ neekologické a u obchodu propagující zdravý životní styl až trochu zarážející... Rozumím, že je třeba nějak odlišit pečivo ve slevě, a proto navrhuji např. papírové sáčky nebo párátko zapíchnuté do pečiva.

A ještě mám dotaz k Vašich burgerům - tofu, pohankové, slunečnicové atd. Plánujete je balit do kompostovatelných obalů? Od kdy prosím?

odpoved- Dobrý den,

paní xxxx :-)

Děkujeme Vám za velmi zajímavý návrh a přeposílám na patřičná místa…:-)
MVEK --- 21:55:13 30.7.2018
Hm, tak u Walmarku jsem asi skončil s nákupem... Na mé překvapení ve změně nabídky mi odpověděli:
aktuálně opravdu přecházíme na formu balení v blistrech jelikož v této formě není potřeba použit tolika plastů a tablety jsou lépe chráněny. Tyto kombinované blistry hliník a plast se vhazují do směsného odpadu případně je můžete odnést do lékárny.

Jistě, méně plastu to je, ale nevytřídí se ani plast, ani hliník (možná troška hliníku ve spalovně se seškrábne jednou za čas ze dna, i když tento tenkostěnný možná vyletí komínem).

(PS: Ptal jsem se na doplněk stravy jako je třeba hlíva ústřičná.)
TAMARIX --- 11:47:39 25.6.2018
MVEK: Zkus to dát na nyx za odnos, třeba někdo na nějakou tvorbu užije: [ Daruji, přenechám, vyměním, dám za odvoz nebo do 150,- (nabídka i poptávka:-) ] . Nebo na Nevyhazujto.cz, tam se udá snad úplně všechno.
MVEK --- 11:19:54 25.6.2018
ANNKA: Hm, tak proto někteří chodí s batohy obalenými plackami, aby měli furt při sobě špendlíky...:-)
Dík za tipy, ale bohužel žádný z nich u mě neuspěje. Chtělo by to najít sběratele...
ANNKA --- 0:30:20 25.6.2018
MVEK: pro naruzive nastenkare misto spendliku;] /mam ji z recyklovanych spuntu od vina,hec!/ nebo proste misto sichrhajsky nekde v dilne,pri siti,na hasis.. prijde mi,ze patri do kazde KPZ,stale se na neco hodi a stejne rychle ztraceji.
MVEK --- 19:47:27 24.6.2018
Nenašel jste někdo využití (nebo odbyt) různých propagačních atp. plechových placek se špendlíkem? Sice se jim snažím vyhýbat, ale stejně se mi jich pár nahromadilo a je mi líto je hodit do kontejneru na plechovky, víčka a další drobný kovový odpad. Ale sběratele jsem žádného také nepotkal, klidně bych mu to daroval za odvoz.